1 minute reading time (219 words)

Novinky v aktualizaci Advance BIM Designers 2020.1 – moduly pro železobetonové konstrukce

Společnost Graitec přichází s aktualizací produktu BIM Designers pro návrh a posouzení železobetonových konstrukcí. Verze 2020.1 přináší zejména vylepšení při zadávání výztuže a zdokonalení propojení pro BIM projektování do Revitu

Popis výztuže

Nově je možné popsat výztuž přímo ve 2D pohledu bez nutnosti generování výztuže. Je možné nastavit 3 různé rozsahy popisu. Výrazně se tím zpřehlední návrh výztuže a zrychlí její kontrola. Navíc při najetí na příslušnou výztuž se zobrazí její detailní popis. Další možností je úprava vzdálenosti prutů, například třmínků, přímo v 2D pohledu bez nutnosti zadávání přes dialog.

BIM Designers 1

Mapování profilů

V BIM Designers pro Revit je zcela přepracován dialog pro mapování profilů, který je nyní výrazně jednodušší na ovládání. Zároveň je vylepšeno i mapování čtvercových sloupů z Revitu, které byly doposud mapovány jako obdélníkové se dvěma stejnými rozměry. Od aktuální verze jsou tyto sloupy do BIM Designers mapovány jako čtvercové.

BIM Designers 2

Import požadované plochy výztuže

V BIM Connect je nyní možné do Revitu načítat plochy požadované výztuže z Advance Design i při synchronizaci modelů. V přechozí verzi byla tato funkčnost aktivní pouze při načítání modelu. Tyto plochy výztuže je v Revitu dále možné využít v modulu Graitec Slab (BIM Designer pro Revit) pro návrh výztuže.

Celý dokument novinek můžete stáhnout zde.

BIM Designers 3

 

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

Novinky Revit 2020.2
Dodejte Civil-u 3D extra výkon s více nástroji!
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.