1 minute reading time (241 words)

Další velký převrat ve stavebnictví?

ian baldwin 113578 unsplash

Jestli si myslíte, že je řeč o BIM, tak… máte pravdu, zčásti. Ale: BIM je pouze začátek. I když u nás se s ním teprve seznamujeme, jinde ve světě už je tato metodika práce normou a díky jejímu osvojení se firmy mohou posunout dál a využívat tyto znalosti k dosažení mnohem větší efektivity za použití moderních technologií.

Robotika, umělá inteligence, 'chytré technologie', Internet věcí a inteligentní automatizace prokazují svou užitečnost u firem, které se rozhodly být průkopníky v této oblasti.

Pokrok jde dopředu až děsivě rychle a i v naší malé republice s ním budeme muset držet krok, pokud si chceme udržet zakázky. Bohužel, protože taková transformace samozřejmě není jen tak; bohudík, protože to, co nám současný vývoj technologií nabízí, je nesmírně vzrušující. (A nákladné, namítnete. Jenže ty náklady se vám vrátí, věřte mi.)

Jeden z průkopníků inovací v oblasti AEC – architektury, stavebnictví a strojírenství – CEO a prezident společnosti Evolve Lab Bill Allen, se ve své přednášce na Autodesk University zmínil také o technologiích Graitec:

„Manuální analýzy a modelování budou brzy věcí minulosti. Sada GRAITEC Advance BIM Designers už obsahuje nástroj, který vytváří kalkulace vyztužení podle změn v návrhu pro armokoše a zároveň automatizuje dokumentaci pro železobetonové sloupy, trámy a základy. Je jen otázkou času, kdy budou tento nástroj používat všichni.“

The Next BIG Disruptor for AEC Blog Image

Celý článek a přednášku Billa Allena naleznete tady. Naleznete v nich velice zajímavé podněty a přehled o tom, kam architektura a stavebnictví míří.

Pokud vás blíže zajímá produkt Advance BIM Designers, podívejte se na jeho stránku tady.

Co nového objevíte ve verzi Advance Design 2020
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.