2 minutes reading time (390 words)

Automatické výkresy výztuže.

Automatická generace výkresů výztuže na základě konfigurovatelných šablon

BIM Designers pro železobeton přibyla velmi výkonná funkce, automatické vytváření výkresů skutečně navržené 3D výztuže pomocí lokalizovatelných a konfigurovatelných šablon.

BIM 1

GRAITEC BIM Designers pro železobeton podporují více pracovních postupů.Mohou být použity přímo nad aplikací Revit®, jako součást aplikace pro statickou analýzu konstrukce Advance Design, nebo jako samostatný program. Výsledné výkresy výztuže a jejich konfigurace lze spravovat dvěma různými postupy vytváření výkresové dokumentace v závislosti na zvoleném pracovním procesu.

Samostatná verze

GRAITEC BIM Designers pro železobeton generují kompletní výkresy výztuže na specifikovaný formát výkresu, včetně řezů a pohledů. Automaticky je zahrnut také výkaz výztuže a rozpiska. Možnost vytvářet výkresy je k dispozici pouze po provedení návrhu výztuže. Výkresy jsou aktualizovány po každé uživatelské editaci výztuže.

BIM 2

Pokud jsou BIM Designers používány pod Advance Design nebo jako samostatná aplikace, je generovaný výkres založen na jedné z výchozích šablon *.dwg. Tyto soubory zahrnují dynamické bloky, styl kreslení (soubor šablony DWT obsahující barvy hladiny, tloušťku čáry, textové styly, symboly atd.), rozvržení výkresového prostoru, měřítko výkresů, typ rozpisky a výkazu výztuže. Všechna tato nastavení lze přizpůsobit v příslušném dialogovém okně:

BIM 3

Nastavení výkresu je plně definováno v souboru typu.dwt. Zde jsou popsány hladiny, barvy a styly použité pro jednotlivé typy výztuže, text a kóty:

BIM 4

Uživatel má tak možnost zvolit generování a přizpůsobení výtahů položek, které budou automaticky umístěny do příslušných pohledů (řezů) na výkresu výztuže:

BIM 5

Práce v Autodesk Revit®

Všechny řezy a pohledy jsou automaticky vytvořeny jako nativní zobrazení detailu aplikace Autodesk Revit® a přidány na výkres spolu s rozpiskou a výkazem výztuže. Generovaný výkres je založen na nativním souboru šablony aplikace Autodesk Revit®, který byl přednastaven v souladu s normami jednotlivých zemí. Tato šablona je plně konfigurovatelná a stejně tak lze úpravy dokončit přímo v pohledech pomocí specifických nástrojů Autodesk Revit® nebo PowerPack pro Revit®.

BIM 6

Existující šablony lze buď přímo použít, nebo je lze upravovat podle potřeby, případně je možné vytvořit nové šablony aplikace Revit a poté je definovat jako výchozí šablony v příslušném oddíle dialogového okna.

BIM 7

 

 

 

Pokud se chcete dozvědět více o naší nabídce řešení v oblasti navrhování a analýzy pozemních staveb, stačí přejít na stránku softwaru Graitec. Pokud byste chtěli mluvit s odborníkem na produkt a vidět ukázku, jednoduše se spojte kliknutím na tlačítko níže.

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

BIM kompatibilní systém správy dokumentů pro archi...
Generátor klimatických zatížení - část 2.
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.