GRAITEC ZÍSKÁVÁ ARKTEC (ŠPANĚLSKO): vývojář BIM softwaru se specializací na konstrukční analýzy a řízení projektů

3. března 2021  – GRAITEC, mezinárodní vývojář softwaru BIM pro architekturu a stavebnictví (AEC) a Platinum Partner společnosti Autodesk® napříč Evropou, s potěšením oznamuje akvizici společnosti ARKTEC, španělské společnosti, která poskytuje produkty konstrukční analýzy a projektového managementu pro průmysl AEC širokému spektru klientů ve Španělsku, Portugalsku a Jižní Americe.

Společnost ARKTEC, založená v roce 1985, sídlící v Madridu s kancelářemi v Barceloně, Lisabonu a Mexico City, poskytuje inovativní řešení tisícům inženýrů, architektů a majitelů budov. Portfolio produktů společnosti obsahuje (i) špičkový software pro konstrukční analýzu (TriCalc) umožňující inženýrům navrhovat jakékoli typy struktur (ii) software pro odhad rozpočtu a nákladů (Gest), a (iii)  ERP určený pro stavební společnosti (Constructo). ARKTEC svým zákazníkům také poskytuje poradenské služby, podporu a pokročilá školení.

GRAITEC již ve Španělsku působí prostřednictvím své dceřinné společnosti 2aCAD (kterou získal v lednu 2019). Tato nová akvizice posílí pozici skupiny na španělském trhu, zejména v segmentu SIMULATE. GRAITEC spojí sílu TriCalcu a vlastního vlajkového produktu konstrukční analýzy Advance Designu a nabídne inženýrům nejvýkonnější produkt pro BIM konstrukční analýzu na španělském trhu.

Manuel Liedot, generální ředitel společnosti GRAITEC uvádí:Jsem nesmírně rád, že mohu přivítat zákazníky a zaměstnance společnosti ARKTEC do naší skupiny. Pomáháme našim zákazníkům digitalizovat a industrializovat jejich procesy ve stavebním prostoru. Naši nabídku stavíme na 4 pilířích: CREATE – SIMULATE – FABRICATE – MANAGE (Návrh – Posouzení – Výroba – Správa). ARKTEC významně posiluje náš segment SIMULATE ve Španělsku a Portugalsku, a rozšíříme ho i do Latinské Ameriky, kde již nabízíme řešení v oblasti FABRICATE.

Javier Beltran, ředitel dceřinné společnosti GRAITECu ve Španělsku (2aCAD) dodává:Získání společnosti ARKTEC, prestižní uznávané společnosti v oblasti softwaru konstrukční analýzy, představuje skvělou příležitost nabídnout našim klientům ve Španělsku, Portugalsku a Latinské Americe robustní řešení na trhu BIM. Jsem nadšený ze společného působení, které nám to přinese. Společnost ARKTEC nám pomůže upevnit naši pozici ve Španělsku a Portugalsku a zahájit naši cestu do Jižní Ameriky. Rád bych přivítal všechny zaměstnance společnosti ARKTEC do naší velké rodiny Graitec na Pyrenejském poloostrově”.

Antonio Fernandez Gonzalez, ředitel a zakládající partner společnosti ARKTEC uzavírá: “Pro celou komunitu společnosti ARKTEC, její zákazníky i zaměstnance je připojení ke skupině jako je GRAITEC skvělou zprávou, neboť GRAITEC je jedním z předních světových vydavatelů softwaru v oblasti konstrukční analýzy. Jsem přesvědčen, že brzy poskytneme jedinečnou zkušenost všem konstrukčním inženýrům v oblasti AEC průmyslu ve Španělsku, Portugalsku a Latinské Americe, kteří hledají řešení v oblasti BIM konstrukční analýzy a nástroje projektového managementu."

O společnosti GRAITEC

Společnost GRAITEC, založená v roce 1986, je mezinárodní skupina (13 zemí po celém světě – 48 poboček), která svým řešením BIM a softwarem Průmysl 4.0 a odpovídajícím poradenstvím pomáhá profesionálům ve stavebnictví a ve výrobě dosáhnout digitální transformace. Společnost Graitec je vývojářem vysoce výkonných řešení BIM a zároveň je Platinum Partnerem společnosti Autodesk v Evropě  Gold Partnerem společnosti Autodesk Partner v Severní Americe a Rusku. S více než 550 zaměstnanci včetně 200 konzultantů BIM, je GRAITEC společností zaměřenou na inovace, jejichž produkty využívá přes 100 000 profesionálů ve stavebnictví po celém světě.

Pro více informací navštivte www.GRAITEC.com

O společnosti ARKTEC

Pro více informací navštivte www.ARKTEC.com

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.