Aplikace Autodesk Fusion 360

fusion 360 badge 256px opt

Ptáte se, co přesně je Fusion 360? Představte si, že máte možnost navrhnout revoluční platformu pro inovace produktů a navrhnout svůj nástroj CAD zcela od začátku s možností neomezeně využívat kouzelné hůlky a vytvořit si CAD nástroj přesně takový, jaký potřebujete.

I když je jasné, že to je utopie, vyvolává tato možnost celou řadu otázek, například:

Co byste si ze současného CAD nástroje ponechali? Jaké funkce byste si přidali z jiných balíčků CAD, které znáte? Čeho byste se chtěli zbavit?

Na jaké platformě by váš vysněný CAD nástroj fungoval? Chcete, aby byl kompatibilní se systémem Windows? Nebo Mac? Aby fungoval na serveru nebo na tabletu?

Jaká problematická místa pracovních postupů, se kterými si neporadí váš současný CAD nástroj, byste tímto nástrojem chtěli řešit?

Kde končí design a začíná konstrukce? Jak by vám nový CAD nástroj pomohl od začátku až do konce s koordinací mezi navrhováním a výrobou?

Fusion 360 What if

V podstatě byste přemýšleli o CAD budoucnosti a tým F360 společnosti Autodesk měl to štěstí, že přesně to mohl dělat, když dostal za úkol přemýšlet o CAD nástrojích budoucnosti a přenést je do přítomnosti.

Původní Inventor Fusion 2010 byl plugin, který běžel na ploše spolu s Inventorem, ale od té doby se Fusion 360 stal samostatným produktem, který v nejvyšší možné míře využívá nejnovější cloudové technologie pro zlepšení vašich zkušeností s CAD.

Co je Fusion 360?

Takže, co je Fusion 360? Odpovědí je, že je to předělaný 3D CAD, který se tak stal novou generací platformy produktové inovace, zahrnující CAD/CAM/CAE nástroje pro vývoj produktů formou spolupráce.

fusion 360 video

Autodesk Fusion 360 je zásadním odklonem od našeho klasického CAD softwaru, který je vázaný na počítač, takže se na něj pojďme blíže podívat a dozvědět se čím se skutečně odlišuje od konkurenčních produktů, čím tato platforma přesvědčuje koncové uživatele a jak jim a jejich společnostem pomáhá splňovat požadavky a vypořádat se s výzvami a technologickými změnami, kterým odvětví designu a výroby čelí.

Fusion 360 3D CAD Reininvented 
Je integrovaný.
Fusion obsahuje v jednom CAD balíčku nástroje na podporu celého procesu od návrhu po výrobu.

Podporována je geometrie těles, povrchů, mesh modelů i T-spline. K dispozici je výstup kreslení, vykreslování a 3D tisku pro ověření návrhu, dokumentaci a prototypování. V jednom a tom samém CAD balíčku pomáhají nástroje simulace a optimalizace tvaru zkontrolovat a ověřit vytvořený návrh, zatímco integrovaný CAM umožňuje výrobu konečných dílů.

Je připojený.

Fusion 360 běží pod Windows, Mac a ve vašem webovém prohlížeči, takže není vázán na specifický operační systém. Licence je vázána na váš login do Autodesku a ne na zařízení, které právě používáte. Systém správy dokumentů integrovaný v softwaru zálohuje všechny vaše pracovní soubory na vašem účtu Fusion 360 Team, takže můžete snadno pracovat odkudkoli potřebujete.

Platforma využívá výkonu cloudu při zvládání náročných výpočetních úkolů, jako jsou vykreslování a FEA studie, a vám tak odpadá nutnost sezení u specifického CAD zařízení.

Je přístupný.

Jedná se o platformu pro spolupráci, což znamená, že vy, vaši kolegové a vaši zákazníci můžete mít přístup k souborům z jakéhokoli zařízení připojeného k internetu. To vám může pomoci zkrátit dobu potřebné pro tvorbu návrhů a urychlit jejich uvedení na trh. Nástroje pro prohlížení a poznámky jsou zabudovány do platformy správy dokumentů Fusion 360 Team. Vyžádání si zpětné vazby od zákazníka je stejně jednoduché jako odeslání webového odkazu.

Pro vyžádání cenové nabídky Autodesk Fusion 360 nebo získání více informací klikněte na tlačítko níže.

 

Čeho přesně sloučení?

Autodesk Fusion 360 je sloučením CAD/CAM/CAE nástrojů na cloudové platformě, zahrnujících:

Mnoho modelovacích technik
Import, tvorba a export parametrické a přímé geometrie, geometrie těles a povrchů, T-Spline a sítí jsou platformou podporovány. Vy si vybíráte způsob, jakým chcete pracovat a techniku, která nejlépe vyhovuje vašemu projektu.

A fusion of modelling techniques 
Různorodé CAD nástroje
CAD, CAM, FEA a dokumentace jsou postaveny na stejné platformě a integrovány do jednoho a toho samého CAD nástroje. Tím je usnadněn přesun projektu mezi různými fázemi, od návrhu až k prezentační grafice bez nutnosti se učit různým samostatným softwarovým balíčkům.

A Fusion of tools 
Více operačních platform
Fusion 360 může běžet na několika operačních platformách, jako jsou Windows, Mac nebo webový prohlížeč. K dispozici jsou aplikace F360 pro iPhone i Android, takže si jednoduše můžete vybrat platformu, která vám nejlépe vyhovuje v závislosti na vašich preferencích nebo dokonce na vaší poloze.

multiple operating systemsCAD a PDM
Fusion 360 obsahuje integrovanou správu dat. Není třeba udržovat vlastní databázi nebo server, není třeba žádné přihlašování nebo odhlašování.
Správa povolení, sledování verzí a revizí, propojené dokumenty, komentáře, posudky a označení jsou hladce řízeny a koordinovány s týmem Fusion 360.

A fusion of PDM and collaborationMístní a cloudové zdroje
Tato platforma je neuvěřitelným hybridem místního zařízení a cloudu. Protože Fusion běží na vašem počítači nebo Macu, bude fungovat i ve chvíli, kdy nebudete připojeni na internet! Jakmile se k internetu připojíte, Fusion má tu skvělou schopnost předat náročné výpočetní úlohy cloudu a co nejlépe tak využívat váš místní hardware a škálovatelný výpočetní výkon cloudu.

local and cloud resources

Platforma pro inovace produktů (PIP)

Autodesk Fusion 360 je skutečně integrovaná platforma pro inovace produktů, která podporuje vás a váš tým od koncepce návrhu, přes strojírenství  a výrobu až po správu životního cyklu vašeho produktu.

Autodesk product inovation platform

Funkce Fusion 360

Koncepce návrhu a 3D modelování
Autodesk Fusion 360 přináší opravdovou top-down technologii návrhu do vašich pracovních postupů s jediným modelovým prostředím, ve kterém lze vytvářet všechny jedinečné součástky a sestavy. Existující soubory knihovny lze propojit s vaším stávajícím návrhem, což vám umožní spravovat běžné součástky způsobem „změňte je zde – změníte je všude“.

Zahrnuto je přímé i parametrické modelování, které vám umožní začít s již existujícím návrhem z jiného CAD systému nebo si vytvořit vlastní návrh od nuly.

Přečtěte si více o vytváření konceptu návrhu a 3D modelování s Fusion 360. (EN blog)

Prototypování a výroba
Připravte své návrhy pro 3D tisk jako prototyp nebo jako finální výrobek v integrovaném prostředí pro 3D tisk Fusion 360. Po odsouhlasení finálního návrhu naprogramujte svoji část pro 2, 2.5 nebo 3 osy CAM přímo uvnitř F360 a napište svůj post  pro jeden z mnoha podporovaných postprocesorů NC kódů. Nebyly opomenuty ani tradiční výkresy, i ty lze na platformě vytvářet.

Modely 3D tisku, dráhy CAM a výkresy jsou přímo propojeny do vašeho 3D CAD modelu. Ve chvíli, kdy váš model aktualizujete, vše ostatní je také aktualizováno!  Dodatečné změny návrhy už nemusí být problematické díky prostředí pro inovaci produktů Fusion 360.

Přečtěte si více o prototypování a výrobě s Fusion 360. (EN blog)

Integrovaná simulace
Čím více se váš 3D CAD model bude blížit realitě, tím lze vygenerovat více informací pro simulaci a ověření vašeho návrhu. Omezte na minimum počet fyzických prototypů, které opravdu musíte vyrobit, snižte náklady a zkraťte dobu potřebnou pro uvedení na trh.

Fusion 360 má v sobě integrované modelování sestav, studie pohybu, vykreslování a nástroje FEA, které vám pomohou analyzovat váš návrh ještě před tím, než ho vytvoříte. Vygenerujte si studie statického zatížení, modální analýzy, tepelné studie a studie tepelného zatížení, analýzy nežádoucího zatížení, nelineárního zatížení, simulace událostí a optimalizace tvarů za zlomek ceny specializovaného simulačního softwaru.

Správa dokumentů a spolupráce
Správa dokumentů je integrována do platformy. Soubory jsou automaticky zálohovány na cloudu. Každé uložení vytvoří novou verzi a tak zůstává zachována auditní stopa. Všechny soubory vašeho souboru jsou řízeny a sledovány pomocí oprávnění, takže je můžete kdykoli přejmenovat a uspořádat, jak potřebujete. 

Všechny soubory nahrané na platformu jsou k dispozici vašemu projektovému týmu prostřednictvím webové služby pro správu dokumentů Fusion 360, která umožňuje komentování, označování a posuzování vašich návrhů. Ať už sdílíte vaše nápady s kolegou z kanceláře, který nevyužívá CAD, nebo s kolegy z celého světa nebo se svými zákazníky, platforma vám poskytne všechny nástroje, které potřebujete.

Přečtěte si více o správě dat a spolupráci s Fusion 360. (EN blog)

Jak se mohu přihlásit k Fusion 360?
K dispozici je zdarma 30-ti denní zkušební licence Autodesk Fusion 360 a poté si můžete pronajmout licenci - na měsíc, na čtvrt roku nebo na rok.

Přečtěte si více o tom, jak se přihlásit do Fusion 360.

 

Click here to download Fusion 360 Free Trial

Systémové požadavky Fusion 360

Minimální systémové požadavky, jak jsou zveřejněny na stránkách společnosti Autodesk (viz níže), jsou opravdu minimální z hlediska věcí, takže není potřeba investovat do drahého vybavení, jen proto, abyste platformu mohli spustit.   

Přesto, pro lepší uživatelský komfort, budete pravděpodobně chtít nastavit laťku o něco výše, zejména v oblasti grafiky a paměti, zejména pokud nemáte dedikovanou grafickou kartu.

Pro více informací nebo vyžádání cenové nabídky Autodesk Fusion 360 klikněte na tlačítko níže.

 

Useful Links

Fusion 360 User Guide

Fusion 360 Shortcut keys

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.