Růst skupiny Graitec v roce 2017 a expanze společnosti do Německa

GRAITEC, mezinárodní vývojář CAD a BIM softwaru pro architekturu, stavebnictví a strojírenství a Platinum Partner firmy Autodesk® v USA and napříč Evropou, si Vám dovoluje oznámit, že v pátek 31. března provedl akvizici 100% podílu ve společnosti B&L CAD Systemhaus GmbH, se sídlem v německém Hannoveru. Tento krok výrazně posílí působení skupiny GRAITEC, zvláště v německy mluvících zemích, a zesílí evropské Platinum partnerství s Autodeskem.

BaL logo

B&L, se sídlem v Hannoveru, byla založena roku 1997 a má 35 zaměstnanců a šest regionálních poboček napříč Německem: v Hannoveru, Kielu, Hamburku, Brémách, Siegenu a Essenu. B&L je Gold partnerem Autodesku a pohybuje se jak ve výrobním sektoru, tak na rostoucím trhu AEC – architektury, stavebnictví a strojírenství. B&L má více než dvacetileté zkušenosti s prodejem a implementací CAD a BIM řešení, je autorizovaným školícím centrem Autodesku (ATC) a je také součástí vývojářského týmu Autodesku (ADN).

GRAITEC má vlastní zastoupení na německém trhu od roku 2002 skrze svou dceřinou společnost "GRAITEC Innovation GmbH" a je zde klíčovým hráčem se silným zaměřením na trh ocelových konstrukcí, kde svým zákazníkům nabízí prodej, školení, podporu a vývojářské služby Autodesk Advance Steel softwaru.

GRAITEC zakoupil B&L za účelem posílení své pozice na trhu BIM a pokračování svého už tak značného růstu napříč Autodesk VAR sítí a trhem německy mluvících zemí – Německem, Rakouskem a Švýcarskem.

Zákazníci B&L budou díky tomuto kroku obohaceni o spousty výhod vyplývajících z nabídky produktů GRAITEC, hlavně GRAITEC PowerPack pro Revit – jedná se o širokou řadu jedinečných nástrojů a funkcí, navrženou tak, aby zvýšila produktivitu při práci v aplikaci Autodesk® Revit®. PowerPack pro Revit lze zakoupit jedině u GRAITEC.

GRAITEC získala 100% akcií B&L 31. března 2017. Cena akcií nebyla zveřejněna. B&L bude pro začátek stále fungovat pod značkou B&L, na stejných principech jako doposud. V druhé etapě se pak plánuje spojení dvou německých poboček pod jednotnou značku Graitec.

Stephan Banjac, B&L CEO říká: "Velice nás těší, že se můžeme připojit k mezinárodní skupině, která sdílí vize B&L o BIMu. Díky GRAITECu se B&L stane součástí jednoho z 5 největších prodejců Autodesku na světě a bude také těžit z přístupu k úplně novým produktům, které nebyly dřív pro naše zákazníky dostupné. Z tohoto kroku vyplynou okamžité výhody pro zákazníky B&L, zvláště teď, kdy se důležitost Informačního modelu budovy posunula na státní úroveň."

Francis Guillemard, Prezident společnosti GRAITEC dodává: "V tomto roce se jedná už o druhou akvizici, což je v souladu s firemní strategií, jejímž cílem je stát se globálním lídrem v poskytování BIM a přispět k urychlení osvojení BIM metodiky ve světě.  Zakoupení B&L a jejích regionálních poboček a její přirazení k již existující pobočce GRAITEC v Německu výrazně posílí pozici společnosti GRAITEC v německy mluvících zemích."

O společnosti GRAITEC

Společnost GRAITEC, založená roku 1986, je mezinárodní Autodesk Platinum Partner napříč Evropou a Spojenými státy, Autodesk Developer Partner a Autodesk AEC Solution Associate dodávající vysoce výkonná BIM řešení and nadstavby a aplikace na míru pro klíčové platformy od Autodesku na poli architektury, stavebnictví a strojírenství. Se svými 30 pobočkami ve 12 zemích světa, GRAITEC nabízí svým klientům širokou řadu zavedených softwarových řešení, spojených s rozsáhlým portfoliem produktů od Autodesku a BIM sadami, které se vypořádají i s těmi nejnáročnějšími aspekty projetku a maximalizují produktivitu, efektivitu a výkon. Společnost GRAITEC, která zaměstnává 400 lidí, z nichž 200 čítá BIM odborníky, je společnost zaměřená na inovaci a nabízí produkty, které používá více než 50 000 profesionálů ve stavebnictví a strojírenství po celém světě.
Pro více informací, prosíme, navštivte  www.graitec.cz

About B&L

Společnost B&L CAD Systemhaus GmbH, která je Gold Partnerem Autodesku, byla založena před 20 lety zkušenými profesionály z oboru. B&L nabízí rozsáhlá řešení a služby od Autodesku, včetně: konzultací, implementací, školení a technické podpory a zakládá si na poctivosti, spolehlivosti a profesionalitě. Od svého založení se B&L svým inovativním přístupem aktivně zaměřuje na měnící se potřeby našich zákazníků s flexibilitou a vynalézavostí nám vlastní. Věrnost B&L vůči našim zákazníkům a naše touha stát se kreativní součástí jejich úspěchu ztělesňuje naše obchodní hodnoty a stojí za naší reputací lídra v oboru.
Pro více informací, prosíme, navštivte www.blcad.de

Pro více informací nás kontaktujte:

Dave Talbot

GRAITEC Ltd
Riverside House
Brunel Road, Totton
Southampton, SO40 3WX
United Kingdom
Tel: +44 (0)23 8086 8947
E-mail:      

Stephan Banjac

B&L CAD Systemhaus GmbH
Davenstedter Straße 60
30453 Hannover
Germany
Tel: +49 (0511) 41027-0
E-mail:

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white