Inventor 2021.1 - Výkres

Nastala opět čast roku, kdy Autodesk přináší velké aktualizace pro své produkty. Podívejme se, jaká vylepšení dostal Inventor.

Inventor banner

 Výkres

Vylepšení polí úprav vlastností - Pole Vlastnost a Hodnota v dialogu Upravit pole vlastností se nyní při vložení značky náčrtu, rohového razítka nebo rámečku obsahujícího položku výzvy automaticky rozbalí podle nejdelšího textového řetězce.

2021 1 obr1 1

Vylepšení vytváření pohledů řezu - Při vytváření pohledu řezu je pohled ve výchozím nastavení zarovnán s nadřazeným pohledem. Pomocí nové místní nabídky Zarovnat pohled můžete vypnout ortografické promítání ze základního pohledu. Vytváření pohledu řezu můžete řídit také pomocí nových možností promítnutí pohledu v dialogu Pohled řezu.

2021 1 obr1 2

Vylepšení dialogu Odstranit pohled - Ve výchozím nastavení se nyní při odstraňování pohledu se závislými pohledy tyto závislé pohledy zobrazí v dialogu Odstranit pohled. To vám umožní snadno označit závislé pohledy, které chcete zachovat nebo odstranit. Ve výchozím nastavení je odstranění u každého závislého pohledu nastaveno na hodnotu Ano. Chcete-li nastavení změnit, klikněte na odstraňovanou položku. Dříve bylo nutné kliknout na tlačítko rozbalení, aby se tyto informace zobrazily a mohli jste je změnit.

2021 1 obr1 3

Vylepšení dialogu Nahradit referenci modelu - Nyní můžete změnit velikost dialogu Nahradit referenci modelu. Díky tomuto vylepšení není nutné horizontálně a vertikálně posouvat, aby se vám zobrazily informace.

2021 1 obr1 4

Vylepšení popisu závitu - Nyní můžete dvojitým kliknutím na popis vnitřního nebo vnějšího závitu otevřít textový editor v souboru výkresu.

2021 1 obr1 5

Vylepšení iVlastností u vícenásobného výběru - Příkaz iVlastnosti je nyní k dispozici i u vícenásobného výběru v prohlížeči.

Export do formátu DWF - Nyní můžete při exportu 2D výkresu do souboru DWF nastavit všechny barvy černě, aby nedocházelo k problémům s určitými barvami.

2021 1 obr1 6

Vylepšení průhlednosti prohlížeče - V prohlížeči prostředí výkresu jsou k dispozici ikony indikující průhlednost, stejně jako v sestavách.

Vylepšení interoperability - Nyní můžete určit, které kategorie z aplikace Revit chcete zahrnout do importovaného modelu nebo je z něj vyloučit. Stačí vybrat 3D pohled, zrušit výběr kategorií, které nechcete zahrnout, a následně model importovat. Pokud existují připojené soubory RVT, bude přidána zvláštní kategorie Připojené soubory aplikace Revit. Ta umožňuje zahrnout nebo vyloučit během procesu importu všechny připojené soubory.

2021 1 obr1 8


Blog Inventor 2021.1 - Vylepšení produktivity

Inventor 2021.1 - Vylepšení produktivity
Revit 2021.1 - NOVÉ FUNKCE & ZDOKONALENÍ
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.