Novostavba multifunkční budovy Diamant VN3 | Alpine-Energie Česko s.r.o. | Česká Republika
Použitý software : CADKON Vzduchotechnika
Použitý software : CADKON Vytápění a potrubí
Multifunkční budova Diamant byla dokončena ve čtvrtém kvartálu roku 2013 a je v současné době nejmodernější budovou na Václavském náměstí. Budova má sedm nadzemních a dvě podzemní podlaží, jež slouží jako technologické zázemí, sklady a obchodní plochy. V přízemí až 2. patře se nacházejí obchodní plochy, ve 3. až 5. patře jsou kancelářské prostory renomovaných firem. V 6. až 7. patře se pak nachází 24 luxusních apartmánů pro dlouhodobé i krátkodobé ubytování.
Vzduchotechnika
Vysoce účinné VZT jednotky s rekuperací tepla. Přívod upraveného vzduchu do obchodních jednotek a kanceláří vyústkami, FCU do zasedacích místností s proměnným průtokem.
Vytápění a chlazení
Zdrojem tepla jsou dva plynové kondenzační kotle. Centrálním zdrojem chladu jsou dvě vodou chlazené chladicí jednotky. Otopná soustava ÚT objektu je teplovodní, s nuceným oběhem topné vody. Apartmány v 6. a 7. patře – otopná tělesa. Kancelářské prostory a obchodní jednotka – FCU. Sklady v 2. PP jsou vytápěny teplovzdušně, prostřednictvím VZT. Rozvody chladu pro FCU a chladiče VZT. Systém předehřevu TV teplem z chlazení. Systém volného chlazení – freecooling.
Odvod tepla a kouře
Instalován systém samočinného odvětrávacího zařízení pro zajištění odvodu kouře a tepla při požáru.

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white