pp4.banner

Revit to Excel Link – Inteligentní propojení Revitu s Excelem

PPRevit Badge noyear 256Microsoft Excel je pravděpodobně nejrozšířenější software používaný ve stavebnictví k vytváření detailních výkazů a proto bylo přáním mnoha uživatelů mít k dispozici pracovní postup, který by poskytl uživatelsky přívětivé propojení mezi Revitem a Excelem.

Pokud jste se někdy pokoušeli exportovat z Revitu data do aplikace Excel, tak již víte, že z Revitu je možné vytvořit export do formátu CSV. Nebylo by ale fantastické, kdybyste mohli toto posunout o krok dál - mít inteligentní propojení s Excelem a radikálně zvýšit produktivitu uživatelů zapojených do počátečního vytváření a následných změn výkazů Revitu?

S novou funkcí „Excel Link“ v GRAITEC Advance PowerPacku pro Revit® je to nyní možné. Vytvoření obousměrného propojení nebylo nikdy snažší, jednoduše vytvořte spojení mezi vašimi projekty v Revitu a zlepšete pracovní postupy s uživateli mimo vaše projektové týmy, od rozpočtářů až po administrátory prodeje.

Poskytněte klíčovým spolupracovníkům přístup k datům z Revitu, doplňte prázdná místa a přidejte jejich vstup, poté propojte soubor Excelu s Revitem a v případě potřeby aktualizujte data modelu.

Podívejte se na přehled funkcí zde.

Jak propojit Revit do Excelu s Graitec PowerPackem pro Revit

CZ 2 revit link to excel toolbar

Funkce Link to Excel v programu Graitec PowerPack umožňuje uživateli obousměrně propojovat data mezi aplikacemi Revit a Excel.

Uživatelé se mohou rozhodnout, zda exportují existující výkaz, nebo sestaví seznam parametrů, které mají být před exportem do aplikace Excel zpracovány jako tabulka. Po úpravě v aplikaci Excel lze data synchronizovat zpět do aplikace Revit.

Nejpůsobivější vlastností tohoto nástroje je značné množství času, který ušetří při organizování a aktualizaci dat mezi dvěma různými platformami.

Existuje několik způsobů, jak může uživatel propojení v Revitu vytvořit.

CZ 3 create revit schedule link to excel dialogue box

  • Prázdné: Nové propojení lze vytvořit od nuly, což znamená, že uživatel zvolí jednu, nebo více kategorií, vybere si z dostupných parametrů a vygeneruje soubor aplikace Excel s několika tabulkami (jedna pro každou vybranou kategorii).
  • Z existujícího propojení: Nové propojení lze získat z již existujícího propojení vytvořením duplikátu, který lze upravovat. Výhodou je, že není třeba spouštět celý proces pro dvě podobné vazby od začátku.
  • Z aktuálního výkazu: Pokud je příkaz použit v aktivním výkazu, výsledná tabulka Excelu bude obsahovat řádky a sloupce tak, jak byly vytvořeny ve výkazu Revitu. Úprava dat v souboru aplikace Excel a import zpět do aplikace Revit ovlivní jak informace ve výkazu, tak prvky z modelu.
  • Z výkazů: Nástroj lze použít k vytvoření souboru aplikace Excel s více listy, který obsahuje informace z několika výkazů obsažených v aktuálním projektu.
  • Z aktuálního výběru v Revitu: Kategorie, pro kterou/které budou vytvořeny tabulky aplikace Excel, mohou být omezeny na výběr prvků v Revitu.
  • Z celého projektu: Pro každou kategorii načtenou v projektu bude v aplikaci Excel vytvořena tabulka s možností vyloučit některé kategorie nebo přizpůsobit seznam načtených parametrů.

Po nastavení možností vygeneruje operace „Export“ soubor aplikace Excel, který lze otevřít přímo z dialogového okna exportu.

CZ 4 revit schedule to excel link dialogue box

Uživatelé mají také možnost ukládat propojení jako šablony, které mohou být použity v jiných projektech. Šablona je uložena jako soubor * .xls obsahující pole, která tvoří záhlaví tabulky.

CZ 5 revit schedule to excel link template dialogue box

Jak propojit Excel do Revitu

CZ 6 synchronize import excel to revit dialogue box

Po provedení změn v listu aplikace Excel budete pravděpodobně chtít propojit Excel zpět do Revitu. Toho lze snadno dosáhnout kliknutím na tlačítko Import, což způsobí přenesení dat do příslušných hodnot parametrů v Revitu.

Plugin Revit to Excel je jedním z mnoha nástrojů v GRAITEC Advance PowerPacku pro Revit® 2020, který funguje na Autodesk Revit 2019 a 2020.

Chcete-li se o tomto nástroji dozvědět více, klikněte na níže uvedené tlačítko a vyžádejte si další informace.

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.