Nový sortiment kombiventilů a pohonů SIEMENS v databázi CADKONu+ MEP

V rámci úzké spolupráce společnosti GRAITEC a výrobců z oblasti TZB jsme pro Vás připravili rozsáhlou databázi výrobků společnosti SIEMENS (cca. 55 typů armatur a příslušenství).

 CADKON-MEP kombiventily

Příklad vložení kombivenilu z databáze CADKONu do výkresu.

Společnost Siemens přichází s rozšířením nabídky kombiventilů Acvatix, regulačních ventilů s vestavěným regulátorem průtoku.

Nabídka zahrnuje závitové kombiventily v provedení VPP46..(Q) s vnějším závitem s DN10 až DN32 s průtokem 200 až 4001 l/h a kombiventily VPI46..(Q) s vnitřním závitem s DN15 až DN50 s průtokem 200 až 11500 l/h. Obě provedení se vyrábějí v tlakové třídě PN25, těla ventilů jsou vyrobena z mosazi. Světlosti DN40 a DN50 se dodávají v provedení s přípojkami P/T pro měření tlaku (přípona Q) a jsou z grafitové litiny. Závitové kombiventily se používají ve větracích a klimatizačních zařízeních pro regulaci na straně vody a pro automatické hydraulické vyvažování koncových jednotek jako jsou fan-coily, indukční jednotky a výměníky tepla pro ohřívání nebo chlazení.

Sortiment přírubových kombiventilů v provedení VPF43... (PN16) a VPF53... (PN25) ve světlostech DN50, 65, 80, 100, 125 a 150 s lineární průtokovou charakteristikou jsou vyráběny ve verzích se standardním průtokem (V100 = 15 až 195 m3/h) a jsou vybaveny přípojkami pro měření tlakových diferencí, které jsou umístěny na vrchní straně přírub. Výhodou je i velmi nízká netěsnost, která je 0 až 0,01% z objemového průtoku V100. Přírubové kombiventily lze použít v topných, větracích a klimatizačních systémech jako regulační ventily v uzavřených okruzích.

Dovolená teplota média pro závitové i přírubové kombiventily je od 1 do 120 °C.

Autorita kombiventilů je rovna 1 a při výběru ventilu ji není potřeba počítat. Při uvádění zařízení do provozu již také není nutné provádět hydraulické vyvažování potrubí. Velké hydraulické systémy mohou být zprovozněny bez nutnosti provádění dodatečných měření a pouze s malým úsilím při specifikaci komponentů.

Kombiventily eliminují nadměrné, resp. nedostatečné dodávky tepelné či chladicí energie a významně tak přispívají k vyšší energetické účinnosti zařízení, zejména ve velkých hydraulických systémech. Použití kombiventilů rovněž redukuje náklady při projektování, instalaci a uvádění zařízení do provozu a zvyšuje přesnost regulace za všech provozních podmínek. V těle kombiventilu je zabudován automatický regulátor průtoku, regulátor diferenčního tlaku pro vyrovnávání tlakových odchylek v hydraulickém systému (do 600 kPa pro přírubové kombiventily a do 400 kPa pro závitové kombiventily) a číselník s kruhovou stupnicí pro přednastavení požadovaného průtoku. Jako příslušenství lze objednat elektronický manometr včetně impulzních hadiček a hrotů. Měřicí rozsah manometru je 700 kPa, max. 1000 kPa.

Pro ovládání kombiventilů VPI46.40F9.5Q a VPI46.50F12Q s vnitřním závitem, se zdvihem 15 mm jsou nově k dispozici elektrické pohony řady SAY.. s ovládací silou 200 N a s dobou přeběhu 30 s. Ovládací napětí (podle typu pohonu) je AC 230 V nebo AC/DC 24 V, řídicí signál DC 0...10 V, DC 4...20 mA nebo 3-polohový.

Zákazníky navíc jistě potěší informace, že ceny kombiventilů byly s platností od 1. 10. 2015 oproti původním cenám výrazně sníženy.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.siemens.cz/ventily

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white