Premiéra GRAITEC Advance 2018!

GRAITEC, mezinárodní vývojář BIM softwarových řešení pro návrh, projektování a výrobu železobetonových, ocelových a dřevěných konstrukcí a Platinum partner společnosti Autodesk v Severní Americe a napříč Evropou, vám s potěšením oznamuje uvedení nové kolekce GRAITEC Advance Suite 2018 na trh a s ní to nejlepší ze softwarových řešení pro modelování a design v oblasti výroby a AEC.

graitec 350
Header Advance_2018-custom700
 
 

GRAITEC nabízí svým zákazníkům prvotřídní inovativní softwarová řešení a nedávné uvedení naší nové a vylepšené produktové řady 2017 není výjimkou – důkaz toho, že jsme stále lídry na poli softwaru pro oblast AEC.

Joseph Pais, výrobní ředitel společnosti GRAITEC dodává: „Vynikající zpětná vazba a zvýšená produktivita uživatelů Revit PowerPack po celém světě nám dodává důvěru v náš produkt. Věříme, že poslední vylepšení a nové funkce, které GRAITEC Advance 2018 přináší splněné představy našich zákazníků a pomůže jim dosáhnout nejlepších výsledků díky výkonné sadě nástrojů ke zlepšení produktivity."                                   

GRAITEC Advance 2018 již od této verze těží ze spolupráce společností GRAITEC a IDEA StatiCa, a přináší zcela nové BIM propojení produktů Advance Design, Advance Steel a IDEA StatiCa.

Tisková zpráva o uvedení Advance 2018 je zde, níže naleznete přehled produktů a popis novinek nové řady.

 
 

Advance Design 2018: BIM software pro MKP analýzu

01AD01Advance Design byl speciálně navržen pro profesionály, kteří vyžadují nadstandartní řešení pro statickou analýzu a posuzování železobetonových, ocelových a dřevěných konstrukcí v souladu s aktuálními verzemi Eurokódů (EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 a EC8) a severoamerických (ACI / AISC) a kanadských (A23.3, S16) návrhových norem. Advance Design je součástí kolekce GRAITEC Advance a zajišťuje, spolu s Autodesk Advance Steel, Revit a IDEA StatiCa, specializovaný BIM pracovní proces, s podporou exportu, importu a synchronizovaných mechanismů.

Verze 2018 Advance Design nabízí spousty nových funkcí s nesčetnými výhodami pro konečného uživatele:

dot 15 02AD02Advance Design 2018 se čím dál tím více soustředí na mezinárodní MKP trh a zahrnuje tak nový 3D generátor klimatického zatížení podle amerických kódů ASCE 7-10, aktualizace kanadských kódů podle nejnovějších norem NBC2015 a implementaci slovenského národního dodatku k Eurokódům.
dot 15 Nový koncept „Návrhové skupiny", propojený s BIM Designers a Revitem, nabízí ještě chytřejší a produktivnější BIM řešení pro pracovní procesy.
dot 15Nové BIM propojení s programem IDEA StatiCa, který posuzuje styčníky, průřezy, nosníky a další detaily dle norem:
   - Pro oceláře - návrh všech typů svařovaných nebo šroubových spojů,
     patek a kotvení. Během minut.
   - Pro betonáře - jednoduchý, komplexní a ekonomický návrh mostů středních a malých rozpětí,
     prefabrikovaných betonových konstrukcí a monolitických staveb.
   - Jasné výstupy dle normy
   - Výsledky ověřeny verifikačními studiemi

dot 15 Významná vylepšení pro ocelové konstrukce:
     - Ocelové pláště
     - Lokální imperfekce zakřivení (k již existujícím globálním imperfekcím)
       a analýza druhého řádu
     - Zúžené ocelové prvky
     - Nové spoje pomocí úhelníků a styčníkových plechů

Advance Design 2018 je neocenitelným pomocníkem pro všechny Vaše projekty.

sipka14x14 Přihlaste se na webinář s prezentací novinek Advance Design 2018 (11.07.2017 od 9:00)
sipka14x14 Kompletní přehled novinek ve formátu PDF
sipka14x14 Stažení bezplatné zkušební verze Advance 2018
sipka14x14 
Více informací o Advance Design

 
 

Advance Workshop 2018: Informační systém pro řízení výroby ocelových konstrukcí

03AW01Advance Workshop je navržený tak, aby vám poskytl naprostou kontrolu nad každou fází výroby. Postará se o celý proces přesouvání modelů ocelových konstrukcí z BIM modelů přímo do výroby a vám tím zaručí maximální úspěšnost a výdělečnost vašeho výrobního podniku.

04AW02Verze 2018 má vylepšené drivery pro novou generaci FICEP strojů s novým formátem PNI. Advance Workshop je zas o krok blíž k integraci s Teklou a nově nabízí možnost importu souborů IFC, IFCXML a XML.

Advance Workshop 2018 dále přispěje k optimalizaci vašeho výrobního procesu díky novým funkcím správy všech dokumentů vztahujících se k určité objednávce, novému systému uspořádání nákupu, nové „feedback konzoli" a nástroji, s nimiž zvýšíte produktivitu práce s pomocí konzole se zpětnou vazbou a také díky automatické kalkulaci čisté váhy plechů a spoustě dalších nových funkcí, které vám usnadní výrobní proces.

sipka14x14 Přihlaste se na webinář s prezentací Advance Workshop 2018 (25.08.2017 od 9:15)
sipka14x14 Kompletní přehled novinek ve formátu PDF
sipka14x14 Stažení bezplatné zkušební verze Advance 2018
sipka14x14 Více informací o Advance Workshop

 
 

Advance PowerPack pro Revit 2018: Rozšiřující nástroje pro Revit

05PP4R01Produkt GRAITEC Advance PowerPack pro Revit 2018 je oblíben mezi uživateli mnoha odvětví, a proto bylo nutné, aby se nástroje nové verze daly aplikovat na množství rozdílných projektů. To zahrnuje, kromě statických a architektonických funkcí, novou řadu nástrojů speciálně pro TZB modely.

Pozměněná organizace pásu karet odráží přidané funkce a vylepšené uživatelské rozhraní. Nové nástroje jsou stále zasazené mezi ty původní, takže uživatelům nehrozí problémy s orientací, a navíc mají stále možnost si pás karet upravit podle svého.
Jedna z hlavních změn této verze je přemístění panelu výztuže z pásu karet PowerPacku pro Revit do aplikace Reinforced Concrete BIM Designers. Důvodem této změny je poptávka po kompaktnějším řešení pro vyztužování, které zahrnuje výpočet, tvorbu výztuže, výkresy, výkazy a tvorbu detailů v jednom balíčku.

06PP4R02

sipka14x14 Přihlaste se na webinář s prezentací novinek PowerPacku pro Revit 2018 (14.07.2017 od 9:00)
sipka14x14 Kompletní přehled novinek ve formátu PDF
sipka14x14 Stažení bezplatné zkušební verze Advance 2018
sipka14x14 Více informací o PowerPacku pro Revit

 
 

Advance PowerPack pro Advance Steel 2018: Rozšiřující nástroje pro Autodesk Advance Steel

07PP4AS0108PP4AS02GRAITEC Advance PowerPack pro Advance Steel nabízí širokou řadu jedinečných spojů, nástrojů a utilit pro uživatele programu Advance Steel. PowerPack nyní zahrnuje modul „Návrhář ocelových konstrukcí," díky němuž mohou uživatelé Advance Steel generovat parametrické 3D rámy jen pár kliknutími! A to včetně nosníků s proměnným průřezem a vytváření mezipater.

09PP4AS03

Některé z nových spojů si také poradí se zakřivenými plechy, ať už jsou svařené nebo sešroubované, s hlavními nosníky, jednoduchými a dvojitými vaznicemi s Omega a U profily, spoji trubek... Nový PowerPack pro Advance Steel 2018 také disponuje novým nástrojem „Joint Multi Edit" pro výběr podobných spojů a jejich simultánní modifikaci.sipka14x14 Přihlaste se na webinář s prezentací novinek PowerPacku pro Advance Steel 2018 (11.07.2017 od 13:00)
sipka14x14 Kompletní přehled novinek ve formátu PDF
sipka14x14 Stažení bezplatné zkušební verze Advance 2018
sipka14x14 
Více informací o PowerPacku pro Advance Steel

 
 

Advance BIM Designers kolekce 2018: Kolekce nástrojů pro automatizaci detailního BIM modelování

10BD01Kolekce GRAITEC Advance BIM Designers pokrývá široký rozsah disciplín v oblasti konstrukcí, představuje automatizaci v BIM modelování a vytváření dokumentace a může fungovat na různých platformách.

Verze 2018 Advance BIM Designers je opravdovým milníkem: přináší nové vlastnosti, nové možnosti výztuží, inovativní balíčky a zefektivnění procesu práce s BIM. V této verzi kolekce obsahuje dvě řady: Concrete Series (betonové konstrukce) a Steel Series (ocelové konstrukce).

Concrete Series jsou rozděleny na dva profesionální balíčky:

dot 15 Advance BIM Designers – Concrete Series – Rebar Detailing
dot 15 Advance BIM Designers – Concrete Series – Rebar Design & Detailing

Steel Series balíčky jsou rozděleny na:

dot 15 Advance BIM Designers - Steel Series - Stairs & Railings
dot 15 Advance BIM Designers - Steel Series – Connection

 
 

Advance BIM Designers – Concrete Series: výpočet výztuže poháněný designem

11BD02 12BD03 13BD04 14BD05

15BD06BIM Designers pro železobetonové konstrukce se postará o integrovaný a automatizovaný proces práce v BIM a zefektivní jak průtok BIM dat, tak propojení na více platformách.  Kolekce BIM Designers přináší radikální změny, včetně vysoce automatizovaného přístupu k tradičním pracovním procesům. Aplikace Reinforced Concrete BIM Designers for Columns, Beams and Footings – pro železobetonové sloupy, nosníky a základové konstrukce, funguje buď samostatně, nebo jako nadstavba nad Revit či Advance Design.

16BD07Jedna z důležitých nových funkcí Reinforced Concrete BIM Designers je „koncept návrhových skupin" (Design Group Concept).

Mezi výhody Design Group Concept patří:

dot 15 17BD08Jednoduchá správa sloupů / základových konstrukcí a podrobnosti o jejich vyztužení v jednotlivých skupinách, což šetří čas aktualizaci modelu
dot 15 Vytvářejte identické 3D armokoše pro všechny prvky ve skupině (tedy v jednom výkresovém listu, ale s rozvrhem výztuží, který bere v úvahu všechny prvky dané skupiny)
dot 15 Stanovte stejnou geometrii nebo materiál pro všechny prvky skupiny, nebo vymezte parametry pro vybrané prvky

18BD0919BD10S novou verzí přichází spousta vylepšení jako například přizpůsobitelné anotace a detaily ohybu, synchronizace více prvků, vylepšení rychlosti kalkulací díky multiprocesovému přístupu, metoda nelineární diferenciální rovnice, vnější zátěž po celé výšce sloupu, pružná podpora sloupu, několikavrstvý půdní profil, vylepšené GRAITEC rodiny....

Reinforced Concrete BIM Designers můžete užít v jakémkoli stadiu projektu a pracovat tak na více procesech najednou až do fáze plně propojeného BIM.

sipka14x14 Přihlaste se na webinář s prezentací novinek BIM Designers pro žlb. konstrukce (14.07.2017 od 10:30)
sipka14x14 Kompletní přehled novinek ve formátu PDF
sipka14x14 Stažení bezplatné zkušební verze Advance 2018
sipka14x14 
Více informací o Advance BIM Designers

 
 

Advance BIM Designers -  Steel Series: vytváření ocelových konstrukcí

Stair & Railing Designer 2018

20BDs0121BDs02Stair & Railing Designer 2018 je plně kompatibilní s Autodesk Advance Steel 2018 a přichází s vylepšeními jako například jedno nebo trojramenné schodiště, výplně zábradlí, spojovací fitinky. Jednou z nejzajímavějších nových funkcí Railing Designeru jsou právě výplně zábradlí, estetické, funkční, bezpečné a velice jednoduché k použití. Mohou být užity k navádění, jako podpěra a také jako ochranná bariéra k předejití pádu.

22BDs03Pomocí funkce „Výplň" vytvoříte desky mezi sloupky zábradlí v makru. V nabídce jsou laťky, mřížky nebo tabulky.

Konstrukční fitinky představují alternativu ke klasickým svařeným zábradlím, se spoustou výhod.


sipka14x14 Přihlaste se na webinář s prezentací novinek BIM Designers pro ocelové konstrukce (11.07.2017 od 13:00)
sipka14x14 Kompletní přehled novinek ve formátu PDF
sipka14x14 Stažení bezplatné zkušební verze Advance 2018
sipka14x14 Více informací o Advance BIM Designers

Steel Connection Designer 2018

23BDs04Steel Connection Designer 2018 je interaktivní aplikace pro navrhování a výpočet spojů ocelových konstrukcí včetně základní desky, ohybově tuhé čelní desky a hřebenový styčník s náběhem podle eurokódu EC3. Steel Connection Designer je kompatibilní s Advance Design 2018 a má podporu pro mezinárodní standardy. Verze 2018 Steel Connection Designeru přináší dva nové typy spojů: styčníkový a úhelník.24BDs05Úhelník se používá při spojování podlahového a jiného nosníku nebo sloupu a nosníku. Připojený nosník může být k hlavnímu nosníku připojen šikmo a úhelníky jsou poté přišroubovány nebo přivařeny k hlavnímu nosníku. Stejným způsobem se dá připojit i třetí nosník.

Styčníkový spoj k sobě připojuje ztužidla pomocí styčníkových plechů. Připojit můžeme jedno až tři ztužidla.


sipka14x14 Přihlaste se na webinář s prezentací novinek BIM Designers pro ocelové konstrukce (11.07.2017 od 13:00)
sipka14x14 Kompletní přehled novinek ve formátu PDF
sipka14x14 Stažení bezplatné zkušební verze Advance 2018
sipka14x14 Více informací o Advance BIM Designers

 
 

BIM Connect 2018: Inteligentní obousměrné sdílení BIM modelů

25GTC0126GTC02Tento výkonný, zdarma dostupný plugin pro Autodesk Revit od společnosti GRAITEC nabízí chytré obousměrné sdílení modelů Informačního modelu budovy (BIM), včetně přenosu výsledků FEM analýzy, mezi GRAITEC řešeními pro inženýrství a výrobu (Advance Design, Arche, SuperSTRESS, Advance Workshop, atd) a produkty Autodesk Revit a Autodesk Advance Steel.

BIM Connect 2018 je plně kompatibilní s aplikací Revit 2018 a přináší vylepšení v synchronizaci, výběr kruhových průřezů podle průměru nebo poloměru a postará se, aby se materiály neztratily během prováděných změn. Mezi důležitá vylepšení patří efektivnější způsob přesouání projektů z Advance Design do Revitu a také nové způsoby naložení se složenými stěnami, které už se neexportují z modelu v Revitu, čímž dosáhnete plynulého pracovního procesu v BIM.

sipka14x14 BIM Connect 2018 si můžete zdarma stáhnout z webu GRAITEC

 
 

 


 


Všem zákazníkům s platným subscription nebo maintenance plan již byl odeslán email s informacemi o dostupnosti nových verzí včetně návodu na instalaci a získání licenci.

Pro více informací o výše uvedených produktech nás kontaktujte, nebo navštivte produktové stránky na www.graitec.cz.


S pozdravem

ADSK platinum_basicLogo GRAITEC
GRAITEC s.r.o., Jeremenkova 90a,
Praha 4, 140 00
www.graitec.cz

 

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white