1 minute reading time (241 words)

Další velký převrat ve stavebnictví?

ian baldwin 113578 unsplash

Jestli si myslíte, že je řeč o BIM, tak… máte pravdu, zčásti. Ale: BIM je pouze začátek. I když u nás se s ním teprve seznamujeme, jinde ve světě už je tato metodika práce normou a díky jejímu osvojení se firmy mohou posunout dál a využívat tyto znalosti k dosažení mnohem větší efektivity za použití moderních technologií.

Robotika, umělá inteligence, 'chytré technologie', Internet věcí a inteligentní automatizace prokazují svou užitečnost u firem, které se rozhodly být průkopníky v této oblasti.

Pokrok jde dopředu až děsivě rychle a i v naší malé republice s ním budeme muset držet krok, pokud si chceme udržet zakázky. Bohužel, protože taková transformace samozřejmě není jen tak; bohudík, protože to, co nám současný vývoj technologií nabízí, je nesmírně vzrušující. (A nákladné, namítnete. Jenže ty náklady se vám vrátí, věřte mi.)

Jeden z průkopníků inovací v oblasti AEC – architektury, stavebnictví a strojírenství – CEO a prezident společnosti Evolve Lab Bill Allen, se ve své přednášce na Autodesk University zmínil také o technologiích Graitec:

„Manuální analýzy a modelování budou brzy věcí minulosti. Sada GRAITEC Advance BIM Designers už obsahuje nástroj, který vytváří kalkulace vyztužení podle změn v návrhu pro armokoše a zároveň automatizuje dokumentaci pro železobetonové sloupy, trámy a základy. Je jen otázkou času, kdy budou tento nástroj používat všichni.“

The Next BIG Disruptor for AEC Blog Image

Celý článek a přednášku Billa Allena naleznete tady. Naleznete v nich velice zajímavé podněty a přehled o tom, kam architektura a stavebnictví míří.

Pokud vás blíže zajímá produkt Advance BIM Designers, podívejte se na jeho stránku tady.

Jak ovlivní “propojený BIM“ budoucnost práce ve st...
BIM 360 Field - pomocník při správě nemovitostí

Související Články

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.