Graitec vydává novou verzi Advance PowerPack 2023

Květen 2022 – GRAITEC, mezinárodní vývojář software pro oblast AEC (navrhování konstrukcí, výrobu a BIM) a Autodesk Platinum Partner v Evropě a USA a Autodesk Gold Partner v Kanadě, Vám s potěšením oznamuje vydání nové verze řady PowerPack 2023 pro aplikace Revit, Advance Steel, Inventor a Vault.

 pp4

 

Řada produktů Graitec PowerPack jsou vysoce funkční doplňky pro aplikace Autodesk pro zvýšení produktivity práce a zrychlení pracovních postupů rutinní každodenní práce na projektech. Ve verzi 2023 jsou pak díky řadě zdokonalení a nových funkcionalit ještě účinnější než v předešlých verzích .

S produkty Advance PowerPack přináší společnost Graitec uživatelům aplikací Autodesk špičkové nástroje pro zvýšení produktivity a efektivity práce při používání řešení společnosti Autodesk, jakou jsou Advance Steel®, Revit®, Inventor® nebo Vault® se stovkami nových funkcionalit.

PowerPack pro Revit

 • Excel Link: do rozhraní Excel Link byla přidána možnost práce s výkresy, která umožňuje exportovat výkaz výkresů s odpovídajícími parametry přímo do aplikace Excel a editovat je v ní. Rovněž byla přidána možnost vytváření typů rodin pomocí rozhraní Excel Link.
 • Správce rodin: již v předešlých verzích byl tento nástroj hodnocen jako jeden z nejlepších. Nyní je k dispozici s propracovanějším rozhraním a možností přidávat rodiny do oblíbených položek. Rovněž bylo zdokonaleno hledání a náhledy. Navíc je nyní možné si uložit uživatelské nastavení do souboru.
 • BIM Connect: Tento nástroj byl aktualizován tak, aby byl kompatibilní s novou filozofií použití analytického modelu v aplikaci Revit 2023, ve kterém nyní může být analytický model nezávislý na fyzickém modelu. Cílem je zvýšení všestrannosti a autonomie modelu.
 • Export výkazů výztuže do aplikaci Word: pomocí příkazu “Export výkazu výztuže” je nyní možné exportovat výkazy výztuže do dokumentů aplikaci Word. Lze tak připravit výkaz výztuže, který může být připojen k dalším dokumentům.
 • Dávkový Export: nástroj Dávkový export má nyní nové, uživatelsky přívětivější rozhraní. V nové verzi je možné tento nástroj použít i pro projekty, které nejsou v aplikaci Revit otevřeny. Byla přidána nová funkcionalita, která zahrnuje i Revit PDF tisk.

PowerPack pro Advance Steel 

 • Nástroj Modulová síť z čar: převádí čáry na osový rastr aplikace Advance Steel v kombinaci s pohledy na model a vytvořením kamer, pro paralelní a neparalelní zdrojové čáry, vytváření skupin os rastrů a popisů.
 • Nástroj Víceúrovňový osový rastr: umožňuje uživateli rychle vytvářet osy modulové sítě a úrovně v modelu aplikace Advance Steel, v kombinaci také s možnostmi vytváření pohledů na model a kamer v rámci těchto pohledů na model, při zachování možnosti dodatečné změny v rámci makra.
 • Nástroj Generátor kamer: je navržen tak, aby umožnil uživatelům rychle vytvořit řadu nových kamer v rámci modelového prostoru, umožňuje uživateli zůstat v dialogovém okně a měnit parametry každé umístěné kamery.
 • Schodiště – ovládání celkové šířky schodnice z plechu: u nástrojů pro přímé schodiště je možnost ovládat šířku schodnic vytvořených z plechu pomocí interaktivních parametrů. Umožňuje uživateli lepší kontrolu nad uspořádáním schodnic.
 • Schodiště – ovládání zkosení schodnic: u přímých schodišť je to nová karta s parametry pro nastavení zkosení mezi schodnicemi na schodišťovém rameni a na podestách, která se nachází na hlavní kartě Schodnice. Uživatel může vidět možnost "Pokos " pro rozdělení plechové schodnice mezi schodišťovým ramenem a podestou.

PowerPack pro Inventor

 • Čtení verze Inventoru: „Čtení verze Inventoru“ je nástroj k identifikaci verzí souborů a jejich aktualizaci na nejnovější, protože aktuální soubory Inventoru jsou důležité pro stabilní a výkonný CAD.
 • Odebrat pravidla modulu iLogic: Příkaz Odebrat pravidla modulu iLogic byl vytvořen, aby pomohl všem návrhářům, kteří dříve pracovali s modulem iLogic v rámci komponent a nyní chtějí tato předchozí pravidla odstranit v rámci opětovného použití komponenty.
 • Výměna rámečku ohraničení: Nástroj ohraničení rámečku umožňuje uživateli snadno změnit rámeček ohraničení výkresu v rámci vytvořeného výkresu pomocí předem konfigurovaného výběru šablony.

PowerPack pro Vault

 •  E Upozornění e-mailem: nástroj pro upozornění e-mailem automaticky informuje administrátory o stavu procesoru úloh, který je off-line.
 • Migrace souborů aplikace Inventor: tento příkaz umožňuje uživateli vyhledávat v úschovně vybrané složky/podsložky a migrovat soubory, které jsou vyžadovány, na nejnovější verzi. Nástroj to provádí jako proces na pozadí.
 • Zpráva o konfiguraci aplikace Vault: tento nástroj umožňuje uživateli vytvořit zprávu o konfiguraci aplikace Vault, která má několik volitelných možností a obsahuje informace o prostředí aplikace Vault. Formát zprávy je ve formátu HTLM.
 • GUI pro vlastní úlohy: příkaz umožňuje uživateli konfigurovat úlohy přímo z Průzkumníka úložiště poskytnutím grafického uživatelského rozhraní, namísto přímé úpravy dvou souborů XML (Export.Config.xml & InventorConvert.xml).

 

Stevens Chemise,  manager produktové řady Autodesk Ecosystem, “Díky nové verzi 2023 pokračuje GRAITEC ve strategii digitalizaci procesů v oblastech AEC a MFG, která je založena na vysokoúrovňovém propojení řešení společností Graitec a Autodesk. S implementací požadavků našich uživatelů přináší verze 2023 řadu zdokonalení a nových funkcionalit pro zvýšení produktivity, použití BIM pracovních postupů a optimalizované použití digitálních dat modelů.

O společnosti GRAITEC

Založena v roce 1986, společnost GRAITEC je mezinárodní skupina (působící ve 13 zemích světa a 48 lokálními pobočkami), která pomáhá odborníkům v oblasti stavebnictví a výroby s digitalizaci jejich činnosti pomocí práce v prostředí BIM, používáním Inudstry 4.0 softwaru a konzultacemi. Graitec je vývojářem špičkových BIM aplikací a zároveň Autodesk Platinum Partner v Evropě a Autodesk Gold Partner v Severní Americe. S více jak 650 zaměstnanci, z čehož je 200 BIM konzultantů, se Graitec řadí mezi společnosti zaměřené na inovaci a její produkty používá více jak 100,000 profesionálů ve stavebnictví.

 

Chcete-li získat více informací, navštivte nás na www.graitec.cz

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím:

Petr Laník
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.