2 minutes reading time (394 words)

Novinky CADKONu Stavební konstrukce 2020

Jak jste jistě zaznamenali, 1. 7. 2019 byla uvolněna nová verze CADKONu Stavební konstrukce 2020. Pojďme se nyní společně podívat na nejdůležitější novinky, které Vám uživatelům ulehčí práci a ušetří čas.

Jako první bych zmínil novinku, která byla zpracována na základě podnětu od uživatelů, kteří tuto funkčnost vyžadovali. Jedná se o možnost dělení tabulky na výšku dle zvoleného formátu. V případě vykreslení tabulky do výkresu, má nyní uživatel možnost dělit tabulku na výšku dle zvoleného formátu papírů (např. A4, A3….) nebo ručně dle zadaných rozměrů. Jednotlivé listy je možné vykreslit do výkresu pod sebe nebo vedle sebe s možností nastavení vzájemného odsazení jednotlivých listů tabulky. Můžete také nastavit opakování nadpisu tabulky a názvů sloupců pro každý list tabulky. Rozdělení tabulky na více listů je nyní otázkou několika kliknutí.

1 CADKON nadstavba STAVEBNI

Další zajímavou volbou je možnost použití speciálních formátů zápisu záhlaví a zápatí tabulky, které umožní zarovnat požadovaný text doleva, doprava nebo na střed a umožní vložit pořadové číslo tiskového listu a číslo celkového počtu tiskových listů.

2 CADKON nadstavba STAVEBNI

Pro uživatele AutoCADu LT byla doplněna zajímavá možnost přidání informací z dynamického bloku jako data bubliny. Použití je velmi jednoduché. Po vyvolání volby „Informace z bloku“ stačí vybrat blok, z kterého chcete data načíst a zvolit konkrétní položky které mají být načteny.

3 CADKON nadstavba STAVEBNI

Celá řada novinek byla představena u popisu místností. Pro uživatele plného AutoCADu bych určitě zmínil možnost hromadného výběru popisu místností ve výkresu, kdy na základě provedeného výběru místností v seznamu Správce místností jsou tyto místnosti vybrány ve výkresu i po ukončení funkce správce. Toho se využije např. při potřebě dalších úprav popisů pomocí základních příkazů AutoCADu.

5 CADKON nadstavba STAVEBNIDalší jistě šikovnou funkcionalitou je kontrola výskytu stejných čísel místností. V případě, že jsou ve správci místností načteny popisy stejného označení místnosti, jsou tyto popisy zvýrazněny červenou barvou pro jejich rychlou identifikaci a následné přečíslování.

6 CADKON nadstavba STAVEBNI 

Upozornění na výskyt stejných čísel místností.

Při samotném vytváření popisu přibyla možnost automaticky umístit popis místnosti na střed místnosti bez nutnosti zadání bodu umístění ve výkresu.

7 CADKON nadstavba STAVEBNI 

Volba pro automatické umístění vytvářeného popisu místnosti do středu místnosti.

Víše zmíněné novinky jsou jen výčtem toho nejzajímavějšího co nová verze CADKONu Stavební konstrukce 2020 přináší. Pokud se chcete dozvědět více, doporučuji vám se zúčastnit webináře s představením novinek CADKONu Stavební konstrukce 2020: 

Termín: Čtvrtek 11. 7. 2019 od 10:00 do 11:00
CADKON Stavební konstrukce: Novinky CADKONu Stavební konstrukce 2020

KLIKNĚTE SEM PRO REGISTRACI

Autor: Ing. Arch. Pavel Franče, Product Manager CADKON+ Architecture

Organizace: GRAITEC s.r.o

pavel

Posouzení napětí ve výztuži a šířky trhlin v Advan...
Advance Design 2020 – část 2.
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.