Nové dialogy pro snazší práci uživatele: dialogy pro definici geometrie, návrhových předpokladů a editace výztuže byly kompletně přepracovány. Všechna okna mají nyní unifikovaný vzhled, velikost, rozložení i zadávání dat. Díky seznamu na levé straně dialogového okna a stromové struktuře, může uživatel rychle přidávat či odebírat, nebo modifikovat některé komponenty (například otvory). To se projeví zejména při editaci výztuže okolo otvoru, kde změna jedné vlastnosti (např. průměr prutu) v nadřazené pozici stromu, znamená změnu hodnot i v podřazených větvích stromu.
Mechanismus vytváření výkresů výztuže se zcela změnil. Díky novému rozložení a zejména díky stromové struktuře všech komponentů výkresu, může uživatel snadno ovládat sestavení jednotlivých komponentů výkresu: pohledy mohou být snadno přesouvány po výkresu a jednoduše zvětšovány (zmenšovány). Je rovněž možné posunout nebo smazat většinu komponent pohledů, jakou jsou třeba kótovací čáry, popisy pohledů, výškové kóty, výtahy výztuže a další. Díky všem těmto změnám je možné výkres rychle a snadno upravit podle Vašich požadavků.
Posouzení již zadané 3D výztuže (výztužný koš prvku): pro posouzení prvků s upravenou/ručně zadanou výztuží byl do Advance Design přidán nový příkaz. Pomocí něj lze provést standardní posouzení prvku (podobně jako u automatického návrhu výztuže na základě vnitřních sil), ale v tomto případě při uvažování všech nastavení a zatížení, ale i z upravenou, či zadanou výztuží. Po provedení posudku jsou stejně jako u automatického návrhu k dispozici veškeré průběhové diagramy, výkresy a zprávy. V případě, že nějaká část posudku nevychází, je o tom uživatel informován v záložce Chyby v Příkazovém řádku.
Generování minimální konstrukční výztuže umožňuje rychlou generaci veškeré 3D výztuže (výztužného koše prvku) bez nutnosti spuštění posouzení, ale pouze na základě konstrukčních předpokladů v závislosti na vybrané normě. Tuto funkci využijete zejména v případě, že chcete nejprve zadat výztuž a až poté ji posuzovat.
Nové dávkové příkazy umožňují hromadné výpočty a hromadnou generaci výstupních zpráv a výkresové dokumentace najednou. Těchto nových příkazů lze využít i pro lepší propojení modulů BIM Designers se software Graitec Arche Ossature, zejména pro rychlejší import/export více železobetonových prvků najednou. Pomocí těchto dávkových příkazů můžete výrazně zvýšit efektivitu BIM Designers na Vašich konstrukčních projektech.
Pokud se chcete dozvědět více o naší nabídce řešení v oblasti navrhování a analýzy pozemních staveb, stačí přejít na stránku softwaru Graitec. Pokud byste chtěli mluvit s odborníkem na produkt a vidět ukázku, jednoduše se spojte kliknutím na tlačítko níže.
Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software
Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/