GRAITEC Advance Power Pack pro Revit 2017

GRAITEC PowerPack pro Autodesk Revit je dynamická, rozšiřující sada nástrojů pro zvýšení produktivity, lepší funkcionalitu a automatizaci postupů napříč odvětvími v aplikaci Revit. Nyní vychází nová verze s označením 2017, která přinese zcela zásadní nové funkce a mnoho dalších vylepšení.

Z novinek verze jsme pro vás vybrali následující:


Více informací o těchto novinkách a také všechny další uvidíte na webináři, který jsme pro vás připravili na 24.6.2016 od 8:30. Přihlásit se můžete zde.

Kompatibilita s Revitem 2017 a 2016

Zásadní změnou je kompatibilita nejen s verzí Revitu 2017, ale i 2016, tzn. všechny novinky spolu s vylepšeními funkcí lze beze zbytku využít i v Revitu 2016.

Číslování

Další novinkou je funkce Číslování, která nabízí komfortní možnosti přečíslování jakékoliv kategorie Revitu použité v modelu.

01-cisl

02-cisl1

Kromě výběru libovolné kategorie a parametru lze zvolit různé možnosti šablony pro číslování, způsoby výběru prvků (pro kategorie MEP lze vybrat např. dle systému) a pořadí číslování lze automaticky řadit dle 8 předchystaných možností.

03-cisl2

Lze využít i různých režimů vynechání prvků, duplicitních hodnot, seskupení a dalších možností.

Excel Link

Další novinkou a přínosem je obousměrné propojení mezi Autodesk Revit a Microsoft Excel. Lze využít komfortu nastavení exportu tabulek Revitu do Excelu nebo si toto nastavení uložit jako šablonu připojení pro následné opakované využití.

04-excel0

05-excel

06-excel1

07-excel3

08-excel2

09-excel4

Otvory

Zcela nová funkce, která umí hromadně detekovat průniky stavebních konstrukcí (stěny, podlahy, stropy, sloupy, základy a nosníky) s potrubím, trubkami a kabelovými lávkami pro automatické vytvoření otvorů/prostupů konstrukcemi.

10-otvor

Další funkcí je např. sloučení dílčích otvorů do jednoho celistvějšího optimálního tvaru nebo obdélníkového otvoru. Otvor vzniká pomocí parametrické rodiny, která se dá kdykoliv uzpůsobit.

11-otvor1

Součástí funkce je přehledná tabulka detekovaných míst s možností nastavení tvaru otvoru a volby odsazení od potrubí, trubek či kabelových lávek (odsazení lze i předvolit dle velikosti průřezu) nebo rozhodnout, jestli otvor má vůbec vzniknout.

12-otvor2

Při aktualizaci příkazu tabulka vypadá takto:

13-otvor3

Přidání parametrů

Funkce Přidat parametry doznala zajímavého rozšíření, pro ochutnávku uvedeme aspoň dvě z nich.

Podlaha místnosti

Funkce umí hromadně detekovat podlahy v místnostech a přidat do místností sdílený parametr s informací o typu podlahy, který lze následně použít v tabulkách i popiskách místností.

14-podl

Tloušťka trubek

Funkce umí hromadně detekovat tloušťku stěny trubky a informaci o ni zapsat pomocí sdíleného parametru do vlastností trubky (opět lze tento parametr zohlednit v tabulkách i popiskách).

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white