1 minute reading time (140 words)

Definice povrchu – povinné spojnice 2

aneb jak správně triangulovat

Jak přidat povinné spojnice do definice povrchu?

V Prospektoru klikněte u Vámi deklarovaného povrchu na Definici, dále na Povinné spojnice (pravé tlačítko myši) a zvolte možnost Přidat.

2 1Snímka

V dialogovém okně zadejte Popis povinných spojnic a vyberte jejich Typ (viz článek 2. Jaké typy povinných spojnic rozlišujeme?), potvrďte OK a ve výkrese vyberte odpovídající křivky.

 2 2Snímka

Pro zájemce zde mám ještě vysvětlení doplňujících nastavení.

Hodnoty pro odstranění nadbytečných vrcholů slouží k vyčištění nadbytečných vrcholů na základě vzdálenosti od předcházejícího a následujícího vrcholu (pokud je L1 + L2 < „vzdálenost začištění“, bude vrchol odstraněn) nebo úhlu mezi vstupním a výstupním vektorem (pokud je tento úhel < „úhel začištění“, bude vrchol odstraněn).

 2 3Snímka

Doplňkové faktory naopak slouží k doplnění vrcholů na základě nastavení minimální vzdálenosti mezi vrcholy, případně se jedná o převedení oblouků na polygony na základě nastavení hodnoty vzepětí oblouku.

Návrh a posouzení tenkostěnných za studena tvarova...
Návrh a posouzení tenkostěnných za studena tvarova...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.