1 minute reading time (226 words)

Definice povrchu – hranice 1

aneb jak na ideální případ a jaké typy hranic rozlišujeme

Ideální případ

Ideálním případem budeme rozumět stav, kdy ve výkrese existuje uzavřený polygon, který vymezuje hranici povrchu.

V tomto případě není nic jednoduššího než u Vámi deklarovaného povrchu v Prospektoru kliknout na Definici, dále na Hranici (pravé tlačítko myši) a zvolit možnost Přidat.

hranica1

V dialogovém okně pak zadejte Název hranice, vyberte její Typ (viz článek 2. Jaké typy hranic rozlišujeme?), potvrďte OK a ve výkrese vyberte odpovídající křivku.

hranica2

Jaké typy hranic rozlišujeme?

  • Vnější. Definuje vnější hranice povrchu; všechny trojúhelníky uvnitř něj jsou viditelné a všechny trojúhelníky mimo něj jsou neviditelné.
  • Skrýt. Maskovací plochy triangulace, používají se pro vytváření otvorů v povrchu (např. u průmětu stavby).
  • Zobrazit. Zobrazí všechny trojúhelníky uvnitř hranice; může být použito k vytvoření viditelných ploch uvnitř skrytých hranic.
  • Oříznutí dat. Vytvoří hranici povrchu vymezenou objektem polygonu z výkresu, jako jsou 2D a 3D křivky, návrhové linie, zeměměřické polygony, parcely a kružnice.

hranica3

Poznámka: Efekt přidání vícenásobných hranic k povrchu závisí na pořadí, ve kterém jsou přidány. Efekty hranic mohou být celé nebo pouze z části přepsány následnou hranicí.

  • Nedestruktivní povinné spojnice: Při vytvoření hranice s nedestruktivními povinnými spojnicemi podél hran hranice jsou hrany trojúhelníků uchyceny přesně tam, kde kříží hranice
  • „Destruktivní“ povinné spojnice: Pokud vytvoříte hranice bez nedestruktivních povinných spojnic podél hran hranice, budou použity pouze trojúhelníky, které leží celé uvnitř nebo vně hranice

hranica4

 

Start Pack Infrastructure rozšiřujeme o Dynamo skr...
Návrh a posouzení tenkostěnných za studena tvarova...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.