Novinky Autodesk Docs, BIM Collaborate a BIM Collaborate Pro

Autodesk zásadně posouvá možnosti spolupráce na projektech představením 3 nových cloudových služeb:

  •  Autodesk Docs
  • Autodesk Collaborate Pro
  • Autodesk Collaborate

col1l

Zároveň výrazně zpřístupňuje cloudovou spolupráci pro všechny zákazníky, kteří mají aktivní předplatné AEC Collection: Služba Autodesk Docs se stává součástí tohoto balíčku, zpřístupňuje tak spolupráci v cloudu a funkce BIM 360 Docs každému projektantovi, s aktuálním nebo novým předplatným AEC Collection.

Autodesk zároveň zjednodušuje licenční model pro spolupráci v cloudu: nyní můžete na projekt pozvat dalších, externích, projektanty, nebo firmy s jejich vlastními licencemi Autodesk Docs z balíku AEC Collection, nebo licencí BIM Collaborate / Pro.

coll

Představením těchto 3 nových služeb představuje novou, jednotnou platformu pro cloudovou spolupráci Autodesk Construction Cloud:

Všechny 3 nové, představené služby mají jednotný přístup k projektům uloženým na BIM 360 i nové platformě Autodesk Construction Cloud. Dokonce, i bez předplatného k BIM 360 Docs může uživatel Autodesk Docs přistupovat k projektům na BIM 360. Ke všem svým projektům máte jednotný přístup přihlášením na acc.autodesk.com

Autodesk Docs je součástí AEC Collection a zatím není prodávána samostatně. Pro spolupráci na projektech na Autodesk Construction Cloud a BIM 360 pro uživatele, který nepoužívají AEC Collection je určena služba Autodesk Collborate.

Pro práci na centrálních modelech v cloudu je určena služba BIM Collaborate Pro, která je evolucí služby BIM 360 Design: byl přidán modul na koordinaci modelů / kolize Model Coordination. Uživatelé BIM Collaborate Pro mají přístup k projektům na nové, jednotné platformě Autodesk Construction Cloud, jakož i na BIM 360.

coll4

Co se mění pro aktuální uživatele BIM 36o Docs, Design a Model Coordination?

Pro uživatele BIM 360 Docs se nemění nic: nadále mohou využívat a obnovovat své licence BIM 360 Docs, se kterými můžete přistupovat k projektům na BIM 360, ale ne na projekty na nové platformě Autodesk Construction Cloud.

Autodesk v krátké budoucnosti představí nástroj, pomocí kterého bude možné projekt z BIM 360 migrovat na novou platformu Autodesk Construction Cloud.

Služby BIM 360 Design a BIM 360 Model Collaboration již nebude možné zakoupit. Uživatelé BIM 360 Design dostanou automaticky upgrade na Autodesk BIM Collaborate Pro v poměru 1: 1. Samozřejmě budou mít jednotný přístup k projektům na platformě BIM 360, jakož i nové Autodesk Construction Cloud.

Uživatelé BIM 360 Model Collaboration mají přístup během trvání aktuálního předplatné přístup k projektům na BIM 360. Po skončení aktuálního předplatného budou mít možnost obnovit své licence na službu Autodesk Collaborate, čímž získají přístup i k novým funkcím a projektům na nové platformě Autodesk Construction Cloud.

col3l

Podrobnější informace k jednotlivým službám a jejich představení proběhne v nejbližších týdnech během webinářů a v dalších v příspěvcích na blogu. Pokud potřebujete poradit s možnostmi Vaší aktuální licence AEC Collection nebo některé ze služeb BIM 360 v souvislosti s novou platformou Autodesk Construction Cloud, kontaktujte Vašeho obchodníka

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.