2 minutes reading time (486 words)

Revit 2021.1 - NOVÉ FUNKCE & ZDOKONALENÍ

Společnost Autodesk uvádí novinky ve svých programech průběžně během celého roku. Uprostřed léta vydal Autodesk další verzi Revit 2021, aktuálně je Revit ve verzi 2021.1. Nová verze přinesla zejména vylepšení v oblasti spolupráce a novou verzi Dynamo.

Revit 2019 banner

Podívejme se na zásadní vylepšení nové verze:

Dynamo 2.6

Nejvíce změn přináší nová verze Dynama, aktuálně ve verzi 2.6. Nová verze přináší více než 80 nových nodů rozdělených do nových 19 kategorií. Nejnovější pomocí Dynama můžete ovládat i nový nástroj Path Trace.

Novinkou Revit 2021 je nástroj Generative Design a proto stoupají nároky na možnosti Dynama. Nové Nody se týkají také nástroje Generative Design, kterému navíc přibyly další nové vzorové studie: Aktuální situace s COVID19 našla odezvu například ve studii pro rozmístění prvků v prostoru, kde můžete definovat jako okrajovou podmínku minimální vzdálenost mezi židlemi.

Zjevné je zlepšení výkonu a tak odezva celého sytému na změny je podstatně živější.

Sdílené pohledy

Sdílené pohledy se objevily v produktech Autodesku od verze 2019. Revit se více orientoval na BIM 360 a funkce Shared view v Revitu dosud neexistovala. Autodesk nyní tuto funkci přináší i do Revitu a myslím si, že posouvá spolupráci zejména při denní práci týmu na novou úroveň. Shared view umožňuje sdílet pohled na model v internetovém prohlížeči a doplnit ho poznámkou. Sdílený pohled se zobrazí v postranním panelu v Revitu a tak přímo můžete komunikovat s kolegou nebo klientem nad změnami modelu.

Revit2021 1opt

Opravený export do IFC

Revit 2021 měl zásadní chybu v exportu do IFC - nefungoval export uživatelských parametrů. V této verzi je již tento nedostatek opraven a export funguje korektně.

Resetování souřadnicového systému

Práce souřadnicového systému Revitu byla vždy tak trochu alchymie: Po předchozím zobrazení Revitového počátečního bodu projektu je nyní možnost resetování souřadnicového systému. Můžete tedy zkoušet varianty, po stisknutí ikony reset se souřadnicový systém obnoví do původního nastavení

Revit2021 1opt2

Další vylepšení Revit 2021.1

Revit 2021.1 vylepšuje možnosti spolupráce s externími souborovými formáty: Změny v importu se projeví v přesnějším importu geometrie z formy Pro, SAT, Rhino a import souborů SketchUp aktuální verze 2020.

Práce s STL formátem pro 3D tisk je již integrována přímo, bez nutnosti dodatečné instalace add-inu.

Autodesk poodkryl i novinky v oblasti importu pro návrh mostů - pro plnou funkcionalitu si ale musíme počkat na novou verzi Infraworks. Tuto informaci tedy brzy doplníme i my.

Profesisti TZB uvítají další nové jednotky pro výpočty, statici možnost identifikace prvku po kliknutí na výztuž. Projektantů elektro se dočkaly jednodušší editace prvků v panelu System Browser.

Instalovat update?

Mnoho uživatelů má obavy při instalaci nových verzí programu kvůli možným chybám v programu. Aktualizace programu Autodesk nejen že přinášejí nové funkce, ale zejména opravují chyby předchozích verzí, tzv. buildů, seznam oprav si můžete prohlédnout na tomto linku. Instalace nové verze je z tohoto pohledu přímo nutností. Zároveň bych připomněl, že při stahování produktu v Autodeskovém účtu je vždy aktuální verze, build a tedy pokud instalujete z tohoto nového instalačního souboru, je Revit automaticky aktualizován na nejnovější verzi.

Inventor 2021.1 - Výkres
Power Pack pro Advance Steel 2021 - NOVÉ FUNKCE & ...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.