2 minutes reading time (439 words)

Advance Design 2021 - ZDOKONALENÍ V NÁVRHOVÝCH MODULECH PRO ŽELEZOBETON

U poslední verze Advance Design je k dispozici značné množství zdokonalení v návrhových modulech pro železobeton.

pas obrazok AD 2021 opt

Nové dialogy pro snazší práci uživatele: dialogy pro definici geometrie, návrhových předpokladů a editace výztuže byly kompletně přepracovány. Všechna okna mají nyní unifikovaný vzhled, velikost, rozložení i zadávání dat. Díky seznamu na levé straně dialogového okna a stromové struktuře, může Uživatel rychle přidávat či odebírat, nebo modifikovat některé komponenty (například otvory). To se projeví zejména při editaci výztuže okolo otvoru, kde změna jedné vlastnosti (např. Průměr prutu) v nadřazené pozici stromu, znamená změnu hodnot I v podřazených větvích stromu.

 AD3 1 blog opt

Mechanismus vytváření výkresů výztuže se zcela změnil. Díky novému rozložení a zejména díky stromové struktuře všech komponentů výkresu, může Uživatel snadno ovládat sestavení jednotlivých komponent výkresu: pohledy mohou být snadno přesouvány po výkresu a jednoduše zvětšovány(zmenšovány). Je rovněž možné posunout nebo smazat většinu komponent pohledů, jakou jsou třeba kótovací čáry, popisy pohledů, výškové kóty, výtahy výztuže a další. Díky všem těmto změnám je možné výkres rychle a snadno upravit podle Vašich požadavků.

 AD3 2 blog opt

Posouzení stávající 3D výztuže: byl přidán příkaz, který umožňuje provedení posouzení prvku s modifikovanou, nebo ručně zadanou výztuží. Provede veškerá přeposouzení, která jsou standardně součástí výpočtu a bere v potaz všechna nastavení, zatížení I zadanou výztuž. Po posouzení jsou k dispozici veškeré průběhy sil, výkresy a zprávy. Pokud nejsou některé podmínky splněny, objeví se odpovídající varování v záložce Chyby a varování

 AD3 3 blog opt

Poslední verze modulu pro železobetonové trámy nabízí několik možností volby způsobu automatické úpravy rozteče třmínků. Je tak umožněno vybrat metodu umístění třmínků pro nerovnoměrné průběhy smykových sil.

 AD3 4 blog opt

Nová metoda pro vícevrstvé podloží: Tato metoda určení únosnosti základu na vícevrstvém podloží byla rozšířena o možnost výběru způsobu homogenizace vícevrstvého podloží pro určení průměrných hodnot parametrů podloží:

  • Podle DIN 4017, která byla rozšířena o nové volby
  • Zprůměrováním hodnot parametrů podloží do dané hloubky za použití různých typů určení průměru.

Obě metody jsou univerzální a mohou být použity pro posouzení únosnosti podle všech norem dostupných v této aplikaci

 AD3 5 blog opt

Poslední verze 2021 rovněž přináší možnost automatického generování Výkresů výztuže a výkazů pro stěny. Stejně jako v ostatních modulech může uživatel vybrat způsob nastavení měření délek úseků výztuže a způsob popisu výztuže na výkresu. Pro jednotlivé nosné nebo smykové stěny je rovněž možné generovat výtahy výztuže.

 AD3 6 blog opt

Pokud se chcete dozvědět více o naší nabídce řešení v oblasti navrhování a analýzy pozemních staveb, stačí přejít na stránku softwaru Graitec. Pokud byste chtěli mluvit s odborníkem na produkt a vidět ukázku, jednoduše se spojte kliknutím na tlačítko níže.

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

BIM Designers 2021 - ZDOKONALENÍ V MODULU ŽELEZOBE...
Advance Design 2021 - NOVÉ MOŽNOSTI PRO ŽELEZOBETO...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.