BIM Implementace

BIM Implementace

Implementace, konzultace a služby pro zavedení metodiky BIM pro architekty, inženýry a projektanty. Zjistěte více
Autodesk Software

Autodesk Software

CAD a BIM software Autodesk pro stavebnictví, strojírenství a média a zábavní průmysl. Zjistěte více
Graitec Software

Graitec Software

Vyvíjíme vlastní CAD a BIM aplikace pro stavebnictví a statické výpočty a rozšíření pro produkty Autodesk. Zjistěte více
CADKON Software

CADKON Software

CADKON je osvědčené CAD řešení pro projektování ve stavebnictví respektující ČSN a normové zvyklosti. Zjistěte více
Reference

Reference

Jaké projekty vznikly díky CAD softwaru Autodesk, Graitec nebo CADKON? Zjistěte více
Školení

Školení

Školení Autodesk, Graitec a CADKON. Jsme autorizované školící centrum Autodesk, nabízíme i kurzy na míru. Zjistěte více
Vývoj

Vývoj

Vytvoříme pro vás doplňkové funkce a aplikace na míru pro zvýšení efektivity práce v CAD/BIM aplikacích. Zjistěte více
Podpora

Podpora

Náš tým expertů je tu pro vás 24/7. Vyberte si z několika úrovní podpory Graitec Maintenance Subscription. Zjistěte více
 • 1

Profesionální služby Graitec

Máme za sebou přes 25 let zkušeností poskytování služeb a vy proto můžete od našeho týmu profesionálů očekávat realizaci vašich projektů – od velkých, po ty nejmenší – včas a v rámci stanoveného rozpočtu.

CAD školení

Školení produktů společností Autodesk a Graitec na profesionální úrovni. Naučte se využít plný potenciál aplikací jako je AutoCAD, Inventor nebo Revit.

Zjistěte více

Tvorba obsahu pro Revit

Chcete zpřístupnit své stavební prvky uživatelům pracujícícm v BIM? Náš tým pro vás vytvoří obsah pro rodiny v Revitu podle vašich přání, ať už jste prodejce nebo výrobce ve stavebnictví.

Zjistěte více

Vývoj softwaru

Bohatých zkušeností našeho vývojového týmu využíváme při tvorbě doplňkových funkcí a aplikací na míru dle individuálních potřeb našich zákazníků. Ozvěte se nám a my s vámi projednáme možnosti, jak zlepšit vaše workflow.

Zjistěte více

CAD služby

2D výkresy a 3D modely, poradenství a vše ostatní týkající se CAD a BIM od našich zkušených techniků, inženýrů a konzultantů.

Zjistěte více

Privacy Notice Banner Czech

 

Canada EN powerpack for revit 2018 banner 300x250

Poslední novinky

 • Graitec EMEA získala již třetím rokem ocenění Autodesk Platinum Award

  Graitec EMEA získala již třetím rokem ocenění Autodesk Platinum Award 21/03/18 – GRAITEC, mezinárodní společnost pro vývoj softwaru pro projektování, strojírenské

  Zjistěte více
 • CADKON 2019 Uvolněn

  CADKON 2019 Uvolněn 09/07/18 - dnes byla uvolněna nová verze produktů CADKON 2019 Stavební konstrukce a CADKON 2019 TZB. Všem uživatelům

  Zjistěte více
 • 1

Nové články na blogu

Nadcházející akce

 • Autodesk: celkový BIM model z aplikací Autodesk - Webinář

  Autodesk: celkový BIM model z aplikací Autodesk - Webinář Datum konání: 27. 09. 2018 Délka: 1:00 hodina Čas: 10:30 - 11:30

  Zjistěte více
 • Civil 3D - skrytá krása transparentních příkazů - Webinář

  Civil 3D - skrytá krása transparentních příkazů - Webinář Datum konání: 27. 09. 2018 Délka: 1:00 hodina Čas: 12:30 - 13:30

  Zjistěte více
 • 1

BIM pro výrobce stavebních prvků

BIM pro výrobní společnosti (výrobce stavebních produktů) se může na první pohled zdát jako nesmysl, vzhledem k tomu, že BIM se v praxi vztahuje k výkonu stavebnické, architektonické a inženýrské profese. Avšak čím častěji se BIM využívá, tím více stoupá i důležitost společností věnujících se výrobě pro stavební odvětví.

BIM stavba nemocnice

Poptávka po BIM datech neustále stoupá a tak je zapotřebí, aby výrobci nabídli k dispozici také modely, které lze využít v Revitu a zajistili jejich distribuci pro stávající klienty a zároveň také rozšířili své služby k dalším, potencionálním budoucím klientům.

Výrobní firma, která může svým klientům nabídnout BIM obsah připravený pro použití v Revitu, dává jasně najevo, že je připravena být o krok napřed před ostatními dodavateli stavebních prvků a bude mít bezpochyby konkurenční výhodu při přidělování zakázek.

dřez a baterie BIM produkt

Abyste byli při jednání se stavebními firmami, majiteli a staviteli úspěšní je důležité, aby nasazení BIM bylo co nejpřímočařejší, ať už jde o technické zařízení, zasklívání, kancelářský nábytek nebo například kuchyňský dřez.

Pokud k těmto produktům dodáte BIM data, zvýšíte tak své šance na zviditelnění svých produktů mezi projektanty a designéry a také možnost zakázek na velkých developerských projektech nebo získání veřejných zakázek.

Co pro to musíte udělat? K dosažení takovýchto výsledků je nejdříve nutné, abyste vytvořili a dodali takový obsah, který zaručí, že vaše firma bude první volbou mezi dodavateli

BIM pro výrobce stavebních prvků pro ty, kteří neužívají software od Autodesku

Není žádným tajemstvím, že stavební prvky se navrhují v řadě různých CAD programů, ale bližší spolupráce mezi softwarovými lídry vede k jednodušším pracovním procesům. Ve videu níže se můžete podívat, jak jsou soubory různých formátů použity jako zdrojová data pro import do nejužívanějšího BIM softwaru – aplikace Autodesk Revit.

 

Jak je z videa patrné, pro ty, kteří pro design svých produktů nepoužívají software od Autodesku není těžké stát se součástí dodavatelského řetězce v BIM a ani to nevyžaduje žádné velké investice nebo radikální změny v používaném softwaru. Díky novému modelu předplatného produktů Autodesku je přechod na něj velice jednoduchý a finančně efektivní. Dalším přínosem je také fakt, že Autodesk Inventor umí importovat datové soubory různých formátů, což značně ulehčuje proces přípravy obsahu pro Revit.

Jak konvertovat komplexní stavební prvky do BIM modelů

Při vytváření obsahu pro Revit se setkáme s různými stupni náročnosti, protože některé stavební prvky vyžadují větší komplexitu a informace, aby mohly fungovat tak, jak mají – například při práci s TZB systémy v Revitu.

Stuart Smith z naší výrobní divize vás provede jednotlivými kroky vytváření složitějšího datového souboru a jeho převedení do BIM modelu, ve videu níže.

Tvorba Revit rodin pro výrobce stavebních prvků

V závislosti na tom, co obsahuje portfolio výrobce stavebních prvků nebo na obsahu katalogu produktů, může mít tvorba interního BIM obsahu obrovský dopad. Někdy je proto vhodnějším přístupem tvorba a následná dodávka celých Revit rodin, spíše než jednotlivých komponent.

Naštěstí pro vás má náš tým bohaté zkušenosti s řešením různorodých požadavků, které výrobci, kteří jsou součástí dodavatelského řetězce ve stavebnictví musí splnit, aby vytvořili požadovaný BIM obsah pro každého klienta.

IOT (Internet věcí) a FOMT (budoucnost výroby) pro výrobce stavebních prvků

Radikální změny, které se posledních pár let odehrávají ve výrobním sektoru, mají hodně co do činění s technologiemi Internetu věcí.

Inteligentní budovy, chytrá města, nebo například vzdálené sledování jakéhokoli aspektu budovy s připojením k internetu pro sběr „velkých dat“ (Big Data), které je následně analyzováno za účelem vylepšení příští generace produktů.

FOMT (budoucnost výroby) má také výrazný dopad na výrobu stavebních produktů, protože nové způsoby výroby narušují tradiční postupy a zároveň nabízí nové možnosti díky technologiím, které jsou právě na vzestupu a změnám na trhu – jde například o personalizaci produktů a flexibilitu výrobních procesů.

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.