BIM-designers-logo

Společnost Graitec přichází s aktualizací produktu BIM Designers pro návrh a posouzení železobetonových konstrukcí. Verze 2020.1 přináší zejména vylepšení při zadávání výztuže a zdokonalení propojení pro BIM projektování do Revitu

Popis výztuže

Nově je možné popsat výztuž přímo ve 2D pohledu bez nutnosti generování výztuže. Je možné nastavit 3 různé rozsahy popisu. Výrazně se tím zpřehlední návrh výztuže a zrychlí její kontrola. Navíc při najetí na příslušnou výztuž se zobrazí její detailní popis. Další možností je úprava vzdálenosti prutů, například třmínků, přímo v 2D pohledu bez nutnosti zadávání přes dialog.

BIM Designers 1

Mapování profilů

V BIM Designers pro Revit je zcela přepracován dialog pro mapování profilů, který je nyní výrazně jednodušší na ovládání. Zároveň je vylepšeno i mapování čtvercových sloupů z Revitu, které byly doposud mapovány jako obdélníkové se dvěma stejnými rozměry. Od aktuální verze jsou tyto sloupy do BIM Designers mapovány jako čtvercové.

BIM Designers 2

Import požadované plochy výztuže

V BIM Connect je nyní možné do Revitu načítat plochy požadované výztuže z Advance Design i při synchronizaci modelů. V přechozí verzi byla tato funkčnost aktivní pouze při načítání modelu. Tyto plochy výztuže je v Revitu dále možné využít v modulu Graitec Slab (BIM Designer pro Revit) pro návrh výztuže.

Celý dokument novinek můžete stáhnout zde.

BIM Designers 3

 

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.