3 minutes reading time (507 words)

Co je nového v Graitec PowerPack pro Advance Steel 2020

Dnes byl vydán Graitec Powerpack 2020 pro Advance Steel, rozšíření aplikace Advance Steel od společnosti Graitec, které poskytuje uživatelům více nástrojů pro modelování spojů, šablon a dat. Tento článek se zabývá tím, co je nového ve verzi 2020.

Knihovna přípojů – Powerpack poskytuje uživatelům dalších 29 přípojů. Pro verzi 2020 je nyní k dispozici knihovna přípojů, která organizuje všechny přípoje a usnadňuje tak uživatelům orientaci mezi přípoji.

Export modelu do 3D PDF 3D – Ne všichni klienti mají přístup k softwaru, který jim umožňuje otáčet a prohlížet 3D model, proto Graitec Powerpack umožňuje uživatelům aplikace Advance Steel vytvořit 3D PDF jejich modelu pro klienty - aby kromě typických výkresů půdorysů a řezů měli možnost předvést svůj model také i ve 3D.

Správce zvláštních dílů – Na základě zadání uživatelů umožňuje Správce zvláštních dílů přidávat nestandardní zvláštní díly, které lze následně propojit s přípoji v aplikaci PowerPack. Ve verzi 2020 lze zvláštní díly použité ve spoji se závitovou tyčí ovládat prostřednictvím správce zvláštních dílů.

Asymetrické pole – Pro doplnění Prostřídaného spojení byl přidán nový spoj; Asymetrické pole umožňuje uživateli vytvořit nepravidelně umístěné šrouby, kotvy, díry a spřahovací trny.

4 PPAS 1 650pxKontrola výkresů dílů a dílců – Může být obtížné udržet přehled o tom, ke kterým prvkům již byly vytvořeny výkresy a ke kterým nikoliv. Graitec přidal do Powerpacku 2020 dva nové nástroje, které najdou v modelu položky a dílce (tj. jednotlivé a hlavní díly), které nemají odpovídající výrobní výkres a pak je v modelu barevně označí.

5 PPAS 1 650px

Nejenže jsme do Powerpacku 2020 přidali tyto nové nástroje, také jsme vylepšili některé stávající funkce PowerPacku, níže je rozpis vylepšení.

Zakrytí Plošin & Podlah – Jedná se již o velmi výkonná makra, umožňující uživatelům vytvořit zakrytí plošiny na základě výběru nosníků. Pro verzi 2020 byla provedena následující vylepšení.

Šrouby – Tato dvě makra mají nyní schopnost vytvářet šrouby umožňující přišroubovat podlahu k vybraným nosníkům. Vlastnosti lze ovládat podle jednotlivých okrajů nebo stejné parametry lze aplikovat na všechny okraje a podlahy.

6 PPAS 1 650px

Nová kritéria pro vytvoření – V předchozích verzích Powerpacku jste potřebovali mít plošinu uzavřenou, pro verzi 2020 byla přidána větší flexibilita maker, která uživatelům umožňuje vytvářet pokrytí plošiny/podlahy na základě 2 nosníků i když tvar není uzavřen.

7 PPAS 1 650px

Plech pro víceprvková ztužidla – profily zády k sobě – Přípoj “Plech pro víceprvková ztužidla” lze nyní použít pro prvky ztužidla zády k sobě modelované jako složené nosníky, nebo jako prvky modelované nezávisle na sobě.

9 PPAS 1 650px

Export modelu do ACIS včetně rastrů – Powerpack umožňuje uživatelům exportovat celý model do formátu ACIS nebo DWG. Verze 2020 obsahuje možnost exportovat osové rastry.

10 PPAS 1 650px opt

Nastavení verze DWG / DXF pro rozložení – Příkaz “Rozložit výkresy” umožňuje uživatelům rozložit výkresy a přesunout detaily do modelového prostoru a konvertovat kóty Advance Steelu na kóty AutoCADu (neaplikovatelné pro kóty se zkrácením). Uživatel nyní může specifikovat, do jaké verze AutoCADu budou výkresy rozloženy, tato volba platí také při rozložení modelu do formátu DWG.

11 PPAS 1 650px

Structure Designer – Structure Designer umožňuje modelovat kompletní budovy pomocí jednoho dialogového okna. Ve verzi 2020 mohou nyní uživatelé přizpůsobit výběr profilu. To znamená, že lze modelovat jakoukoliv budovu s jakýmikoliv profily, je také možné modelovat celé dřevěné konstrukce nebo použít jakýkoliv uživatelský průřez.

Podrobnější přehled jednotlivých funkcí najdete ve videu níže:

 

Advance Design 2020 – Špičkový generátor klimatick...
Advance BIM Designers 2020
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.