1 minute reading time (297 words)

Jak fungují makra pro schodiště v PowerPacku pro Advance Steel

Makra pro schodiště dostupná v PowerPacku pro Advance Steel jsou výkonné nástroje pro všechny, kteří chtějí vytvářet schodiště, ale neumí zázraky.

Abyste tyto makra plně využili a získali s jejich pomocí ty nejlepší výsledky, je důležité porozumět principům jejich fungování. Tyto principy jsou založeny na 4 aspektech, které je potřeba si uvědomit, než s makry začnete pracovat.

Pojďme začít tím prvním.

A. Definování 2D vytyčovacích bodů
Aby makro fungovalo tak, jak má, musíte mít definovány 2D vytyčovací body. To je důležitým krokem, který je třeba provést před zahájením modelování.
1The 2D setting out points defined
Nástroje PowerPack Premium Stair používají různé vytyčovací body. Potřebujete spodní bod prvního stupně a horní bod posledního stupně, přesně tak jak je znázorněno na obrázku níže.

2PowerPack for Advance Steel The 2D setting out points defined Image

B. Nezapomeňte na přesah
Pokud má vaše schodiště konstantní přesahy stupnic, posuňte váš poslední bod vodorovně tak, aby zahrnoval přesah.
V níže uvedeném příkladu je přesah 50 mm a proto byl modrý bod posunut o 50 mm.

3PowerPack for Advance Steel Stair Overlap

C. Znalost délky zvětšení podesty
Pro schodiště se 2 nebo 3 rameny musíte předtím, než můžete makro použít, znát délku zvětšení podesty.
V příkladu níže můžete vidět 2 zvětšení podesty pro schodiště se dvěma rameny: jedno o délce 230 mm znázorněné modře a druhé s délkou 460 mm znázorněné červeně.

4PowerPack for Advance Steel Landing Extension

D. Body obratu pro víceramenná schodiště
Pro víceramenná schodiště vytvářená s pomocí maker PowerPacku je potřeba definovat body obratu v úrovni země tak, jak to vidíte na příkladech níže.
Projití těchto 4 kroků před tím, než začnete makro Schodiště používat, zajistí, že makro bude fungovat podle Vašich očekávání a vy budete moci plně využít všechny výhody jeho funkcionalit.

5PowerPack for Advance Steel Multiflight Stairs

Přihlaste se k odběru našeho blogu a budete informováni o přidání každého nového příspěvku. Pokud se chcete dozvědět více o PowerPacku pro Advance Steel a dostupných balíčcích, jednoduše klikněte na odkaz níže a vyžádejte si další informace.

Aktualizace PowerPack pro Advance Steel 2021.1 - ...
Inventor 2021.1 - Sestavy
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.