2 minutes reading time (357 words)

Advance Design 2021 - NOVÉ MOŽNOSTI PRO NÁVRH OCELOVÝCH KONSTRUKCÍ A PŘÍPOJŮ

Advance Design 2021 přináší několik nových velmi efektivních funkcionalit určených pro navrhování ocelových konstrukcí.

pas obrazok AD 2021 opt

Nový typ složeného objektu: Super-prvek. Super-prvek je prvek, který se skládá ze sady několika samostatných prvků. Jedná se o skupinu lineárních prvků, která je pro různé posudky uvažována jako jeden prvek. Jednoduchým příkladem, u které jsou výhody použití jasně zřejmé, je posouzení limitní deformace sedlové příčle rámu složené ze dvou samostatných prvků.

AD 1 blog opt

Prvky, které jsou spojovány do jednoho super-prvku, musí splňovat několik základních podmínek: musí být navzájem propojeny, použitý materiál musí být stejný, musí mít stejný typ průřezu a stejné nastavení lokálních os (Z-tová souřadnice ve stejném směru). Každý nově vytvořený super-prvek má své vlastní a unikátní číslo ID. To je mimo jiné možné použít pro výběry a zobrazení prvků v modelovém prostoru díky novému způsobu označení lineárních prvků.

AD 2 blog opt

Advance Design dokáže optimalizovat kompletní 3d model ocelové konstrukce díky definici super-prvků. Výsledky návrhu ocelových konstrukcí jsou k dispozici odděleně jak pro jednoduchý prvek, tak super-prvek. Například posouzení maximálního průhybu pomocí průběhů veličin v postprocesoru, možnost prohlížení tvaru listu pro prvek i super-prvek, nebo generace parametrické výstupní zprávy.

Posuďte celý Váš projekt ocelové konstrukce během pár minut!

AD 3 blog opt

V Advance Design je možné tyto mezilehlé podpory definovat graficky, což velmi usnadňuje a zjednodušuje jejich vkládání. Stačí vybrat prvek ocelové konstrukce a využít různých možností pro definici pomocí kontextového menu: kloubové nebo vetknuté mezilehlé podpory, pro horní nebo spodn přírubu.

AD 4 blog opt

S Advance Design můžete rovněž navrhovat a optimizovat ocelové přípoje v rámci jedné aplikace. Verze 2021 přináší několik zdokonalených funkcionalit:

  • Nové uživatelské rozhraní pro jednodušší práci s přípoji
  • Kotevní desky pro trubkové průřezy (obdélníkové, čtvercové jackly a kruhové trubky)
  • Asymetrická kloubová kotevní deska
  • Dodatečné výztuhy na přírubách pro zvýšení únosnosti momentových kotevních desek v tlaku
  • Několik dalších různých vylepšení na již implementovaných přípojích.

AD 5 blog opt

 

Pokud se chcete dozvědět více o naší nabídce řešení v oblasti navrhování a analýzy pozemních staveb, stačí přejít na stránku softwaru Graitec. Pokud byste chtěli mluvit s odborníkem na produkt a vidět ukázku, jednoduše se spojte kliknutím na tlačítko níže.

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

 

Advance Design 2021 - NOVÉ MOŽNOSTI PRO ŽELEZOBETO...
Global Digital BIMUp Konference 3.-5. Červen 2020
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.cz/

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.