GRAITEC Advance Powerpack pro Revit - Novinky verze 2017

badge-powerpack-revit-year 250x250

GRAITEC uvádí novou verzi PowerPacku pro Revit 2017, add-in aplikace pro zvýšení produktivity práce s BIM modelem v Revitu. Mezi nejzajímavější novinky patří univerzální funkce Číslování, kterou lze aplikovat na libovolnou kategorii prvků Revitu. Dále očekávaný BIM link, pro kontrolu dat v modelu prostřednictvím aplikace MS Excel. Okusíme rovněž první verzi nástroje pro správu prostupů.


Očísluj vše! - Obecný nástroj na číslování a přečíslování

Některé prvky Revit čísluje automaticky, některé je třeba očíslovat ručně. Tento nástroj nám pomůže udělat v číslování pořádek. Například automaticky číslované místnosti vytvořené jedním kliknutím na celém podlaží, budeme potřebovat přečíslovat určitě, a to ještě nebereme v potaz dodatečné změny. Provedení přečíslování ručně postupným vybíráním i s pomocí výkazu místností je práce na půl dne. Pomocí nástroje PowerPack – Číslování je hotovo během minuty.

Do číslování je možné zahrnout parametry číslovaného prvku (jako například podlaží kde se prvek nachází), přidat předpony / přípony / oddělovače, definovat číselnou řadu. Použitím skupin pak můžeme i hlídat položky se stejnými parametry.

Nejlepší je, že stejný nástroj mohu použít pro libovolný prvek Revitu, od názvu podlaží či osnovy, přes dveře, konstrukční prvky, místnosti, až třeba po větve systému TZB.

cislovani systemu

BIM data link

Co se za touto zkratkou skrývá? Revit je skvělý modelovací nástroj, avšak nezřídka se setkáváme s požadavky, na dodatečné doplnění informačního modelu o negrafické informace a nutnost udržovat jejich aktuální obsah. Doplňování parametrů k výrobkům, přiřazení standardů k místnostem a podobně může být při provádění řady změn, který proces návrhu i výstavby přináší, do značné míry obtížné.
Vyplňovat tabulky výkazů je v prostředí Revitu pohříchu trochu neohrabané. Daleko účelnější se jeví data jednoduše propojit a upravovat externě ve standardní aplikaci MS Excel, kde rutinní postupy s přehledem zvládne i „operátor" bez potřeby znalosti Revitu.

K tomu nabízí PowerPack pro Revit hned několik nástrojů a nově i BIM data link pro export, úpravu a import tabulek pomocí Excelu.

Propojení s Excelem

Správa prostupů

Koordinace projektu je důvodem i předmětem tvorby 3D modelu.  Odstranění kolizí je jedna z nejčastěji jmenovaných výhod nového způsobu navrhování. Zapomenutý prostup v konstrukci zase jedna z nejběžnějších chyb, které je třeba na stavbě řešit.

Pro perfektní projekty bez chyb pomůže první verze nástroje pro správu prostupů, která je k dispozici v sadě GRAITEC PowerPack pro Revit. Nejen že odstraní pracné vytváření prostupů v modelu, ale spolu, třeba se zmiňovaným číslováním, nabízí suverénní kontrolu dané problematiky.

Řešení otvorů v konstrukcích pro systémy TZB.

Po změně modelu a spuštění nástroje stačí potvrdit, které prostupy třeba přidat, aktualizovat či odstranit. Prostupy je samozřejmě možné následně upravovat i ručně.

prostupy aktualizace

Více informací

Více informací o dalších nástrojích a novinkách PowerPacku pro Revit se můžete dozvědět na připravovaných webinářích, na které se doporučujeme přihlásit již nyní,

  • 11 srpen 2016, 14:00-14:30 - Novinky PowerPacku pro Revit 2017


PŘIHLÁSIT SE

  • 13 září 2016, 14:00-14:30 - Novinky PowerPacku pro Revit 2017


PŘIHLÁSIT SE


nebo dočíst v PDF dokumentu Novinky PowerPack pro Revit 2017.

Jak PowerPack pro Revit získat?

PowerPack je pro zákazníky společnosti GRAITEC zdarma po dobu trvání u nás zakoupeného předplatného aplikace Revit.
Odkaz na instalaci bude spolu s licencí odeslán předplatitelům v průběhu následujících dvou týdnů.

GRAITEC Advance PowerPack pro Revit

PP4R logo_2017_250x250

GRAITEC PowerPack pro Autodesk Revit vyvinutý pro zvýšení produktivity přii práci s BIM modelem v aplikaci Autodesk Revit.

Rozšíření je určeno pro všechny uživatele aplikace Autodesk Revit ve všech třech oborech (Architektura/statika/TZB) . Není určeno pro Revit LT, který obecně využití jakýchkoliv rozšíření neumožňuje.Více informací...

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white