Advance 2017 R2 - uvedení aktualizované verze

GRAITEC uvádí další generaci kolekce Reinforced Concrete BIM Designers spolu s novou verzi 2017 R2 svých produktů

GRAITEC, mezinárodní vývojář BIM a CAD softwaru pro oblast stavebnictví a Autodesk® Platinum Partner napříč Evropou a USA, s potěšením oznamuje uvedení nové kolekce Reinforced Concrete BIM Designers na mezinárodní trh. Tyto nové produkty jsou integrovány v prostředí Revitu® v rámci verze R2 produktů Advance 2017.

Advance2017 tiskovka

Carl Spalding, GRAITEC Product Strategy Director hodnotí: "Některé z klíčových novinek produktové řady GRAITEC Advance 2017 R2 byly zapracovány na základě požadavků uživatelů, další souvisí s podporovou více mezinárodních a regionálních norem nebo představují zcela nové BIM řešení pro vyztužování a podporu migrace betonářského odvětví na BIM."

"Nová kolekce Reinforced Concrete BIM Designers představuje první moduly ze série technologie příští generace, která definuje nový způsob hlubšího využití BIM dat a automatizuje inteligentní plynulé procesy, o čem obvykle mluvíme jako o „digitalizaci stavebnictví". Léta získávání odborných znalostí a praktických zkušeností se vryly přímo do technologie. To umožňuje automatizovat mimořádně složité úkoly jako vytváření návrhu výztuže ve 3D podle regionálních norem na základě aktuálních statických výsledků nebo vytváření podrobných posudků a výkresů podle lokálních standardů. Díky tomu, že je Reinforced Concrete BIM Designers multi-platformním, poskytuje nejmodernější BIM řešení pro železobeton, které je dostatečně flexibilní k osvojení v libovolné fázi procesu návrhu, podporující zároveň jednoduché i složité pracovní postupy a propojující rozdíly mezi pracovními postupy při návrhu konstrukce a zpracování technické dokumentace."

BD logo

GRAITEC Advance BIM Designers je kolekce aplikací věnovaných provázání konstrukčních BIM pracovních postupů, automatizující tradiční postupy návrhu a modelování a zrychlující tvorbu technické dokumentace.

BD badge

V rámci kolekce Advance BIM Designers jsou již dostupné:
Stairs & Railing Designer (pro Autodesk® Advance Steel)
Steel Structure Designer (pro Autodesk® Advance Steel a Advance Design)

Všechny byly vylepšeny ve verzi 2017 R2 zavedením funkcí na základě zpětné vazby od uživatelů.

V rámci kolekce Advance BIM Designers jsou nové:
RC Column DesignersRC Beam Designer a RC Footing Designer (pro Autodesk® Revit®, Advance Design nebo samostatně)
Steel Connection Designer (pro Advance Design)

 REINFORCED CONCRETE BIM DESIGNERS 2017 R2

BD Beam_badge BD Column_badgeBD Footing_badgeReinforced Concrete BIM Designers je inovativní řešení pro modelování a detailování výztuže, které využívá  BIM data z návrhu a pracuje podle mnoha mezinárodních norem, automatizuje návrh a tvorbu 3D výztužných klecí a vytváření odpovídající dokumentace  ‒ dokumenty posudků, výkresy a výkazy ‒ pro běžné betonové prvky sloup, nosník a základ.

1. 3D výztuž podle EU / US norem:

BD 3D_vyztuz

2.Posudky:

 BD Posudky   

3.Detailní výkresy:

BD Vykresy

Další unikátní vlastností Reinforced Concrete BIM Designers je multi-platformní kompatibilita ‒ hladká integrace v aplikacích Autodesk® Revit®, Advance Design a také samostatná funkčnost ‒ poskytuje praktické řešení, které zjednodušuje pracovní postupy mezi inženýry a konstruktéry.

Zjistit více...

Steel Connection Designer 2017 R2

BD Connection_badge

Představujeme nový modul kolekce GRAITEC Advance BIM Designer, Steel Connection Designer ‒ pro rychlý a jednoduchý návrh široké škály ocelových přípojů a integrovaný v prostředí Advance Designu. Podporované jsou přípoje pro svařovanou nebo šroubovanou momentovou čelní desku s náběhem, vrcholový styčník a patní desku, jednoduše definované a hluboce detailní.  Pomocí nové možnosti "vytvořit svar" je přípoj rychle převeden se šroubovaného na svařovaný s kompletním posouzením podle ČSN EN1993-1-8.

Zjistit více...

STEEL STRUCTURE DESIGNER 2017 R2

BD Structure_badge

Steel Structure Designer pracuje jak v prostředí Advance Designu, tak v prostředí Autodesk® Advance Steelu a umožňuje definici širokého rozsahu prostřednictvím konfigurace v průběhu sekund. Byly doplněny některé nové možnosti a příkazy pro úpravu polohy referenční osy vzhledem k prvkům, aby obsáhly analýzu i detailování spojením všech prvků v jednotných uzlech. Toto se použije také pro vaznice, paždíky nebo zavětrování střech a stěn. Nyní je možné přesné nastavení polohy otvorů zarovnáním prvků rámů k referenčnímu bodu nebo systémové ose. Byly také doplněny nové parametry pro přesnější nastavení rozmístění vaznic a paždíků.

Zjistit více...

 STAIR AND RAILING DESIGNER 2017 R2

BD Stairs_badgeBD Railing_badge

Rychlé a flexibilní modelování schodišť a zábradlí pro Autodesk® Advance Steel. Byly doplněny nové možnosti pro typy kotev a přípojek pro detailování přímých a zakřivených betonových podpůrných prvků. V rámci návrhu standardního madla je nyní dostupná nová možnost vytvořit horní madlo jako spojitý nosník pro přesnou dokumentaci a vykazování.

Zjistit více...

Všechny produkty jsou dostupné v download zóně Helpdesku nebo z portálu zákaznické podpory GRAITECu. Bezplatná zkušební verze je ke stažení zde a aplikace nebo rozšíření GRAITECu jsou k dispozici k zakoupení taky na stránkách GRAITEC store.

Seznam novinek v kolekci Advance BIM Designers 2017 R2 je ke stažení zde.

ADVANCE DESIGN 2017 R2

AD badge

Tato verze programu GRAITEC Advance Design 2017 obsahuje vylepšení, které zajišťují plynulou spolupráci s moduly GRAITEC Advance BIM Designers, včetně automatického přenosu geometrie do BIM Designers. Nastavení lze nyní přizpůsobit dle lokálních požadavků - nastavit vlastní krajinu, jazyk a normy - k jednoduššímu přenosu informací o projektu (název projektu, adresa, informace o uživateli) z Advance Designu spolu s libovolným prvkem posuzovaným pomocí Advance BIM Designers. Na pásu karet bylo nově doplněno tlačítko Výkaz materiálu, pomocí kterého lze automaticky spočítat odhadované množství materiálu a nákladů na projekt.

Zjistit více...

Seznam novinek v Advance Design 2017 R2 je ke stažení zde.

ADVANCE WORKSHOP 2017 R2

AW badge

Nová tabulka Rychlé zadání zakázky nabízí rychlý a jednoduchý způsob pro tvorbu nových zakázek podle zadaných dat (např. průřez, materiál, délka, název a typ oříznutí) přímo ve formátu tabulky nebo kopírováním z listu Excelu pro tvorbu standardních dílů. Advance Workshop provede kontrolu chyb a převede seznam na zakázku připravenou k odeslání do výroby. Pro vnitřní správu je nyní možné manuálně přidat, odebrat nebo upravit fáze plánování, stejně jako změnit, přejmenovat nebo nahradit všechny názvy položek a dílců pomocí funkce Upravit zakázku. Byly doplněny další pole v dialogu „Nová zakázka" k zajištění co nejpřesnějších údajů a zakázky lze nyní snadno filtrovat pro rychlé zpracování.

Zjistit více...

Seznam novinek v Advance Workshop 2017 R2 je ke stažení zde.

 POWERPACK PRO ADVANCE STEEL

ASPP badge

PowerPack pro Autodesk® Advance Steel již zahrnuje široký výběr unikátních přípojů, nástrojů a utilit pro uživatele Advance Steelu a dříve v tomto roce představil řadu nových profilů pro systémy mezinárodních výrobců tenkostěnných zastudena válcovaných profilů s řadou inteligentních parametrických přípojů pro tenkostěnné zastudena válcované profily, které se automaticky přizpůsobují podle požadavků vybraného dodavatele systémů vaznic nebo zavětrování. Tento seznam byl rozšířen.Nový samostatný příkaz pro verzi 2017 R2 umožňuje vytváření NC souborů v Advance Steelu a jejich export ve formátu SMLX pro plynulý přenos do Advance Workshopu.

Zjistit více...

Seznam novinek v PowerPack pro Advance Seel 2017 R2 je ke stažení zde

POWERPACK PRO REVIT

RPP badge

PowerPack pro Revit verze 2017 R2 přináší vylepšení ve všech oblastech – od společných nástrojů, přes nástroje pro oblast stavební, TZB i pro vyztužování. Obecný nástroj Číslování nyní umožňuje použít toleranci pozice pro lepší možnost přečíslování prvků, jako jsou osnovy.  Nástroj Otvory potrubí automaticky vkládá otvor v místech, kde prvek TZB protíná konstrukční prvky, nyní s rozšířeným vyhledáváním a tříděním. Nástroj pro Kopírování výztuže nyní podporuje dělení velikostí prvků a příkaz Rozkreslení výztuže nově vytváří popisy pro násobný výběr sady prutů s různými osovými vzdálenostmi v jediné operaci. Nová funkce pro oblast vyztužování Čistit a aktualizovat aktualizuje rozkreslení výztuží podle změn v projektu. Správce vodoznaků rodin umožňuje správu více rodin najednou, nástroj Viditelnost kategorie lze nyní použít k řízení viditelnosti kategorií daného pohledu nebo aktuálního výběru. 3D pohled pro každé podlaží nyní nabízí možnost výběru jednotlivých podlaží.

Zjistit více...

Seznam novinek v PowerPack pro Revit 2017 R2 je ke stažení zde

Carl Spalding, GRAITEC Product Strategy Director uzavírá: "V návaznosti na úspěšnou verzi produktové řady GRAITEC 2017 jsme chtěli zajistit, že tato verze přináší vše, co si naši zákazníci přáli s ohledem na jejich zpětnou odezvu a požadavky. Další úvaha vede k pohledu do budoucna na výrazný posun celého odvětví AEC, opouštějícího manuální a 2D postupy ‒ vlivem vnějšího tlaku, nových dostupných technologií nebo snižováním stavu společností. Zde můžou produkty, aplikace nebo rozšíření od GRAITECu značně vylepšit pracovní prostředí zákazníka ‒ zavedením nových, inovativních a časově úsporných technologií založených na principech BIM, které poskytují řešení navržené zvlášť na automatizaci pracovních postupů a procedur."

O společnosti GRAITEC

Společnost GRAITEC, založena v roce 1986, je mezinárodní Autodesk Platinum Partner v rámci Evropy a Spojených států, Independent Software Vendor (ISV) se zaměřením na řešení Advance Steel a Advance Concrete a Autodesk Developer Partner a Autodesk AEC Solution Associate dodávající výkonné BIM řešení, rozšíření a aplikace pro klíčové AEC platformy Autodesku.Operující prostřednictvím 29 kanceláří ve 12 zemích na celém světě, nabízí GRAITEC svým zákazníkům rozsáhlou škálu zavedených softwarových řešení v kombinaci s plným portfoliem produktů a BIM kolekcí Autodesku, které pomáhají pokrýt nejnáročnější potřeby projektu a maximalizovat produktivitu, efektivnost a výkon. GRAITEC je společností zaměřenou na inovace a její produkty jsou požívány více než 40,000 specialisty v oblasti stavebnictví na celém světě.

Pro bližší informace navštivte prosím www.graitec.cz.

Kompletní tisková zpráva je k dispozici zde (PDF).

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white