Druhý ročník konference BIM – fórum 2014

V polovině ledna proběhl v prostorách Fakulty architektury ČVUT Praha druhý ročník konference „BIM-Fórum – Revit v praxi" organizované občanským sdružením „BIM-Fórum". Cílem této konference je výměna praktických zkušeností s nasazením BIM aplikace Autodesk Revit v české a slovenské projekční praxi. AB Studio tuto oblast aktivně sleduje, takže jsme zde nemohli chybět.

2014 02_BIM-PepaRemes

Zájem o tuto problematiku je opravdu vysoký a opět byla překročena kapacita přednáškového sálu.

Mezi nejlépe hodnocené přednášky patřily právě zprávy z oblasti sdílení praktických zkušeností z konkrétních projektů - „Využití BIM při projektování metra" (R. Vyhnálek, J. Novotný), „Projektování bazénové technologie v programu Revit MEP" (F. Orsava, J. Machů), ale i zkušenosti s nasazením nových technologií „BIM a 3D laserové skenování" (D. Pivec, D. Šantora).

Konference se dotkla i obecnějších témat jako je tvorba a zavádění BIM standardů. V souvislosti s tím vydalo sdružení BIM Fórum verzi vznikajících českých CZ BIM Standardů pro Revit a v rámci přednášky „BIM & Standardy a legislativa" (M.Černý) byla představena publikace BIM příručka, která je úvodníkem do problematiky zavádění procesů BIM (pracovní skupina sdružení CZ BIM).

Použití BIM technologií pro veřejné zakázky je doporučováno i podle nově schválené směrnice EU.

2014 02_BIM-DSC_0417

Občanské sdružení - BIM fórum - zaměřené na odbornou diskusi ohledně používání sw Autodesk Revit v podmínkách českých a slovenských projekčních firem.  V současnosti pracuje na CZ BIM Revit Standardech.

Problematice BIM se v AB Studiu intenzivně věnujeme a připravili jsme pro Vás m.j. sérii webinářů z této oblasti. Dne 21.1.2014 proběhl první z nich. Pokud jste se přímo neúčastnili, můžete se podívat na jeho záznam zde.

V sérii BIM webinářů budeme pokračovat, proto prosím sledujte naše stránky, konkrétně naše webináře.

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white