AB Studio a ŠTOR spolupracují

AB Studio a ŠTOR

Tisková zpráva

Společnosti AB Studio a ŠTOR CAD uzavřely strategickou dohodu o technické a technologické spolupráci

Praha, Česká republika

Společnost  AB Studio Consulting+ Engineering s.r.o. vedoucí vývojář a dodavatel CAD/IT technologií v České republice  a  společnost ŠTOR CAD Computers s.r.o. , největší dodavatel sw/hw/CAD řešení na Slovensku, oznámily uzavření strategické dohody o technické a technologické spolupráci při zajišťování vývoje, dodávek a servisu v oblasti informatiky a počítačových technologií platné pro území České republiky a Slovenské republiky.

Obě společnosti patří dlouhodobě ke špičce ve svém oboru. AB Studio stojí od počátku éry existence počítačové grafiky na našem trhu v čele s dlouholetými zkušenostmi z oblasti vývoje vlastního modulárního systému CADKON pro stavebnictví, podílí se také na vývoji produktů Advance pro ocelové a betonové konstrukce. ŠTOR klade důraz na komplexnost a technologickou vyspělost dodávek zákazníkům. AB Studio a ŠTOR CAD tradičně patří k nejvýznamnějším partnerům a prodejcům řešení společnosti Autodesk. Obě firmy pracují na velmi podobném základě, kdy výchozím předpokladem spokojenosti zákazníka je schopnost současně s produktem průběžné poskytovat kvalitní zázemí v podobě nadstandardní profesionální podpory. Cílem nové spolupráce je sdílením know-how obou firem nabídnout o stupeň kvalitativně hodnotnější podporu zákazníkům v obou republikách. Tímto spojením vzniká jednička na trhu z hlediska znalostí a poskytovaných služeb.  Synergie zdrojů bude využita nejen pro vývoj nových nástrojů, ale také pro poskytování služeb v oblasti implementací moderních technologií. To vše s důrazem na rozvoj BIM řešení.

Ing. Jiří Bendl, zakladatel a jednatel společnosti AB Studio komentuje: "Na základech naší dosavadní spolupráce, kdy společnost ŠTOR dlouhodobě působila na Slovensku jako reseller produktů CADKON a Advance, se touto dohodou otevírají dveře ke zcela novým možnostem kooperace. "

Ing. Jan Žilka, spoluvlastník a jednatel společnosti ŠTOR CAD  dodává: "Výsledky naší nové spolupráce ocení uživatelé v obou republikách. Budeme poskytovat zázemí našim zákazníkům na špičkové evropské úrovni."

AB Studio Consulting+Engineering s.r.o.

Společnost byla založena na konci roku 1990 panem Jiřím Bendlem jako soukromá firma. Dnes je součástí mezinárodní softwarové společnosti Graitec Innovation SAS. Kromě stavebnictví rozšířila v letošním roce také dodávky do oblasti strojírenství. AB Studio úzce spolupracuje s odbornými komorami profesních inženýrů, podílí se na tvorbě ČSN a pořádá řadu významných odborných akcí.

ŠTOR CAD Computers s.r.o.

Spoločnosť ŠTOR CAD je dynamicky sa rozvíjajúca  spoločnosť   v oblasti implementácii nových technológii CAD a BIM. Ako prvá  na území Čiech a Slovenska  prezentovala a následné implementovala  BIM riešenie postavene na technológii Revit .  Po pribratí aktivít a skúsenosti Democentrum SOFT CAD  v roku 2004  sa nielen rozšírila o portfólio strojárenských technológii CAD, CAM ale tým aj nadviazala na históriu  najstarších zástupcov Autodesk na Slovensku. Spoločnosť ŠTOR CAD computers už viac ako 10 rokov je  najväčším dodávateľom CAD/BIM  technológii pre slovenský trh a na posledné roky sa úspešné etabluje aj na českom trhu.

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white