1 minute reading time (207 words)

Nová verze doplňku pro Revit Graitec RC Export

Na základě podnětů uživatelů jsme připravili novou verzi doplňku Graitec RC Export, který usnadňuje BIM workflow mezi aplikacemi Revit a CADKON+ RC tím, že exportuje vybrané prvky konstrukce do formátu DWG a následně je vyztužit v aplikaci CADKON+ RC nebo CADKON RCD.

Doplněk je určen pro Revit 2017 – 2022 a můžete jej získat na stránce www.cadkon.eu pro přihlášení v sekci MŮJ CADKON+ > Dokumenty a aktualizace nebo na stránce helpdesk.graitec.cz v sekci Download zóna.

1 Export stěny

Export nově nabízí tyto možnosti:

  • Vytvořit 1 soubor pro všechny prvky: vybrané prvky budou exportovány do jednoho DWG souboru. Vytvořená 3D tělesa budou obsahovat informaci o názvu prvku v Revitu, kterou bude možné využít v příští verzi CADKON+ RC pro název vyztužovaného prvku a také pro uvažovaný zpětný export výztuže do Revitu.
  • Sloučit prvky do jednoho 3Dsolidu: vybrané prvky budou sloučeny do jednoho tělesa, takže je lze vyztužit v CADKONu jako jeden prvek.
  • Vytvořit samostatné dwg soubory: vybrané prvky budou uloženy jako samostatné dwg soubory a jejich název bude odpovídat názvům prvků v Revitu, což usnadní jejich identifikaci. Vytvořená 3D tělesa rovněž obsahují informaci o názvu prvku v Revitu.

Ostatní možnosti z předchozích verzí zůstaly zachovány, jako např. možnost zahrnout okolí vybraných prvků do exportu, aby byla vidět návaznost výztuže.

Na ukázku využití doplňku se můžete podívat ve videu Doplněk pro Revit GRAITEC RC Export 2022.

Autodesk Inventor - Tmavé téma
Dynamo pro Civil 3D: Jak na to
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.