Jak proběhla Konference ředitelů projektových kanceláří 2015?

Konference ředitelů projektových kanceláří 2015 se zúčastnilo více jak 500 účastníků a důležitou otázkou bylo i téma BIM.

Konference reditelu projektovych spolecnosti 2015 70V rámci zahájení 26. ročníku stavebního veletrhu For Arch dne 15.9.2015 proběhla Konference ředitelů projektových kanceláří, kde jedním z hlavních partnerů byla společnost GRAITEC s.r.o., jako  partner pro BIM řešení ve stavebnictví.  Zájem o tuto konferenci byl obrovský, přišlo více jak 500 účastníků. Panelové diskuze se zúčastnil mimo jiné náměstek ministra průmyslu a obchodu pro stavebnictví Jiří Koliba, náměstek ministra životního prostředí Jan Kříž nebo také náměstek primátorky hlavního města Prahy pro územní rozvoj a územní plán Matěj Stropnický.

Důležitou otázkou se stalo ukotvení požadavků na BIM při zadávání a realizaci veřejných zakázek. Diskuze na téma zavedení BIM pokračovala mezi zástupci společnosti GRAITEC, Ing. Jiřím Bendlem a Ing. Miroslavem Kohoutem, a zastupiteli z řad vlády, např. náměstkem ministra průmysl a obchodu pro stavebnictví Jiřím Kolibou i po skončení oficiální části. Velkým přínosem byly i zkušenosti od zahraničních hostů. Ralf Mosler, AEC Business Development ManagerArchitecture, Engineering & Construction Worldwide ze společnosti Autodesk popisoval zkušenosti ze zavedení v dalších zemích Evropské unie (Německo, Francie, ...) a Chris Hobbs z GRAITEC UK, Ltd. referoval o tom, jak probíhalo nasazení BIM ve Velké Británii a jaké značné finanční a časové úspory zavedení BIM přineslo.

Ing. Miroslav Kohout, GRAITEC s.r.o., www.graitec.cz  po skončení Konference ředitelů projektových kanceláří řekl: „Podle platné směrnice vydané Evropskou unií by se BIM mělo stát standardem při realizaci státních zakázek. Společnost GRAITEC má jako jediná v České republice zkušenosti jak s nasazováním u nás v ČR, tak v zahraničí, a jsme rádi, že jsme se díky tomu mohli stát partnerem pro BIM nejen pro naše klienty, ale také pro orgány veřejné správy a profesní organizace."

 ARCH 2

Foto: zleva Ing. Jiří Koliba (náměstek MPO), Ing. Miroslav Kohout (GRAITEC),
Ing. Jiří Bendl (GRAITEC), Ralf Mosler (Autodesk AEC Business Development Manager,
Architecture, Engineering & Construction Worldwide)

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white