Advance Steel 2018 - Přehled novinek

Jako každý rok uvedl Autodesk na konci března novou řadu aktualizovaných softwarových produktů. Mezi nimi také ve světě konstruktérů a projektantů ocelových konstrukcí netrpělivě očekávaný Advance Steel 2018.

V tomto článku se podíváme na ty nejužitečnější novinky:

Detailní výřez výkresu – Pomocí této funkce lze definovat část sestavného výkresu a tu vykreslit např. v menším měřítku a podrobnějším výkresovým stylem. Tato nová funkce by měla zpřehlednit vydávané výkresy a předejít tak chybám při montáži. Pokud by se pro sestavné výkresy nastavilo větší měřítko a pro zobrazení styčníků se použila funkce výřezu, lze takto ušetřit místo a následně díky tomu výkres zmenšit.

vyrez


Kombinace pohledů na model a kamer - Vytvořte výkresy pomocí pohledů na model. Vetšina uživatelů využívá při modelování a následném generování výkresů jak pohledy tak i kamery. Vzhledem k tomu, že u obou těchto funkcí je nutno definovat oblast, je logické tyto funkce propojit a ušetřit díky tomu čas.

kamery

 

Vylepšený dialog tvorby výkresu - Mnoho uživatelů Advance Steelu bylo po nainstalování updatu 2017.1 zklamáno absencí mnohých nastavení při generování výkresů. Vlastnosti jako nastavení výřezu nebo zobrazení objektů, které byli zvyklí upravovat před každým generování výkresu, bylo nutno nastavit buď přímo ve výkresovém stylu nebo zpětně v již hotovém výkresu. Ve verzi AS 2018 jsou tyto funkce opět k dispozici a lze je nalézt tam kde jsme na ně byli zvyklí.

dialog


Pomůcka pro migraci uživatelských nastavení - Přehledné rozhraní známé z migrace nastavení AutoCADu bylo předěláno a použito pro přenos uživatelských dat z předchozí verze Advance Steelu. Velmi jednoduše lze pomocí zatržítek vybrat, která nastavení chcete přenést do nové verze Advance Steelu a hromadně je migrovat. Tím je uživatel ušetřen od kopírování či konvertování databází, ani uživatelské šrouby a kotvy již není nutno zdlouhavě exportovat a importovat.

migrace

 

Díky úpravě cenové politiky společnosti Autodesk je nyní Advance Steel dostupnější, navíc majitelé starších verzí mohou získat další slevu při nákupu nových licencí. Více informací naleznete v článku Důležité změny - Autodesk Advance Steel.

Webinář

revit webinar

Pro seznámení se s novinkami Advance Steel 2018 se přihlašte na náš webinář:

 21.4.2016 od 14:00

Prihlaste se

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white