Graitec vydává verzi 2021 svých stěžejních aplikací

Květen 2020 – GRAITEC, v plném významu mezinárodní developer softwarových aplikací pro návrh, analýzu, výrobu a správu dat pro segment AEC a Autodesk® Partner napříč Evropou, Ruskem, USA & Kanadou s potěšením oznamuje uvedení nové verze 2021 svých stěžejních aplikací: Advance PowerPack, Advance Design, Advance Workshop and Graitec Opentree.

pas obrazok G 2021 opt

 

Graitec jako BIM softwarová společnost pomáhá svým zákazníkům s digitalizací jejich procesu při modelování, analýze, výrobě a výstavbě. Tyto produkty jsou rozděleny a prodávány ve 4 hlavních pilířích obchodu:

 • CREATE (MODELOVÁNÍ): všechny produkty, které se váží k tvorbě modelu a výrobní dokumentace. To zahrnuje jednak řadu produktů Autodesk® (Autodesk Revit®, Autodesk Advance Steel®, atd.) a naše doplňky Advance PowerPack. Hlavní produkt: Advance PowerPack®

 • SIMULATE (ANALÝZA): všechny produkty, které umožňují našim zákazníkům doplnit BIM modely analýzu dat a konstrukcí a pomáhají při optimalizaci projektů. Zároveň zaručují, že návrhy a posudky odpovídají místním návrhovým normám z pohledu statického a tepelného posouzení. Hlavní produkt: Advance Design®
 • FABRICATE (VÝROBA): všechny produkty které využívají data modelu a návrhu umožňují tak automatizaci výrobního procesu. Mluvíme zde o řízení skladového hospodářství, optimalizaci použitého materiálu (nesting), řízení NC strojů, management času a nákladů, logistice a vytěžování nákladních automobilů a dopravě na staveniště. Hlavní produkt: Advance Workshop®

 • MANAGE (SPRÁVA): všechny produkty, které umožňují zákazníkům spravovat W.I.P (Work in Progress) data napříč celým projektem, správa revizí/verzí, standardů a publikaci projektových informací do CDE/společné datové prostředí) a pomáhá s dodržováním souladu s novou mezinárodní normou pro BIM ISO 19650. Hlavní produkt: Graitec Opentree®

S verzí 2021 přicházejí významné změny v produktové struktuře a verze 2021 přináší velké množství nových funkcí, které míří zejména na zajištění a usnadnění pracovních postupů BIM mezi architekty, projektanty, statiky a prováděcími stavebními firmami, zvýšení produktivity a snadné použití a odpovídá na požadavky a návrhy stálých uživatelů.


Pokud byste chtěli mluvit s odborníkem na produkt a vidět ukázku, jednoduše se spojte kliknutím na tlačítko níže.

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software

Advance PowerPack 2021

Advance PowerPack je sada doplňků pro Autodesk Revit®, Autodesk Advance Steel®, Autodesk Inventor® a Autodesk Vault®. Vylepšili jsme verzi 2021 o vice než 60 nových funkcí, které pomáhají uživatelům urychlit tvorbu modelu, krácení pracovních procesů, lepší ovládání modelu a samozřejmě kompatibilnost s posledními verzemi Autodesk produktů. Rovněž jsme produkt rozdělili do 3 balíčků:

 • Standard: nástroje modelování, které urychlí každodenní použití Autodesk Revit®
 • Professional: pokročilá sada nástrojů, která maximalizuje efektivitu Autodesk Revit®, nebo Advance Steel® (detaily najdete na www.graitec.com). Professional balíček rovněž obsahuje vyhrazenou podporu po telefonu.
 • Premium: speciální verze odlišná dle disciplín. Verze 2021 je vydávána se 2 Premium baličky, které jsou určena buď pro zpracovatele výrobní dokumentace ocelových nebo železobetonových konstrukcí. Premium balíček rovněž obsahuje vyhrazenou podporu po telefonu.

Balíček Premium, je dále doplněn o doplněk Graitec Design (možnost propojení s Graitec Advance Design)z který v aplikaci PowerPack umožňuje automatický návrh a posouzení železobetonových prvků podle evropských (ČSN EN) a amerických a kanadských norem.

Top 5 nových funkcí:

 1. Pokročilé nástroje pro otvory v trubkách slouží k lepšímu ovládání průniků kruhových profilů.
 2. Několik nových nástrojů pro vyztužování konstrukcí: lemování okolo otvorů, lemování hran deskových a stěnových prvků, označení a popis na jedno kliknutí, přesahy a krepování výztuže, tvorba, přidělení a správa výztuže po vrstvách, atd.
 3. Nástroj pro rychlý hromadný export projektů Revit® a pohledů Revit® do různých formátů souborů.
 4. Pokročilé propojení mezi Autodesk Advance Steel®, Autodesk Revit® a Advance Design.
 5. Makra Stairs & Railings: schodišťové stupně jako zvláštní díly, nášlapné hrany stupňů, prodloužení schodnic, dvojité sloupy zábradlí...

Více informací na www.graitec.com  

Advance Design 2021

Doposud dostupný jako balíček Standard (MKP, generátor klimatických zatížení), nebo jako balíček Premium (návrhové normy ocelových, železobetonových a dřevěných konstrukcí), přichází nyní Advance Design 2021 na trh i jako balíček Ultimate, ve kterém je možné detailně navrhnout a posoudit železobetonové sloupy, nosníky, patky, stěny a desky, včetně detailního návrhu vyztužení. Stačí vybrat prvek ve 3D modelu a je možné jej ve stejném prostředí navrhnout a detailně posoudit, bez nutnosti export a importu do jiné aplikace.

pas obrazok AD 2021 opt

Navíc verze 2021 přináší dalších vice než 40 nových funkcí.

Top 5 nových funkcí:

 1. Analýza Push-over, metoda postupného přitěžování umožňuje odhadnout nelineární chování ocelových a železobetonových prvků ve složitých modelech konstrukcí.
 2. Nový proces návrhu a posouzení umožňuje úplné řešení železobetonových konstrukcí až po detailní návrh výztuže v jednom společném prostředí.
 3. Nová funkce super-prvek umožňuje propojení jednotlivých prvků do jednoho pro posudky podle příslušných norem.
 4. Návrh a posouzení po etapách, které nabízí větší flexibilitu při navrhování kompletních 3D modelů.
 5. Pokročilé posouzení protlačení včetně nových výstupů výsledků při návrhu vyztužení na protlačení.

Více na www.graitec.com  

Advance Workshop 2021

Klíčová inovace Advance Workshop 2021: propojení našeho zavedeného Advance Workshop zaměřeného na management výroby ocelových konstrukcí s technologií Arma+, která je od července 2018 součástí produktové řady Graitec. Tato technologie je zaměřená na management a výrobu výztuže a konstrukcí z prefabrikovaného betonu. Advance Workshop 2021 je tak nyní sjednoceným řešením určeným pro výrobce ocelových a prefabrikovaných konstrukcí a zpracovatele výztuže do železobetonu.

Top 5 nových funkcí:

 1. Unifikace řešení a management výroby výztuže, ocelových konstrukcí, prefabrikovaných konstrukcí a výstavby a montáže do jedné společné platformy.
 2. Možnost sledování toku materiálu v prostředí Cloud, které umožňuje projektantům, výrobcům I dodavatelům konstrukcí spolupracovat na projektu od návrhu až po výrobu a dodání jednotlivých prvků konstrukce na stavbu, kdy je sdílen celý výrobní proces každé jednotlivé položky výztuže projektu.
 3. Otevřený skript pro strojní přiřazení, kde uživatel může upravovat technické a ekonomické strojové skripty pro ladění přiřazení a automatické výkazy a generaci procesních cest.
 4. Výroba v ideálním čase, kdy je výroba řízena logistikou. Redukce nutnosti uskladnění nedokončených výrobků před montáží a plynulejší proces zpracování.
 5. Proces zpracování IFC souborů z BIM modelů 3D geometrií částí.

Graitec Opentree 2021

Graitec Opentree jako nová verze originální britské aplikace “Cabinet”, která se v lednu 2019 stala součástí produktů Graitec. Tato verze přichází s výraznými vylepšeními, která pomáhají architektům, projektantům a dodavatelům spravovat všechna jejich W.I.P projektová data na jednom místě před vložením do CDE (Common Data Environment) pro spolupráci s ostatními subjekty.

Top 5 nových funkcí:

 1. ISO 19650 šablony & správa pracovních procesů
 2. Možnost správy souborů a standardů AutoCAD LT®, AutoCAD® & Revit®
 3. Správa více projektů a propojení do VŠECH nejběžnějších prostředí CDE
 4. Kontrola všech dat a archivace pomocí podepsaného pracovního procesu (workflow signoff)
 5. Redukce času vyhledávání dokumentů až o 80%

Více na www.graitec.com  

Steve Houlder, Graitec COO: S nejnovější verzí 2021 našich produktů máme možnost provést data od koncepčního modelu až po výrobu a dodání na stavbu, a to díky našemu jedinečnému partnerství produktů Autodesk a Graitec. Zhmotňujeme nápady - nejen na papíře, díky našim možnostem podpory výroby a výstavby je převádíme do skutečnosti. S naším postupujícím přesunem do oblasti prefabrikace bude toto řešení "start-cíl" stále více i našim zákazníkům usnadňovat jejich pracovní proces, šetřit jejich čas, peníze a pomůže eliminovat chyby. 
 
 
Manuel Liedot, Graitec CEO: Pomáháme našim zákazníkům MODELOVAT(CREATE) modely s velkým obsahem dat, které umožňují se rozhodovat pro ta nejvhodnější návrhová řešení, ANALYZOVAT(SIMULATE) konstrukce tak, aby byly co nejlépe využity, VÝROBU(FABRICATE) co nejvíce automatizovat a snižovat tak výrobní náklady a potřebný čas SPRAVOVAT(MANAGE) data během celého procesu. Verze 2021, je obrovským krokem ku předu v integraci našich technologií a v pomoci zrychlit našim zákazníkům jejich cestu světem BIM. 
 
O společnosti GRAITEC 
Založena v roce 1986, společnost GRAITEC je mezinárodní skupina, která pomáhá odborníkům v oblasti stavebnictví a výroby s digitalizaci jejich činnosti pomocí práce v prostředí BIM, používáním Inudstry 4.0 softwaru a konzultacemi. 
Graitec je vývojářem špičkových BIM aplikací a zároveň Autodesk Platinum Partner v Evropě and Autodesk Gold Partner in Severní Americe a Rusku. 
Díky působnosti ve 48 pobočkách ve 13 zemích po celém světě, nabízí GRAITEC svým zákazníkům vlastní široké portfolio zavedených softwarových řešení spolu s úplným portfoliem Autodesk produktů a BIM softwarového řešení, které pomáhá se soustředit na ty nejnáročnější požadavky projektu a maximalizovat produktivitu, výkon.
S více jak 550 zaměstnanci, z čehož je 200 BIM konzultantů, se Graitec řadí mezi společnosti zaměřené na inovaci a její produkty jsou používány více jak 100,000 profesionály ve stavebnictví. 
 

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.