1 minute reading time (189 words)

Posouzení napětí ve výztuži a šířky trhlin v Advance Design 2020 – část 2.

part 2 1 AD blog cervenec

Poznámka: Pro rovinné prvky umožňuje Advance Design vybrat rovněž KARI sítě (buď pro základní či doplňkový rastr). Tato volba je k dispozici v databázi programu.

part 2 2 AD blog cervenec

U prvků, které chceme na trhliny posuzovat, je třeba v návrhových parametrech zadat volbu posouzení trhlin

Chceme-li posoudit napětí a šířku trhlin s uvažováním předem zadané výztuže, je nutné konstrukci znovu posoudit pomocí „Concrete Expert“. Všimněte si, že maximální šířka trhliny nepřesahuje 0,3 mm (obrázek 6 a obrázek 7). Tato limitní hodnota je určena tabulkou 1.

part 2 4 AD blog cervenec

part 2 3 AD blog cervenec

Navržená výztuž vyhovuje hodnotám pro požadované omezení napětí a šířky trhlin, čímž je provedeno posouzení. Obrázky 8 a 9 znázorňují napětí ve výztuži pro kvazistálou kombinaci zatížení. Maximální hodnota plochy výztuže je 192,67 N / mm2, což nepřekračuje hodnotu k3 · fyk = 0,8 · 500 N / mm2 = 400 N / mm2 uvedenou v ČSN EN 1992-1-1 článek 7.2 (5).

Závěr
S Advance Design můžete posoudit napětí ve výztuži a šířku trhlin podle Eurokódu 2 – NAD. Zároveň můžete posoudit vzdálenosti mezi trhlinami s uvažováním skutečného navrženého vyztužení v celé konstrukci (KARI sítě nebo vázaná výztuž) a vyloučit tak případná místa konstrukce, kde by byla limitní šířka trhliny překročena.

Dodatečné změny v již navrženém podlahovém vytápěn...
Posouzení napětí ve výztuži a šířky trhlin v Advan...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.