1 minute reading time (247 words)

Revit 2020.1 - část 1

Několik měsíců po vydání letošní verze produktu Revit 2020 přichází první velká aktualizace. V této aktualizaci se vývojáři zaměřili především na modelování a analýzu TZB, přesněji na vytápění, vzduchotechniku a chlazení. Další částí, kterou tato aktualizace vylepšuje, je práce s betonovými výztužemi.  Vývojáři nezapomněli ani na výkazy a spolupráci a mnohem více.

Analýza systému

Analýza systémů nabízí rychlý, jednoduchý a flexibilní způsob pro projektanty TZB, jak definovat všechny hlavní komponenty a sady vazeb, ze kterých se budoucí systém bude skládat, aniž by bylo nutné fyzicky modelovat jakoukoli jeho část.

Pomocí jednoduchého nástroje náčrtu je možné definovat, které části budovy a jakým způsobem budou obslouženy vzduchotechnickými systémy a vodními okruhy. Vytvořit náčrt systémů lze v jakéhokoli fázi projektu. Tento náčrt lze rychle upravovat v závislosti na změnách projektu.

Revit20201 1 blog

Indikátor synchronizace BIM 360

V dolní části pracovního okna u pracovních sad přibyla ikona aktivity synchronizace BIM 360. Je-li zobrazen symbol kostky je synchronizace dostupná. Pokud kliknete na indikátor, zobrazí se historie uživatelů, kteří synchronizovali projekt.

Pokud jiný uživatel synchronizuje projekt je místo kostky zobrazen kruh z šipek. Jelikož v tuto chvíli se model synchronizuje, je lepší počkat se svojí synchronizací. Tato funkce umožní lépe sledovat aktivitu na projektu.

Revit20201 2 blog

Řádky pruhů

Ve výkazech přibyla možnost barevného rozlišení každého druhého řádku, která zpřehledňuje práci s výkazy. Toto zbarvení je pouze ve výkazech, tabulky na výkresech zůstanou nedotčené.

 

Revit20201 3 blog

Vylepšení dialogu Připojení stěn

Při připojování stěn k prvkům podlahy a střechy je nyní možné uložit vybranou volbu a vypnout upozornění do budoucna.

Revit20201 4 blog

>>> Pokračování na část 2

 

Revit 2020.1 - část 2
Návod na jednoduchý a rychlý způsob výpisu iVlastn...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.