AutoCAD 2017 - novinky

  

21.března 2016 byla uvedena nová verze programů AutoCAD 2017 a AutoCAD LT 2017, které přinášejí nové nástroje a funkce pro usnadnění vaší práce.

nOvinky AutoCAD 2017 a Autocad lt 2017

Česká lokalizace pak následovala 28.3. a je ke stažení na vašich účtech Autodesk Account.

Pojďme se tedy podívat na některé z novinek verze 2017 a to pohledem uživatele, který spustí novou verzi AutoCADu po jejím nainstalování:

Autodesk Aplikace

Tato aplikace je první změna, kterou uživatel po instalaci nového AutoCADu zaznamená. Nahrazuje dřívější Autodesk application manager a přehledně zobrazuje nainstalované programy Autodesk včetně všech dostupných aktualizací. Nevyžaduje přihlášení, ale poskytuje více možností pokud je uživatel přihlášen, zároveň umožňuje založení Autodesk accountu.

apliakce

  

SnadnĚjší migrace

Nový nástroj pro migraci uživatelských nastavení má moderní rozhraní umožňující detekovat a jasně identifikovat nastavení vyžadované pro přenos do verze 2017.

migracecz

  

správce licencí

Typ licence se nemusí volit během instalace, ale až při prvním spuštění AutoCADu. Správce licencí lze nalézt v infocentru, přímo v AutoCADu. Zde můžete nalézt informace o licenci nebo nainstalovaných modulech, doplňcích a rozšířeních. Ve Správce licencí je možná dodatečná změna typu licence (Standalone/Network).

spravalicenci

Pokud používáte síťovou licenci a dojde ke ztrátě připojení k licenčnímu serveru, zobrazí se zpráva o ztrátě spojení. Ve zprávě si můžete vybrat zda chcete výkresy uložit a vypnout nebo pokud je ještě čas vrátit se zpět do AutoCADu a uložit výkresy ručně.

  

asociativní středové osy a značky

Nové menu na kartě Poznámky umožňuje vytvoření a editaci středových značek ve středu vybraného kruhu, oblouku nebo polygonálního oblouku. Při případném posunu objektu dojde automaticky k aktualizaci a posunu středové značky.

znacky

  

import souborů pdf

Formát PDF je velmi rozšířeným způsobem publikování a sdílení dat. AutoCAD v současné době podporuje vytváření výkresů v tomto formátu a soubory PDF mohou být použity jako referenční při spolupráci na projektech. V nové verzi AutoCADu můžete importovat geometrii, TrueType text a rastrové obrázky z vybrané stránky PDF souboru nebo ze všech částí připojeného PDF.

pdf

    

a360

Panel A360 v pásu karet byl rozšířen o novou funkci Sdílení Návrhového pohledu, ta usnadňuje sdílení pro spolupracovníky bez AutoCADu. Výkres se přes A360 zobrazí ve webovém prohlížeči bez nutnosti přihlášení. Současně tím chráníte vaše znalosti a práci, protože k souborům DWG nemá nikdo další přístup.

sdiletnavrh

Kromě pásu karet lze příkaz spouštět přes startovní tlačítko AutoCADu, Publikace nebo napsáním _ONLINEDESIGNSHARE do příkazové řádky. 

  

3D tisk

AutoCAD 2017 nabízí dvě možnosti jak tisknout 3D modely na 3D tiskárně, můžete vybrat 3D print service nebo Print Studio. Oba způsoby jsou k dispozici na Pásu karet Výstup.

3dprint1

3dprint2

   

Uchopovací body pro koordinační  modely

Tato funkce umožňuje přesné umístění koordinačního modelu do aplikace Navisworks s použitím standardních 2D uchopovacích bodů .

uchop

  

2d grafika

Vylepšení vzhledu, výkonu 2D geometrie v AutoCADu pokračuje ve verzi 2017. Zlepšit grafický výkon v nové verzi umožňuje větší využití procesorů na grafické kartě. Pokud máte grafickou kartu kompatibilní s DirectX 11 a zapnete hardwarovou akceleraci všimněte si hladšího vykreslování grafiky. Oproti předchozí verzi jsou zřetelnější tečkované čáry, u čár obsahujících tečku byla dříve tato tečka hranatá, nyní se tečka vykresluje kulatá. Došlo také k vylepšení vzhledu šraf s blízkými paralelními čarami.

cary

3D grafika

Došlo obecně ke zlepšení výkonnosti a stability při kreslení 3D grafiky. Především pro modely obsahující velký počet malých bloků s hranami. 

   

ZÍSKEJTE INFORMACE O NOVINKÁCH VAŠEHO AUTOCAD 2017 A AUTOCAD LT 2017

AutoCAD  LT_webinar

Webináře - internetové semináře zaměřené na novinky  AutoCAD 2017 / AutoCAD LT 2017. Při webináři budou novinky předvedeny na lokalizovaných verzích. Webinář poběží ve dvou termínech, takže si můžete vybrat, který Vám bude lépe vyhovovat:

12.4. 2016 od 10:00h

   Prihlasit se

14.4. 2016 od 14:00h

   Prihlasit se

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white