Structural Fabrication Suite 2017

  

V loňském roce Autodesk poprvé vydal sestavu programů určených pro projektování především ocelových konstrukcí Structural Fabrication Suite. Nyní tato aktualizovaná sada přichází s vylepšeným propojením založeným na BIM a novými konstrukčními postupy.

Tato sada je určena pro statiky nebo projektanty zabývajícími se navrhováním ocelových konstrukcí od počátečních návrhů až po dílenskou dokumentaci. Tomu odpovídá a výběr programu zastoupených v tomto balíku. Obsahuje nástroje pro základní návrh jako je AutoCAD a Revit. Pro detailní zpracování ocelové konstrukce je vhodný Advance Steel, který je zde rovněž obsažen. Na celkovou koordinaci modelů lze použít Navisworks Simulate, ve kterém lze do návrhu zapojit také časovou osu.

Autocad 2017

Zajímavou novinkou v AutoCADu 2017 je možnost importu geometrie, TrueType textů nebo rastrových obrázků přímo z PDF souborů. Import lze provést jak z připojených externích referencí, tak i z libovolných vícestránkových PDF dokumentů. Užitečné může být také sdílení návrhového pohledu pomocí služby A360, bez nutnosti sdílení samotných dwg souborů. Vylepšena byla 2D i 3D grafika a přibyla také možnost změny typu licence (Standalone/Network) bez nutnosti reinstalace programu.

Revit 2017

Velmi zajímavá novinka pro uživatele Revitu 2017 je možnost vkládání ocelových přípojů převzatých z aplikace Advance Steel. Podmínkou je doinstalování Steel connections for Revit 2017. Další novinkou v Revitu je textový editor nabízející nové možnosti formátování, převod malých v velkých písmen a psaní indexů. Kontextové nástroje jsou k dispozici přímo na pásu karet a již během úprav je vidět správné zobrazení a hlavně celý text. Výkazy nově nabízí  možnost vytvářet šablony pohledu výkazu pro snadné přenášení nastavení nejen Vzhledu (jak tomu bylo doposud). Nově  lze zahrnout Pole, Filtr, Seřazení/Seskupování, Formát, Filtr fáze a Přepsání viditelnosti/zobrazení Variant návrhu nebo připojených RVT souboru.

Revit 2017_and_Autodesk_Steel_Connections_for_Revit_-_2_czgrfh

Advance Steel 2017

V Advance Steelu 2017 byla o nové přípoje rozšířena již tak rozsáhlá databáze přípojů. Pro popisování objektů ve výkresech jsou nové tokeny umožňující rozlišit různou výškovou úroveň  nebo sklon v půdorysu. Byla vylepšena synchronizace s Revitem a přibyli nové možnosti v Editoru šablon. Nově lze také lépe manipulovat s bublinami osového rastru. Vylepšeno bylo Sledování stavu modelu, které lze nyní přesněji definovat pomocí Management Tools.

Navisworks 2017

Nový Navisworks 2017 umožňuje zvolit, na jaký regionální server cloudové služby BIM 360 Glue se chcete přihlásit. Zobrazeny budou pouze vaše projekty uložené na zvoleném serveru. Přibyla podpora sdílení pohledů mezi desktop aplikací Navisworks 2017 a cloudovým BIM 360 Glue. Pohledy zachovávají i nastavení zobrazení pro Viditelnost objektů (skrytí), přepisy objektů (barva a průhlednost) a řezné roviny a kvádry.

nw172

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white