Inventor 2021.1 - Vylepšení produktivity

Nastala opět čast roku, kdy Autodesk přináší velké aktualizace pro své produkty. Podívejme se, jaká vylepšení dostal Inventor.

Inventor banner

Vylepšení produktivity

Vylepšení panelu vlastností - U příkazů na pásu karet a prvků na panelech vlastností jsou k dispozici značky zvýrazňující nové položky. Značky vám pomohou rychle identifikovat nové nebo aktualizované příkazy a možnosti prvků. Značky se zobrazují také u možností prvků, které nejsou přímo na očích. Můžete určit, zda se značky po prvním použití skryjí, nebo zůstanou viditelné.

V zájmu větší přehlednosti byla vylepšena zvýraznění vstupních polí a upozornění na panelu.

Pole k úpravě hodnot se během operace úpravy rozšíří tak, aby se zobrazila celá zadávaná hodnota.

Referenční kóty se zobrazují podobně jako řízené kóty a mají šedou barvu, aby byly odlišeny od normálních kót.

2021 1 obr1 1 1

Vysunutí – Mezi - K příkazu Vysunutí byla přidána možnost Mezi. Pokud je tato možnost zaškrtnuta, urychlí se proces vytváření díky zaměření na výběr ploch Od/Do.
Kromě toho se u příkazů vyžadujících výběr více než jedné plochy, například Vysunutí – Mezi, zobrazují jednotlivé výběry různými barvami, aby bylo snazší rozlišit vstupní geometrii.

2021 1 obr1 1 2

Obecné

Vylepšení navigace - Karta Zobrazení v dialogu Možnosti aplikace nyní poskytuje nastavení, pomocí kterých můžete namapovat prostřední tlačítko myši na přiblížení/oddálení (zoom), posunutí pohledu nebo otočení (orbit).

2021 1 obr1 1 3

Vylepšení dialogu Parametry - K následujícím příkazům pásu karet – karta Správa  panel Parametry, Importovat ze souboru XML a Exportovat do souboru XML – se nyní dostanete i z dialogu Parametry.

2021 1 obr1 1 4

Vylepšení otevírání souborů z prohlížeče  - Nyní můžete otevřít soubor součásti, prezentace, podsestavy nebo sestavy prostřednictvím stromu prohlížeče Výkresový pohled. Stačí dvakrát kliknout na ikonu nebo název. Soubor se otevře v novém okně aplikace Inventor.

2021 1 obr1 1 5

Vylepšení kontrastu prohlížeče - Byl zvýšen kontrast prohlížeče během úprav na místě, aby bylo snazší rozlišit mezi aktivními a neaktivními modely.

Vylepšení nastavení funkce Odvodit a dalších trvalých nastavení - Následující nastavení funkce Odvodit nyní při vytváření odvozené součásti přetrvávají mezi relacemi. Ve výchozím nastavení je každé z těchto nastavení zaškrtnuto. Když výběr nastavení zrušíte, zůstane toto nastavení nevybráno, dokud jej znovu nevyberete.

Součásti:

  • Propojení stylů plechu
  • Zobrazit všechny objekty
  • Použití přepsání barev ze zdrojové komponenty
  • Režim redukované paměti

Sestava (karta Možnosti):

  • Propojení stylů plechu
  • Používat přepsání barev
  • Režim redukované paměti
  • Vytvořit nezávislá tělesa
Inventor 2021.1 - Sestavy
Inventor 2021.1 - Výkres
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.