Graitec vydává verzi 2021 Advance Design

Květen 2020 – GRAITEC, v plném významu mezinárodní developer softwarových aplikaci pro návrh, analýzu, výrobu a správu dat pro segment stavebnictví, a Autodesk® Partner napříč Evropou, Ruskem, USA & Kanadou a Afrikou s potěšením oznamuje uvedení nové verze Advance Design 2021, který je součástí Graitec Advance suite. Na základě potřeb a požadavků neustále rostoucích komunit, které se shromáždily kolem každého softwaru vyvinutého společností Graitec, jsme vyvinuli nové vzrušující funkce, které vylepšují všechny vaše strukturální projekty.

pas obrazok AD 2021 opt

Advance Design 2021, špičkový software pro statickou analýzu konstrukcí, je doplněn o mnoho nových funkcionalit, které koncovému uživateli ulehčí práci, a soustředí se hlavně na tato hlavní témata:

Pokročilé funkce pro MKP analýzu včetně implementace push-over analýzy.

  • Nové možnosti pro návrh ocelových konstrukcí, včetně možnosti definovat super-prvek, nových ocelových přípojů a novinky pro návrh podle severoamerických norem.
  • Nové možnosti pro návrh železobetonových konstrukcí, včetně zdokonaleného posouzení protlačení a nový způsob nastavení výkresů v modulech pro železobetonové konstrukce.
  • Nový pracovní postup pro návrhové výpočty, včetně možnosti provádět posouzení na jednotlivých výběrech prvků po krocích.
  • Desítky nových funkcionalit zohledňujících požadavky uživatelů.

Pokud chcete mít lepší kontrolu nad prací s konkrétními prvky nebo zvýšit produktivitu a urychlit dobu modelování, klikněte sem a požádejte o bezplatnou zkušební verzi a proveďte první krok k lepšímu řízení svých projektů.

Stáhnout Graitec software

Zveme Vás ke krátkému seznámení s vybranými novými funkcionalitami a zdokonaleními, která Vám přináší Advance Design 2021.

NOVÁ METODA PUSH-OVER (METODA POSTUPNÉHO PŘITĚŽOVÁNÍ)

Push-over je metoda pro odhad nelineárního chování konstrukce při seizmických zatíženích. Může pomoci modelovat, jak skutečně dochází k progresivnímu kolapsu budov, a také identifikovat způsob konečného kolapsu. Výhodou push-over analýzy je, že je uvažováno s materiálovou nelinearitou a plastickými klouby, ale bez komplexnosti dynamického chování.

Implementace analýzy push-over do Advance Design přináší několik benefitů:

Jednoduchá definice push-over analýza je přístupná přímo z Prohlížeče projektu. Jakmile vytvoříte Analýzu push-over, vytvoří se odpovídající zatěžovací stavy. Přejděte do seznamu vlastností a zadejte správné parametry!

AD 1 opt

Powerful definice plastických kloubů, ručně nebo automaticky: plastické klouby je možné definovat přímo v seznamu vlastností jednotlivých prvků. Uživatel může ručně definovat charakteristiky těchto plastických kloubů nebo vybrat automatickou definici založenou na geometrii ocelových prvků nebo definici výztuže železobetonových prvků. Tyto plastické klouby je možné zobrazit na 3D modelu!

AD 2 opt

Automatická generace zatížení Push-over díky rozsáhlým možnostem parametrizace: různé typy rozdělení vodorovného zatížení, výběr směru zatížení, působiště síly, excentricita síly (definovaná procenty) …Po jejich vygenerování může uživatel tato zatížení ovládat přímo v modelovém okně!

AD 3 opt

Široká škála dostupných výsledků: stejně jako u běžných statických výpočtů jsou k dispozici výsledky MKP, jako jsou deformace a vnitřní síly. Výsledky lze zkontrolovat jako u nelineárních výpočtů pro každý z jednotlivých kroků výpočtu. Uživatelé mohou také vygenerovat křivku posunutí síly pushoveru a graficky zobrazit stav plastových kloubů pro každý krok zatížení. V generátoru sestav jsou k dispozici také tabulky vyhrazených výsledků.

AD 4 opt

Více k novinkám Advance Design 2021 po kliknutí na jednotlivá témata níže:

 

Verzi 2021 můžete stáhnout zde

Joseph PAIS, Graitec Product Director: “U verze Advance Design 2021 jsme se soustředili náš vývoj na vylepšení na základě požadavků uživatelů, abychom jim mohli nabídnout opravdu takový produkt, který potřebují. Super-prvek, analýza push-over, posouzení po jednotlivých skupinách prvků jsou jen příklady nových špičkových funkcionalit, jejichž výhod budete moci v této verzi využít. Advance Design 2021 se stává tím pravým nástrojem pro profesionály, kteří chtějí kombinovat schopnosti a účinnost softwaru ve svých BIM propojených projektech.

 

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.