Civil 3D 2019 - přehled novinek (AKTUALIZACE: VIDEO)

Civil 3D 2019 v češtině je tu. Autodesk nám během roku servíroval novinky v pravidelných dávkách v aktualizacích 2018.1 a 2018.2.

V letošní nové verzi Civilu nás nové funkce tedy tolik nezahltí jako loni.

 

Přehled hlavních novinek a vylepšení Civil 3D 2019 ve formátu PDF STAHUJTE ZDE

C3D2019

Na začátku určitě všechny zajímá, jak je to s kompatibilitou se staršími verzemi. Odpovědi jsou ANO, ANO a NE.

  • První ano pro zpětnou kompatibilitu čistého AutoCADu 2019 (Vanilla).
  • Další ano je pro Civil 3D 2019.
  • A to závěrečné ne je pro ukládání Civilu 3D 2019 do verzí Civilu 3D 2017 a starších.


Dále vás jistě zajímá v jaké kondici je nová verze Civilu 3D. Musím vás potěšit. Civil 3D 2019 pokračuje v rozvoji a na to, že v brzké době skončí nebo, že ho brzy nahradí pouze InfraWorks zapomeňte.

Jak jsem psal výše, tak nám Autodesk v uplynulých 12 měsících servíroval novinky postupně, abychom je mohli lépe vstřebat. Na první pohled to vypadá, že jich je málo, ale zdání klame.

Pokusím se vám představit těch několik podle mého názoru zásadních a zbylé si můžete prostudovat v přiloženém dokumentu PDF. Brzy bude následovat webinář.

Některé novinky si zaslouží podrobnější rozbor a předvedení, tak můžete čekat další informace v průběhu následujících měsíců.

Když bych měl v nové verzi vyzdvihnout to nejlepší, tak je to podle mě kontinuální rozvoj produktu Civil 3D, který ani po loňském uvedení výborné verze 2018 neztratil dech.

Myslím, že silničáře nejvíce zaujmou nové koridory oprav a nové typy výškových oblouků pro profily. 

Koridor oprav

 

 

 

 

 

Oblouky

Ti, kteří už pracují standardně s InfraWorksem, ocení vylepšené propojení do Civilu 3D, protože komponentní silnice nyní přenesete jako koridor i s šablonou typických řezů.

IW C3D koridor

V nové verzi se blýzká na lepší časy také železničářům. Věřím, že oprava převýšení kolejí v Subassembly composeru a železniční výhybky a přejezdy v záložce sada nástrojů jsou jen začátek.

Kolej

přejezdy a výhybky

Výrazné změny, které jistě ocení všichni v nové éře spolupráce mimo kancelář, jsou porovnávání výkresů a sdílené pohledy (oboje novinky AutoCADu 2019). Představte si, že netisknete výkresy do PDF, ale sdílíte je rovnou z aplikace AutoCAD 2019 nebo Civil 3D 2019. Příjemce je zobrazí v internetovém prohlížeči, okomentuje problematická místa v projektu a vy dostanete vzápětí upozornění a můžete ihned pracovat.

sdílené pohledy

Z hlediska BIMu a potřeby efektivně připravit šablonu a spravovat ji oceňuji vylepšení nejen referencí sad vlastností, ale také stylů, nastavení, hladin a dalších zdrojů.

reference

Z drobných novinek mě potěšila možnost rychlého přiblížení ze stopy příčného řezu na zobrazení příčného řezu a opačně. V infrastrukturních projektech ocení všichni, kterým už velké množství čar přerostlo přes hlavu.

příčné řezy

 

Webinář

revit webinar

 

Pokud Vás tyto novinky zaujaly, tak se podívejte na záznam webináře z 4.5.2018:

Přehrát záznam webináře: Novinky Civil 3D 2019

 

Doufám, že novou verzi brzy vyzkoušíte. Těším se na další spolupráci.

Lukáš Drbohlav

 

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white