2 minutes reading time (394 words)

Průzkumník modelu Advance Steel

Advance Steel obsahuje mnoho užitečných a výkonných nástrojů pro nejrůznější úkoly. Prohlížeč modelů je jedním z nástrojů, které mohou být opravdu užitečné, když se efektivně používají. Přečtěte si, jak tento nástroj co nejlépe využít.

Průzkumník modelu lze otevřít ze dvou míst: z pásu karet Výchozí > rozbalit Prohlížeč projektů nebo z palety Výběr > Prohlížeč modelu.

 01 as blog image 1

Po otevření Průzkumník modelu obsahuje seznam všech objektů modelu. Má tři základní režimy podle toho, které číslo dílu vás zajímá. V pravém horním rohu dialogového okna vyberte podle potřeby "Seřadit podle předběžného dílu", "Setřídit podle jednotlivých dílů" nebo "Setřídit podle hlavních dílů".

 02 as blog image 2

Při řazení podle hlavních dílů se číslo dílce zapíše do řádku samo o sobě spolu s množstvím dílce a pod ním jsou uvedeny všechny součásti.

Normálně se v Průzkumníku modelu zobrazuje celý model, ale pokud máte objekty skryté nebo používáte Prohlížeč projektu pro zobrazení pouze části modelu, můžete zaškrtnout políčko "Aktuální pohled na model" v horní části dialogového okna Průzkumníku modelu a omezit tak seznam položek pouze na ty, které jsou aktuálně zobrazeny.

Kliknete-li na řádek v Průzkumníku modelu, vyberou se v modelu odpovídající objekty. To je jeden ze způsobů, jak vyhledat objekty na základě čísla položky nebo dílce.

Při prvním otevření po instalaci aplikace Advance Steel se v Průzkumníku modelu zobrazí pouze několik základních sloupců. Můžete však kliknout pravým tlačítkem myši na záhlaví libovolného sloupce a vybrat "Vložit sloupec" a poté vybrat téměř libovolnou Advance Steel vlastnost objektů. Vybraný sloupec se zobrazí napravo od sloupce, na který jste klikli pravým tlačítkem myši. Kliknutím na záhlaví libovolného sloupce můžete data seřadit podle této vlastnosti. Pokud máte příliš mnoho sloupců, můžete kliknout pravým tlačítkem myši na záhlaví nechtěného sloupce a vybrat možnost Odstranit sloupec.

To je užitečné pro kontrolu, zda jste správně nastavili například funkce objektů, materiály, povrchové úpravy, etapy atd.. Ještě užitečnější je, že můžete zaškrtnout políčko "Změna vlastností" v horní části dialogového okna a pak můžete skutečně upravovat vlastnosti dílu přímo v Průzkumníku modelu.

Průzkumník modelu nezobrazuje seznam kamer v modelu. Společnost Graitec vytvořila podobný nástroj pro kamery v balíčku PowerPack s názvem Prohlížeč kamer. Ten umožňuje zobrazit a upravit všechny vlastnosti kamer pro všechny kamery v modelu z jednoho dialogu.

 03 as blog image 3

Podívejte se na ukázky využití Průzkumníku modelu v záznamech těchto webinářů:

Robert Krňávek – Software Technical Specialist

Návrh a posouzení tenkostěnných za studena tvarova...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.