1 minute reading time (218 words)

Ocelové profily CSN / STN v Revitu

Nejčastější otázka nových uživatelů Revitu se týká knihoven. A ocelové profily jsou asi top požadavkem. Revit ve verzi 2017 opustil Content Generator, který umožňoval pohodlně vytvářet halové ocelové konstrukce, a který se dal využít k vkládání samostatných rodin ocelových prvků pro kategorii sloupů a trámů dle ČSN a STN. Změnu si vyžádalo úzké propojení se softwarem Advance Steel a nová funkce Steel connections / Přípoj.

ContentGenerator

Od té doby mnoho uživatelů doslova tápe v tom, kde najít ocelové profily pro své projekty. A řekněme si upřímně - Autodesk je dokonale skryl!

Ocelové prvky totiž najdete v německé knihovně, kterou si můžete nainstalovat s Revitem, resp. nejnovější přímo vložit z internetu. Není to ale docela jednoduché! Některé funkce a parametry nejsou totiž v různých jazykových verzích Revitu kompatibilní. Pokud byste se pokusili vložit ocelové prvky z německé knihovny do anglické nebo české verze Revitu, zobrazí se Vám chyba, že některé parametry nejsou rozpoznatelné v aktuální jazykové verzi Revitu.

Chyba

V praxi to vede k tomu, že většina ocelových prvků bude mít nesprávné parametry, například i rozměry profilů.

Vlastnosti prvku

Uživatelé si tedy musí přeložit katalogy příslušných rodin do jazykové verze Revitu, kterou používají: Jedná se o docela velkou porci těchto txt souborů a parametrů v nich.

katalog

Právě proto jsme pro naše zákazníky připravili tuto knihovnu už připravenou pro anglickou nebo českou verzi Revitu.

Revit

Novinky v Graitec PowerPack pro Advance Steel 2022
Advance Design Modul (ADM) – Návrh a posouzení výz...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.