Kategorie článků

Petra

V bodě zájmu mračna bodů (díl 1.)

Mračna bodů se stávají stále významnější součástí oblasti projektování v infrastruktuře a v minulosti byl problém s nimi pracovat efektivně. Nuže, zde je moje zkušenost s různými nástroji, které máme aktuálně k dispozici. Klíčovými produkty od Autodesku jsou: Infraworks, Civil 3D, Map 3D, AutoCAD a ReCap.

V tomto prvním článku o mračnech bodů na našem blogu se zaměřím na ReCap. V druhém článku se podívám na AutoCAD, Civil 3D a Map 3D, v posledním se budu věnovat InfraWorksu. Nové funkce v Infraworksu jsou mimochodem fascinující, takže vřele doporučuji sledovat tento blog.

Pojďme ale pěkně od začátku. Využijeme ReCap pro ořezání mračna bodů na oblast našeho zájmu a vyčistíme šum. Použijeme vymezující rámeček (v okně dole) a jakýkoliv šum jen vybereme a smažeme.

Recap 360 Getting the Point Cloud Image

Celý článek
  273 Zobrazení
Petra

Seznamte se: Advance Design

Advance Design Year

Graitec Advance Design

Řešíte návrh několikapatrové administrativní či bytové budovy? Nebo naopak potřebujete rychle navrhnout ocelovou halu o několika lodích. Pak určitě využijete náš software Advance Design. Advance Design je softwarové řešení pro návrh a posouzení železobetonových, ocelových a dřevěných konstrukcí pomocí metody konečných prvků podle řady platných národních norem. V jedné základní aplikaci máte vše, co budete k návrhu a posouzení potřebovat, včetně seismického návrhu, dynamických a nelineárních výpočtů. Dokupovat další moduly pro specifické posudky není nutné. Advance Design obsahuje generátory klimatických zatížení, generátory kombinací zatěžovacích stavů a vlastní generátor prvků FEM sítě.

Advance Design technical

Celý článek
Štítky:
  386 Zobrazení
Petra

Jak ovlivní “propojený BIM“ budoucnost práce ve stavebnictví a strojírenství?

BIM Usersopt

BIM (Informační model budovy) k sobě pevně přimkl procesy návrhu, stavby a realizace. Tato metodika, kterou přijaly mnohé světové vlády a architektonické, strojírenské a stavební firmy, kvůli jejímu kladnému dopadu na náklady a kvalitu, se nyní dostala do tzv. krizového bodu, po kterém následuje buď posun vpřed nebo naopak pokles.

Jak je na tom však BIM v době, kdy je vše díky moderním technologiím propojené? A co znamená spojení „propojený BIM“?

Celý článek
Štítky:
BIM
  269 Zobrazení
Petra

Další velký převrat ve stavebnictví?

ian baldwin 113578 unsplash

Jestli si myslíte, že je řeč o BIM, tak… máte pravdu, zčásti. Ale: BIM je pouze začátek. I když u nás se s ním teprve seznamujeme, jinde ve světě už je tato metodika práce normou a díky jejímu osvojení se firmy mohou posunout dál a využívat tyto znalosti k dosažení mnohem větší efektivity za použití moderních technologií.

Celý článek
  339 Zobrazení
Petra

BIM 360 Field - pomocník při správě nemovitostí

BIM 360 Field

Když se řekne BIM 360, napadne nás většinou samotný stavební proces, specifičtěji nástroj, který využijeme při navrhování, ale také…facility management? Jistěže. Pokud máte na starosti větší blok budov, ideálně chcete přístup ke všem datům každé budovy. Data, rozvrhy, vlastnictví, smlouvy o pronájmu a spoustu dalšího.

A nejde jen o vás. Uvnitř i mimo vaši společnost existuje řada zainteresovaných subjektů, které také potřebují přístup k určitým datům. A co kdyby tato data byla součástí modelu v Revitu, jako jedno z kritérií při zadání? Jakým způsobem tato data předáte do rukou těch, kteří je nutně potřebují k tvoření informovaných rozhodnutí?

Celý článek
  312 Zobrazení
Petra

Autodesk BIM 360 - spolupráce ve stavebnictví

BIM 360 banner

Co je BIM 360?

V tomto článku si představíme Autodesk BIM 360, výzvy, kterým vývoj této platformy čelil a nevýhody spojené se současnými metodami spolupráce ve stavebnictví. Dále se podíváme na problémy, které BIM 360 překonává a jak přitom pomůže společnostem zabývajícím se projektováním a realizací projektů posunout se směrem k další generaci BIM.

Celý článek
  553 Zobrazení
Petra

Co vlastně dělá BIM manažer?

BIM Tiles

Mike Turpin, BIM manažer ve společnosti Capita s námi sdílí poznatky o své profesi

Pozice BIM manažera existuje ve stavebnictví už pár let, vlastně někdy už od roku 2000, kdy se poprvé začalo mluvit o Informačním modelu budovy a bylo nutné sehnat někoho, kdo by stál v čele takového BIM projektu. Stále však kolem této pozice panuje spousta nejasností: kdo je BIM manažer? Jak se jím stát? Jaké jsou minimální požadavky? Koho nebo co mají na starosti?

Celý článek
  458 Zobrazení

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.