Autodesk Vehicle Tracking 2015

Autodesk Vehicle Tracking je skvělým nástrojem pro tvorbu vlečných křivek, parkovacích stání a okružních křižovatek pro produkty s jádrem Autodesk AutoCAD®.

VH-2015

o Autodesk Vehicle tracking

Autodesk Vehicle Tracking je software komplexní analýzy průjezdů dopravních prostředků (silničních a kolejových vozidel i letadel) a návrhů řešení pro analýzu dráhy vozidla pomocí průjezdových křivek vozidel křižovatek, okružních křižovatek a parkovišť ve 2D i ve 3D. Tento software umožňuje dopravním inženýrům, návrhářům, projektantům, vládním agenturám a inženýrským poradenským společnostem vyhodnocovat pohyb vozidla na pozemní komunikaci, s pomocí knihovny dle normy TP 171 – Vlečné křivky pro ověření průjezdnosti směrových povrchů pozemních komunikací a nejen to. Máte tak k dispozici vytváření vlečných křivek vozidel dle českých norem, což je jistě velkou výhodou.

Krátké úvodní video o produktu nalezente pod odkazem úvodního banneru a také na konci článku.

Ribbon 1

Tato aplikace je skvělým nástrojem pro projektanty a tvorbu návrhů pozemních komunikací a parkovacích ploch. Vytváření, editace a získání zpětné vazby k navrhovaným parkovacím plochám se stává rychlým intuitivním krokem bez zbytečného kopírování, natáčení apod.

Ribbon 2

Tato rozšiřující aplikace produktů Autodesk s jádrem AutoCAD® Vám neusnadňuje práci „pouze" s tvorbou vlečných křivek a parkovacích ploch. Díky vestavěné funkci pro tvorbu okružních křižovatek - Roundabout tools – doslova potřebujete pouze několik kliknutí pro tvorbu dynamického a snadno editovatelného návrhu okružní křižovatky. Pomocí této funkce můžete zároveň vytvořit také koridor. Dalšími silnými nástroji jsou např. Kontrola návrhu či Animační nástroje, které jsou také intuitivní a snadno použitelné.

VehicleTracking-Rotonda-1024x556

To vše je přehledně nainstalováno do ribbonu AutoCAD® Civil 3D či jiného z produktů Autodesk s jádrem AutoCAD®.

Co tedy Autodesk Vehicle Tracking obsahuje:

  • umožňuje analyzovat a simulovat průjezdové křivky širokého portfolia dopravních prostředků (osobní automobily, autobusy, nákladní a užitková vozidla, stavební stroje, vysokozdvižné vozíky, atd. včetně knihovny dle TP 171) a následně vyhodnocovat uživateli případné kolize např. při parkování, průjezdu křižovatkou, směrovým obloukem apod.;
  • nástroje pro návrh okružních křižovatek dle stanovených standardů;
  • dle předem stanovených parametrů a požadavků navrhovat objekty parkovišť;
  • kromě šířkových analýz poměrů průjezdů, můžete zkoumat i výškové – vhodné pro analýzy průjezdů výškových oblouků, vjezdů do parkovišť, nájezdů ramp apod. s využitím profilu terénu AutoCAD® Civil 3D;
  • kontrola viditelnosti a to jak dohled řidiče při dané rychlosti a směru pohybu vozidla, tak kontrola rozhledových poměrů na křižovatce.

Více informací o tomto produktu se dozvíte na CADnet.cz, stránkách technické podpory AB Studia a na krátké video ukázce, kterou jsme pro Vás připravili na odkazu níž:

autodesk vehicle tracking 2015 1

Maintenance Subscription

Maintenance Subscription

Kontaktujte nás


ADSK Platinum_2015_color-on-white