E-news AB Studio - květen 2013

PDF Tisk
AB Studio E-news
  

Aktuality z AB Studia


20 ročník soutěže Stavební CAD projekt byl právě uzavřen, vyhodnocen a odborná veřejnost bude s výsledky seznámena 15.5.2013....

Číst více...

Ze společnosti AB Studio přichází ve světě IT technologií  ne tak častá zpráva. CADKON, nejrozšířenější  profesní CAD software pro architektonické a projekční kanceláře na našem trhu, slaví 30.narozeniny...

Číst více...


Školení


Chcete zlepšit znalost Vámi používaného softwaru? Přihlašte se na naše školení! Atuální termíny všech školení naleznete zde.

Webináře


Chcete sebezplatně  naučit nové pracovní postupy? Přihlašte se na náš webinář! Aktuální termíny všech webinářů naleznete zde.

Online videa


Pravidelně pro Vás připravujeme výuková a prezentační videa. Jejich seznam naleznete zde.

Aktuální verze produktů CADKON, Advance a TREPCAD


Přehled aktuálních verzí všech produktů včetně servicepacků či hotfixů zde.

Technická podpora


  • Helpdesk - online technická podpora pro zákazníky AB Studia
  • CADNET - aktualizace programů, manuály, návody, otázky a odpovědi

Vážený pane/paní Návštěvník,

vítáme vás u nové podoby E-news. V tomto čísle se opět dočtete mnoho zajímavých informací a novinek tentokrát ze světa navrhování betonových, ocelových a dřevěných konstrukcí.

Advance Design - automatické generování kombinací zatížení

ecAdvance Design disponuje, již od základního balíku „Standard", možností automatického generování kombinací zatěžovacích stavů. První možností je využít generátor kombinací podle ČSN EN1990, který umožňuje vytvářet kromě základních kombinací také redukované kombinace, definované v národním dodatku pro Českou republiku. Druhou možností je nastavení libovolných pravidel kombinací jednotlivých zatěžovacích stavů nebo jejich rodin pomocí matice kombinací.

Advance Design - posudky ocelových styčníků

styV rámci rozhraní Advance Design Steel Connection, který je součástí balíků „Professional Steel" a „Premium", je možné v modelu vytvořeného v Advance Design posuzovat ocelové styčníky podle EN1993-1-8. Návrhové hodnoty namáhání přípoje lze získat z definovaných kombinací přímo z modelu, nebo je možné styčník posoudit samostatně, bez vazby na externí model.  Knihovna dostupných typů styčníků pokrývá většinu běžných návrhových situací.

Advance Design – součást řešení Advance BIM

bimGRAITEC Group, významný celosvětový dodavatel BIM řešení pro ocelové a betonové konstrukce, přichází s novým uceleným konceptem Advance BIM. Advance BIM je jedinečné řešení pro návrh a projektování ocelových a betonových konstrukcí za použití 3D datového modelu. Ucelená řada produktů umožňuje nejen spolupráci statika a konstruktéra na jednom modelu, ale také bezproblémovou komunikaci s architektem a stavebním inženýrem pomocí nástroje GRAITEC BIM Connect.

Advance Design - nové projekty v České republice

refPo roce od uvedení první lokalizované verze Advance Design pro Českou republiku můžeme s jistotou potvrdit, že si tento program nachází cestu ke stále většímu počtu statiků a projektantů. Praktické využití programu potvrzují také nové referenční projekty našich uživatelů – ocelová konstrukce objektu skladu od firmy PKD a bytový dům od Firmy Statikon Solutions.

Advance Design - výukové webináře pro uživatele

V nejbližší době pro Vás připravujeme pokračování série výukových webinářů, detailně popisujících jednotlivé funkce programu Advance Design. Po prvních třech webinářích, zaměřených na možnosti vytváření modelu konstrukce, navazujeme s ukázkami funkcí a nastavení pro výpočet a kontroly výsledků. Přihlaste se na naše webináře pro uživatele Advance Design:

--
www.abstudio.cz | kontakt |
--

Tento email byl odeslán na adresu  na základě nákupu nebo registrace u AB Studia.

Pokud si nepřejete, abychom Vám tento newsletter zasílali, »můžete zasílání zrušit.