Změna jména společnosti

Společnost  AB Studio Consulting+ Engineering s.r.o. vedoucí vývojář a dodavatel CAD/IT technologií v České republice  oznámila změnu jména společnosti na GRAITEC s.r.o..

GRAITEC s.r.o. (dříve AB Studio Consulting+Engineering) působí na domácím trhu od počátku éry počítačové grafiky. S dlouholetými zkušenostmi z oblasti vývoje vlastního modulárního systému CADKON pro stavebnictví a podílem na vývoji produktů Advance pro ocelové a betonové konstrukce je již 24 let největším dodavatelem CAD produktů v oblasti stavebnictví v ČR. Společnost tradičně patří k nejvýznamnějším partnerům a prodejcům řešení společnosti Autodesk. Nabídka je orientována zejména pro architektonické ateliéry a projekční kanceláře. Kromě stavebnictví rozšířil Graitec s.r.o. v letošním roce své portfolio o produkty společnosti Autodesk do oblasti strojírenství.

Výchozím předpokladem spokojenosti zákazníka je schopnost současně s produktem průběžné poskytovat kvalitní zázemí v podobě nadstandardní profesionální podpory. Kromě zavedené předprodejní a poprodejní podpory, jako jsou webináře, Helpdesk či školení v učebnách společnosti, jsou technici společnosti Graitec s.r.o. mobilní, takže jsou vždy připraveni v případě potřeby pomoci zákazníkovi s dojezdem přímo na místo. Graitec s.r.o. úzce spolupracuje s odbornými komorami profesních inženýrů, podílí se na tvorbě ČSN a pořádá řadu významných odborných akcí. Jednou z nejvýznamnějších akcí je soutěž Stavební CAD projekt.

Společnost se průběžně adaptuje podle požadavků trhu a zákazníků. Díky jejímu trvalému rozvoji a podpoře produktů Autodesku stojí dnes Autodesk na prvním místě co do rozšířenosti v oblasti stavebnictví. Významnou část nabídky tvoří vzdělávací proces uživatelů nastavený přímo na míru zákazníka. Kromě nabídky standardních služeb nabízí společnost Graitec s.r.o. svým zákazníkům profesionální podporu v oblasti rozvoje a nasazení BIM technologií v praxi včetně programování na zakázku. Graitec s.r.o. spolupracuje  s řadou středních odborných a vysokých škol, podporuje rozvoj vzdělanosti studentů a podílí se na vzdělávání odborných pedagogů.

Zajištění všech aktivit v oblasti softwarové technologie na špičkové úrovni představuje vysoké nároky na dlouhodobé investice. Proto společnost AB Studio před deseti lety vstoupila do mezinárodní softwarové společnosti Graitec Innovation SAS s pobočkami po celém světě.

Pan Jiří Bendl, zakladatel a jednatel společnosti změnu jména komentuje: "Na konci minulého roku jsme uzavřeli významnou dohodu o další spolupráci se společnosti Autodesk. Cílem společnosti Graitec je stát se nejvýznamnějším partnerem Autodesku v oblasti stavebnictví v celé Evropě. Nynější změna jména společnosti je tedy logickým důsledkem rozvoje naší společnosti a současně celé skupiny Graitec. "

Změna se týká pouze jména společnosti, všechny dosavadní obchodní vztahy či smlouvy zůstávají v platnosti.

V rámci probíhající změn ve společnosti bylo jmenováno vedení ve složení: Jan Havlíček - obchodní ředitel, Petr Teska - technický ředitel, Dušan Polcer - R&D ředitel, Miroslav Kohout - provozní ředitel. Úkolem nového týmu složeného z dlouholetých zkušených pracovníků firmy je rozvíjet firmu s využitím nových možností a technologií, přičemž hlavním hodnotícím kritériem zůstává spojený zákazník.

Jiří Bendl se stává ředitelem Graitec Innovation SAS pro východní Evropu, kam GRAITEC s.r.o. (dosud AB Studio Consulting+Engineering) také spadá.

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white