1 minute reading time (183 words)

Design Accelerator je součástí Autodesk Inventor Profesional

Doplněk Design Accelerator je součástí Autodesk Inventor Profesional. V následujícím článku si ukážeme, jaké možnosti a funkce Vám dokáže nabídnout.

Tento doplněk můžeme rozdělit na dvě části.

Pomocí první z nich můžeme generovat normalizované součásti, které není potřeba složitě modelovat. Odpadá tedy nutnost modelovat tvarově složité díly, jako třeba pružiny a složité vyhledávání ve strojírenských tabulkách. 

Inventor blog 1

Druhá část je orientovaná pro případ, kdy potřebujeme řešit například výpočet správného ložiska, dělený náboj, nebo uložení. V tomto případě stačí vybrat operaci, kterou chceme spočítat (výpočet ložiska – návrh ložiskové vůle, návrh maziva, kontrolní výpočet) a Design Accelerator provede vpočet za nás. Popřípadě uživatele upozorní na chybu.

Inventor blog 5

Ukázka

Pro lepší ukázku tohoto doplňkového modulu vytvořím velice rychle a jednoduše model hřídele. Ve kterém navolíme počet segmentů, jejich tvar, velikost a konstrukční úpravy (sražení hran, drážky pro pero atd.) V sekci výpočty můžeme zkontrolovat hmotnost a další fyzikální vlastnosti, jako třeba maximální průhyb. V poslední části grafy lze zadat uchycení hřídele, radiální silu a v přehledné tabulce uvidíme v jakém místě a jaký bude například průhyb, smykové napětí, ohybový moment a mnoho dalšího.

 Inventor blog 3

Takto může vypadat Vaše hřídel, vytvořená pomocí nástroje Design Accelerator.

Inventor blog 4

Architekti, inženýři, výrobci & dodavatelé – připo...
Revit 2020.1 - část 2
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.