BIM v projektování technologie a stájí

Je nám potěšením uvést a zveřejnit zkušenosti společnosti FARMTEC a.s. při BIM v projektování technologie a stájí. Cílem implementace byl přechod projektování zemědělských objektů včetně používané technologie z roviny 2D kreslení na práci s 3D informačním modelem.

farmtec novinka pas

Od konce roku 2016 probíhá ve společnosti Farmtec a.s. kontinuálněv pravidelných intervalech implementace BIM řešení.Cílem implementace byl přechod projektování zemědělských objektůvčetně používané technologie z roviny 2D kreslení v programu AutoCADna práci s 3D informačním modelem. Pro tento přechod byl vybránsoftware Autodesk Revit a související řešení podporující BIM proces.

Rozsah a postup chronologicky – 3 související fáze:

  • Část stavební, tzn. projektování stavebních objektů jako jsou převážně stáje a zimoviště
  • Část technologická, tzn. specifické prvky, které jsou nedílnou součástí každého objektu.
  • Část technického zařízení budov, konkrétně zdravotechnika

" Na začátku implementace technologie jsme neměli moc velkou představu, jak bychom s jednotlivými technologickými prvky chtěli pracovat. Zkušenosti jsme měli pouze z 2D projektování, takže náš pohled na věc byl omezený.Na začátku implementace technologie jsme neměli moc velkou představu, jak bychom s jednotlivými technologickými prvky chtěli pracovat. Zkušenosti jsme měli pouze z 2D projektování, takže náš pohled na věc byl omezený.Původní naší vizí bylo sestavovat technologické celky z jednotlivých prvků. To se ukázalo jako velmi pracné aneefektivní při projektování. Naráželi jsme na omezení. V tento okamžik nám výrazně pomohl pan Sigmund zespolečnosti Graitec s.r.o., který nás navedl na jiný styl vytváření rodin a celkově na jiný náhled při práci s naší technologií. Prvky, které k sobě systémově patřily, jsme začali skládat do větších celků a díky tomu jsme dosáhli vysokévariability a zároveň příjemného komfortu při projektování naší technologie."

Martin Kaspřík, projektant technologie, OBŘ Tábor

>> Kompletní reference v PDF

farmtec video

Autoři:
FARMTEC a.s.

>> Vyberte si reference podle oblasti

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.