Graitec vydává verzi 2021 Advance BIM Designers

Květen 2020 – GRAITEC, v plném významu mezinárodní developer softwarových aplikaci pro BIM, návrh, analýzu, výrobu a správu dat pro segment stavebnictví, a Autodesk® Partner napříč Evropou, Ruskem, USA & Kanadou s potěšením oznamuje uvedení nové verze BIM Designers 2021, který je součástí Graitec Advance suite. Jako odpověď na potřeby a požadavky stále rostoucí komunity okolo každého software vyvíjeného společností Graitec, jsme vyvinuli nové zajímavé funkce, tak abychom Vám ušetřili práci na Vašich statických projektech.

ABIMD opt

 Advance BIM Designers 2021 je vybaven mnoha novými funkcionalitami, které koncovému uživateli ulehčí práci, a soustředí se hlavně na tato hlavní témata:

  • Nové grafické uživatelské rozhraní pro jednodušší a efektivnější zadávání dat.
  • Nové možnosti detailního návrhu (výkresové dokumentace), které nabízejí značnou flexibilitu při konfiguraci konečného vzhledu výkresu.
  • Nové ocelové přípoje vhodné pro návrh připojení sloupů z trubkových profilů ke kotevní desce.

Tato verze rovněž přináší mnoho dalších zdokonalení a úprav na základě podnětů uživatelů:

  • Generace minimální konstrukční výztuže bez nutnosti spuštění posouzení prvku,
  • Schopnost posoudit prvek s modifikovanou nebo ručně zadanou výztuží,
  • Výkresy výztuže I s výtahy výztuže pro železobetonové stěny,
  • Mnoho dalších úprav pro zkvalitnění práce uživatele.
  • Desítky nových funkcionalit zohledňujících požadavky uživatelů.

Zveme Vás ke krátkému seznámení s vybranými novými funkcionalitami a zdokonaleními, která Vám přináší Advance BIM Designers 2021.

Zdokonalení v modulu železobetonové nosníky

Během generace smykové výztuže v železobetonových nosnících, postup dopočtu odsazení řad třmínků s různými roztečemi uprostřed rozpětí neumožňuje umístit třmínky v rozteči definované v předvolbách.  Pro řady třmínků lze zvolit různé metody dopočtu této vzdálenosti, například upravení rozteče třmínků u podpor. V této verzi modulu pro nosníky je proto možné vybrat způsob automatické úpravy rozteče třmínků.

BIM D 1

Nová volba umožňuje uživateli zvolit, aby podélná výztuž nad podporami byla umístěna ve stejné vrstvě jako výztuž v poli.  Pokud je tato volba zvolena, bude výztuž umístěna v jedné vrstvě, a ne ve dvou jako dříve.

BIM D 2

Více variant definice polohy stykovací výztuže: uživatel se může rozhodnout, zda stykovací výztuž bude definována u obou podpor, nebo pouze na levé, nebo pravé straně.

BIM D 3

Podélná výztuž přes všechny rozpony: nová volba, která umožňuje určit, zda bude výztuž protažena přes všechna rozpětí ve všech vrstvách, nebo pouze ve vrstvě první. Tuto volbu lze nezávisle nastavit pro horní i spodní výztuž. Tato volba je dostupná jen v případě, že je zvolena volba protáhnout výztuž přes všechny rozpony.

BIM D 4

Nová možnost nastavení vícestřižných třmínků, v případě použití 4 podélných prutů je možné si vybrat ze dvou variant uspořádání třmínků

  • Nesymetrické – přidání vnitřního třmínku přes dva střední pruty podélné výztuže.
  • Symetrické – použití dvou identických odsazených třmínků.

BIM D 5

Více k novinkám BIM Designers 2021 po kliknutí na jednotlivá témata níže:

 

Verzi 2021 můžete stáhnout zde

Joseph PAIS, Graitec Product Director: „U verze Advance BIM Designers 2021 jsme náš vývoj soustředili na vylepšení na základě požadavků uživatelů, abychom jim mohli nabídnout opravdu takový produkt, který potřebují.  Nové intuitivní uživatelské rozhraní, pokročilý generátor výkresové dokumentace, nové typy 3D ocelových přípojů jsou jen příklady nových špičkových funkcionalit, jejichž výhod budete moci v této verzi využít. Advance BIM Designers 2021 se stává tím pravým souborem nástrojů pro profesionály, kteří chtějí kombinovat schopnosti a účinnost softwaru ve svých BIM propojených projektech.”

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.